rozmiar czcionki: A | A | A

II Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych

16.04.2013 18:49 18:49

Dolny Śląsk po raz kolejny stał się areną wielkich sportowych emocji. Najlepsi brydżyści, szachiści i warcabiści zjechali do Zamku Książ aby spróbować swoich sił w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Umysłowych. W ceremonii otwarcia Olimpiady wziął udział m.in. członek zarządu województwa dolnośląskiego dr Jerzy Tutaj oraz wojewoda dolnośląski Aleksander Marek Skorupa.

Rozpoczęcie imprezy odbyło się w pięknym i widowiskowym stylu. Uroczyste wciągnięcie na maszt flagi olimpijskiej wraz z flagami Polski i Dolnego Śląska, odśpiewanie hymnu państwowego oraz odpalenie olimpijskiego znicza zbudowało niepowtarzalną atmosferę. Ceremonię otwarcia uświetniły pokazy walk rycerzy i pokaz fajerwerków. Był to jednak dopiero początek emocji związanych z II OOMSU. Od 10 do 17 kwietnia na Dolnym Śląsku ponad 350 zawodników z 16 województw rywalizuje ze sobą w brydżu, szachach i warcabach.


Polską stolicą szachów na czas Olimpiady został Zamek Książ, w którym odbyły się rozgrywki zawodników w wieku od 11 do 14 lat. Fortem brydżystów stał się Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju a bazą zawodników grających w warcaby wałbrzyska Sala Rady Miasta.


Olimpiada to wspólne przedsięwzięcie  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Minister Joanna Mucha objęła Olimpiadę patronatem honorowym i osobiście odwiedziła miejsca rozgrywek młodych mistrzów.


Wszelkie informacje dotyczące imprezy wraz z wynikami rozgrywek znajdują się na stronie internetowej Olimpiady: http://www.olimpiadamlodziezy.pl/