rozmiar czcionki: A | A | A

Nowe przedszkole i szkoła w Jeżowie Sudeckim

03.09.2018 10:34 10:34

Wraz z początkiem roku szkolnego przedszkolaki i uczniowie z Jeżowa Sudeckiego mają do dyspozycji nowe obiekty. W sobotę uroczyście otwarty został nowy zespół szkolno-przedszkolny.

Ten nowoczesny obiekt ma powierzchnię ponad 2000 metrów kwadratowych. Znajduje się w nim 12 pomieszczeń szkolnych i 4 przedszkolne, a także m.in.: mediateka i gabinet logopedyczny. Budynek został dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Samorząd Województwa Dolnośląskiego przeznaczył na tę inwestycję blisko 6 mln złotych.

- Obiekt robi wrażenie. Został odpowiednio przebudowany i wyposażony tak, by zapewnić jak najlepsze warunki pobytu najmłodszym dzieciom. Pomieszczenia są jasne, wygodne, nowoczesne i bezpieczne, co niewątpliwie stanowić będzie komfort nie tylko dla maluchów, uczniów i nauczycieli, ale także dla rodziców dzieci – mówił po otwarciu marszałek Cezary Przybylski.

Zdecydowanie poprawiły si też warunki nauczania w budynku szkolnym. Uczniowie będą  mieli do dyspozycji nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne w pracowniach  m.in.  matematyczno-przyrodniczych i cyfrowych. Wyposażenie zwłaszcza w sprzęt specjalistyczny i pomoce dydaktyczne do wspomagania rozwoju uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, pomoże przede wszystkim tym z niepełnosprawnościami oraz szczególnie uzdolnionym.

Nowa placówka to element zaspokajania podstawowych potrzeb w zakresie edukacji przedszkolnej w Jeżowie Sudeckim, a także zapewnienia wysokiej jakości usług publicznych w zakresie wychowania przedszkolnego i szkolnego w związku z rosnącą w gminie liczbą mieszkańców.