rozmiar czcionki: A | A | A

Nowe przedszkole i remont szkoły w Jeżowie Sudeckim

30.03.2017 12:32 12:32

Już w przyszłym roku dzieci i uczniowie z gminy Jeżów Sudecki będą chodzić do nowego przedszkola i rozbudowanej szkoły podstawowej. Obie inwestycje otrzymały dofinansowanie ze środków unijnych, a umowy na przekazanie pieniędzy oficjalnie podpisali dzisiaj marszałek Cezary Przybylski i wójt Edward Dudek.

Nowe przedszkole, w którym znajdzie się miejsce dla 100 maluchów, powstanie w istniejącym budynku szkoły w Jeżowie Sudeckim. Poza przygotowaniem miejsca do potrzeb dzieci, projekt zakłada też zakup wyposażenia placówki i stworzenie zewnętrznego placu zabaw. Nowe przedszkole będzie dostosowane także dla osób niepełnosprawnych – znajdzie się tam m.in. winda i odpowiednio zaprojektowane toalety. Pierwsze roboty budowlane zaczną się z początkiem kwietnia i potrwają rok. Na ten projekt gmina otrzymała ponad 1,58 mln zł. dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego.


Druga z inwestycji- rozbudowa i przebudowa szkoły podstawowej w Jeżowie Sudeckim, już trwa. W ramach zaplanowanych prac placówka zostanie powiększona i będzie mogła pomieścić aż 300 uczniów. Ważnym elementem projektu jest wyposażenie szkoły w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne m.in. do pracowni matematyczno-przyrodniczej i cyfrowej. Szkoła zostanie też wyposażona w odpowiedni sprzęt i pomoce dydaktyczne do wspomagania rozwoju uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Szkoła w nowej odsłonie będzie działała od 1 września 2018 roku. Kwota przyznanego dofinansowania to prawie 4,4 mln zł.