rozmiar czcionki: A | A | A

Nowa ścieżka rowerowa w gminie Warta Bolesławiecka

25.05.2017 13:11 13:11

Samorząd województwa konsekwentnie inwestuje w rozbudowę sieci rowerowej na Dolnym Śląsku. Blisko 200 tys. zł zostanie przeznaczone na budowę ścieżki rowerowej w Raciborowicach Górnych. Dziś marszałek Cezary Przybylski podpisał umowę dotyczącą dofinansowania inwestycji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Realizacja projektu na łączną kwotę 300 tys. zł „Budowa ścieżki rowerowej po byłym torowisku na terenie gminy Warta Bolesławiecka” planowana jest do końca 2017 roku. Miłośnicy jednośladów będą mogli jeździć po nowej trasie w przyszłym roku.


Do roku 2023 na Dolnym Śląsku ma powstać ok. 150 km nowych tras rowerowych. Ich budowa pozostanie w gestii gmin, ale samorząd województwa przeznaczy na dofinansowanie takich projektów ponad 60 milionów złotych. Pieniądze te pochodzić będą z budżetu regionu, Regionalnego Programu operacyjnego i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.


Docelowo na Dolnym Śląsku ma powstać szeroka i funkcjonalna sieć ścieżek rowerowych. Trasy będą łączyć ciekawe pod względem turystycznym miejscowości i atrakcje turystyczne – zaznacza marszałek Cezary Przybylski.


Wszystkie niezbędne informacje przy planowaniu przyszłych inwestycji rowerowych znajdują się na portalu Dolnośląskiej Polityki Rowerowej, który można znaleźć pod adresem www.dpr.irt.wroc.pl.