rozmiar czcionki: A | A | A

Kolejna inwestycja z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej.

05.12.2016 10:13 10:13

150 tys. zł z 3,1 mln zł z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej trafiło do Gminy Wiejskiej Kamienna Góra do Sołectwa Janiszów na modernizację świetlicy wiejskiej. W uroczystym otwarciu obiektu uczestniczyła Iwona Krawczyk Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Odnowiony budynek, przestronna sala ze sceną, wygodna kuchnia z nowoczesnym wyposażeniem,  szatnia dla sportowców, toalety oraz dwa pomieszczenia magazynowe, łącznie ponad 200 m 2 – to wszystko mają do dyspozycji mieszkańcy Janiszowa w nowo wyremontowanej świetlicy wiejskiej.  Projekt przede wszystkim zniósł bariery architektoniczne obiektu poprzez: wybudowanie toalet i szatni, wykonanie pochylni i dojścia dla osób niepełnosprawnych oraz przebudowę układu komunikacyjnego. Lokalizacja przebudowanej świetlicy w pobliżu boiska sportowego i placu zabaw, sprawi, że ten centralny obszar wsi, będzie zwartym, wielofunkcyjnym kompleksem obiektów użyteczności publicznej, przeznaczonym dla wszystkich grup wiekowych.

Projekt wpisuje się w kierunki rozwoju przyjęte w Lokalnej Strategii Rozwoju Gminy na lata 2015 – 2022, tj.:  w cel operacyjny 2.1 i przypisane do niego  działania: "budowa, rozbudowa, modernizacja domów kultury i świetlic wiejskich", "realizacja działań na rzecz odnowy wsi".

Po Lubawce i Marciszowie to kolejna inwestycja dofinansowana z budżetu Województwa Dolnośląskiego w powiecie kamiennogórskim.