rozmiar czcionki: A | A | A

Kolejna fabryka Sopp w Kamiennej Górze!

04.05.2017 14:38 14:38

Już trzecią fabrykę uruchomiła w Kamiennej Górze niemiecka firma Sopp Polska. W uroczystości 4 maja 2017r., obok właściciela firmy Paula Dietera Maara oraz prezesa zarządu Waldemara Dworznika wzięła udział wicemarszałek Iwona Krawczyk, która wręczyła obu Panom Srebrne Odznaki Honorowe Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego.

Odznaczenia te są wyrazem szczególnego wyróżnienia za zasługi dla rozwoju oraz promowania Województwa Dolnośląskiego w kraju i na świecie. Po uroczystym przecięciu wstęgi , goście udali się na zwiedzanie fabryki.


- Gratuluje Zarządowi otwarcia kolejnego zakładu produkcyjnego na Dolnym Śląsku. Wieloletnie doświadczenie w branży, konsekwentnie realizowana strategia rozwoju oraz kolejne miejsca pracy to dowód chęci inwestowania w naszym regionie. Cieszę się, że nasza wieloletnia współpraca przynosi wymierne korzyści dla mieszkańców – powiedziała Iwona Krawczyk, wicemarszałek województwa.

Fabryka zajmuje powierzchnię 4000m2. Na jej terenie oprócz hali produkcyjnej znajduję się przedszkole i żłobek. W pierwszym zakładzie pracuje blisko 500 osób, w drugim ok 200 , a trzeci  gwarantuje dalszy wzrost zatrudnienia o ok. 68 osób.


Firma Sopp powstała w 1888 roku w Niemczech. Do dzisiaj jest rodzinną spółką, w której kolejne pokolenie właścicieli pielęgnuje tradycje związane z produkcją i upowszechnianiem taśm dekoracyjnych. Sopp Polska największym udziałowcem w produkcji tkanych wstążek dekoracyjnych w Europie. Specjalizuje się głównie w wytwarzaniu ozdobnych kokard w większości dla przemysłu spożywczego i kosmetycznego. Posiada filie w kilku innych krajach Europy i Azji, lecz największe zakłady zlokalizowane są w Polsce.