rozmiar czcionki: A | A | A

Sanatorium Zimowit zaprasza po remoncie

04.09.2014 12:39 12:39

Nowoczesny sprzęt, piękne wnętrza i rozbudowana baza zabiegowa – to wszystko czeka na kuracjuszy w wyremontowanym Sanatorium Zimowit w Dusznikach Zdroju. Wczoraj pawilon uzdrowiska został oddany do użytku po remoncie. Kompleksowa modernizacja była możliwa dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Łączna wartość zrealizowanych w Sanatorium projektów to ponad 6,7 mln zł. Obiekt po remoncie uroczyście otworzyli m.in. Jerzy Tutaj – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz Barbara Grzegorczyk – Prezes Zarządu Spółki Sanatoria Dolnośląskie.


- Dzięki zrealizowanym projektom możemy świadczyć usługi hotelowe na wysokim poziomie oraz  realizować nowe programy dietetyczno–terapeutyczne, które są nowatorskim elementem w usługach leczniczych naszego sanatorium – mówiła w trakcie uroczystości otwarcia Barbara Grzegorczyk – Prezes Zarządu Spółki Sanatoria Dolnośląskie.

Aby było to możliwe w Sanatorium przygotowano specjalne programy dotyczące racjonalnego żywienia w trakcie różnorodnych stanów fizjologicznych i chorobowych, zakupiono wyposażenie gabinetu dietetycznego i zmodernizowano zaplecze gastronomiczne.

Sanatorium Uzdrowiskowe "Zimowit" zlokalizowane jest w centrum pięknego kurortu Duszniki-Zdrój. Kameralny, stylowy obiekt jest usytuowany w środkowej części Parku Zdrojowego. Swoim gościom oferuje 130 miejsc w 1, 2 i 3-osobowych pokojach o zróżnicowanym standardzie. Jest to jedyne sanatorium w Kotlinie Kłodzkiej z ujęciem wody leczniczej wewnątrz budynku.

- W Sanatorium zrealizowano dwa projekty na łączną kwotę ponad 6,7 mln zł. Dotyczyły one modernizacji pawilonu, budowy bazy zabiegowej oraz wprowadzenia nowych programów dietetyczno-terapeutycznych. Po raz kolejny środki unijne pomogły nam usprawnić bazę uzdrowiskową na Dolnym Śląsku. Jestem przekonany, że nowy obiekt przyciągnie do Dusznik kuracjuszy, którzy skorzystają z wyjątkowych walorów uzdrowiskowych tego miejsca – mówił w trakcie uroczystości Jerzy Tutaj – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Remont pawilonu został dofinansowany ze środków unijnych Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.