rozmiar czcionki: A | A | A

inQUBE – Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości już otwarty

21.10.2019 13:04 13:04

Czy mój pomysł na biznes jest dobry? Jeśli chcę założyć firmę to od czego powinienem zacząć? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzielą przyszłym biznesmenom specjaliści Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości funkcjonującego przy Uniwersytecie Ekonomicznym. W uroczystym otwarciu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości jest instytucją otoczenia biznesu wspierającą głównie rozwój firm z obszaru technologii informacyjno – komunikacyjnych (ICT). Warty niemal 7 milionów złotych projekt powstał m.in. dzięki dofinansowaniu unijnemu, które przekroczyło 5 milionów złotych.


Jego głównym zadaniem jest wspieranie działalności gospodarczej środowiska akademickiego: pracowników szkół wyższych, studentów i absolwentów będących przedsiębiorcami lub zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą w formach MMŚP.


– Cieszę się, że Uniwersytet Ekonomiczny - czołowa uczelnia biznesowa w kraju - wpływa na rozwój nowopowstających dolnośląskich firm, w tym startupów. Sektor mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, potrzebuje realnego wsparcia i samorząd regionu to wsparcie zapewnia – mówi marszałek Cezary Przybylski.


Dzięki inkubatorowi pomysły na biznes zamieniane są w funkcjonujące w otoczeniu rynkowym startupy. Dzięki wsparciu fachowców przyszli przedsiębiorcy są motywowani i wspierani fachową wiedzą z zakresu prowadzenia biznesu. W ten sposób młode firmy mają większą szansę na dobry start i utrzymanie się na rynku.