rozmiar czcionki: A | A | A

III Forum Przemysłowe

11.12.2017 16:03 16:03

Kierunki odbudowy i rozwoju przemysłu w Europie – pod takim odbyło się w Karpaczu III Forum Przemysłowe. W jego ramach odbyło się kilkadziesiąt wydarzeń: debat, sesji plenarnych, prezentacji raportów i bloków tematycznych.

W jaki sposób wprowadzać w życie ambitne plany europejskiej polityki klimatycznej i energetycznej? W jaki sposób wzmocnić konkurencyjność europejskiego przemysłu? Jak wspierać rodzimy kapitał i rodzinne firmy? Jakimi rozwiązaniami wspierać wdrażanie innowacji w przemyśle? Jak najlepiej wykorzystać potencjał intelektualny Europy, w szczególności państw tzw. Nowej Europy? Odpowiedzi na te i wiele innych ważnych dla gospodarki szukało ponad 700 gości Forum, a wśród nich przedstawiciele największych koncernów przemysłowych, parlamentarzyści, eksperci i ekonomiści z krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Zakończona trzecia edycja Forum Przemysłowego w Karpaczu było okazją do licznych dyskusji o kierunkach rozwoju europejskiego przemysłu.

– Dolny Śląsk przoduje w rankingach dotyczących m.in. tworzenia miejsc pracy czy skali nowych inwestycji, dlatego to idealne miejsce na organizację forum – mówił marszałek Cezary Przybylski. - Jednak problemy o których dyskutujemy dotyczą całego kraju, mierzymy się z nimi wszyscy.