rozmiar czcionki: A | A | A

Gruzińska delegacja z wizytą na Dolnym Śląsku

27.09.2019 13:53 13:53

Zacieśnia się współpraca między Dolnym Śląskiem i Gruzją. Dziś we Wrocławiu swoją działalność rozpoczyna Konsulat Honorowy Gruzji. Na uroczyste otwarcie placówki do stolicy naszego regionu przybyła oficjalna delegacja gruzińskiej Autonomicznej Republiki Adżarii.

W piątek gruzińska delegacja, na czele z  Davitem Gabaidze – Przewodniczącym Rady Najwyższej Autonomicznej Republiki Adżarii, Zaalem Mikeladze - Ministrem Zdrowia Autonomicznej Republiki Adżarii oraz Mikheilem Artmeladze – Dyrektorem Kliniki Onkologicznej w Batumi, Ekspertem w Komisji Zdrowia i Spraw Socjalnych Rady Najwyższej spotkała się z marszałkiem województwa Cezarym Przybylskim oraz Dyrektorem Wydziału Współpracy z Zagranicą Karolem Przywarą.

Podczas spotkania Przewodniczący Davit Gabaidze podkreślał znaczenie, jakie dla wzajemnych kontaktów i relacji utrzymywanych i rozwijanych pomiędzy naszymi regionami od 2016 roku, ma otwierany Konsulat Honorowy. Placówka z pewnością będzie ważnym ogniwem w budowaniu dalszych wzajemnych relacji m.in. w kontekście współpracy gospodarczej, turystycznej i kulturalnej, ale także wsparciem dla Gruzinów mieszkających na Dolnym Śląsku.

Goście z Adżarii spotkali się także z Przewodniczącym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Andrzejem Jarochem, radnymi województwa oraz z przedstawicielami Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego.