rozmiar czcionki: A | A | A

Forum Turystyczne w Wojanowie

11.10.2019 14:41 14:41

O tym jak aktywna turystyka wpływa na rozwój gmin, a także o zarządzaniu zasobami ludzkimi, problemach branży turystycznej i perspektywach jej rozwoju dyskutowano dziś podczas Forum Turystycznego pn. „Turystyka Pogranicza Karkonoszy, Gór Izerskich i Łużyc”. W spotkaniu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

Podczas forum prelegenci z Polski i Niemiec dyskutowali o najważniejszych zagadnieniach dla branży turystycznej. Celem wydarzenia była wymiana doświadczeń i wypracowanie wspólnych planów dla partnerów po obu stronach granicy. 


Branża turystyczna jest potężnym przemysłem, tworzącym najwięcej miejsc pracy, zapewniającym wzrost ekonomiczny, a także rozwijającym inwestycje i handel zagraniczny. Sektor ten znacząco wpływa na funkcjonowanie Dolnego Śląska. Jest nie tylko jedną z największych dziedzin gospodarki, ale również wyznacznikiem nowoczesności i miernikiem poziomu życia.


- Z pewnością to co sprzyja rozwojowi turystyki to bardzo dobre skomunikowanie Dolnego Śląska drogami szybkiego ruchu, jedna z najgęstszych w Polsce sieć linii kolejowych, nowoczesny tabor kolejowy, a szczególnie wysoki standard kolejowych przewozów pasażerskich – mówił podczas spotkania marszałek Cezary Przybylski. To wszystko, w połączeniu z wyjątkowymi walorami turystycznymi naszego regionu, powoduje, że turystyka jest jednym z najważniejszych motorów naszego rozwoju – dodał marszałek.


Warunki krajobrazowo-przyrodnicze Dolnego Śląska sprzyjają rozmaitym formom wypoczynku i rekreacji. Region ma też wyjątkowo bogatą historię, która pozostawiła na jego terenie tysiące zabytków oraz innych świadectw kultury materialnej, w tym zabytkowe budowle, kościoły i inne obiekty. To wszystko sprawia, że zainteresowanie Dolnym Śląskiem z roku na rok rośnie. Z pewnością pomagają w tym działania promocyjne prowadzone przez samorząd województwa. Nasz region od lat aktywnie promuje się m.in. podczas tak popularnych wydarzeń jak realizowane przez telewizję TVN Projekt Plaża i Projekt Zima.