rozmiar czcionki: A | A | A

Forum Gospodarcze w Batumi

19.03.2019 10:18 10:18

Rozszerzanie współpracy gospodarczej i organizacja wspólnych przedsięwzięć to główne tematy spotkań podczas forum gospodarczego zorganizowanego w Batumi przez władze Autonomicznej Republiki Adżarii – regionu partnerskiego Dolnego Śląska. Zarząd województwa reprezentował marszałek Cezary Przybylski.

Dolny Śląsk już od ponad dwóch lat ściśle współpracuje z gruzińską Autonomiczną Republiką Adżarii. Nasze regiony wspólnie dzielą się wiedzą i doświadczeniami w zakresie gospodarki, medycyny, turystyki, kultury i edukacji, administracji samorządowej oraz szkolnictwa wyższego.


Podczas trwającej od wczoraj misji przedstawiciele Dolnego Śląska spotkali się z Tornike Rishvadze - Przewodniczącym Rządu Adżarii, Davitem Gabaidze - Przewodniczącym Rady Najwyższej Adżarii oraz Posłami Rady Najwyższej.


Najistotniejszymi wydarzeniami będą spotkania i rozmowy w ramach Forum Gospodarczego z udziałem przedsiębiorców z Polski, Gruzji i Azerbejdżanu. Forum zorganizowano we współpracy z Ministerstwem Finansów i Gospodarki Autonomicznej Republiki Adżarii. Wzięła w nim udział ponad dziesięcioosobowa grupa przedsiębiorców z Dolnego Śląska  - uczestników misji gospodarczej do Gruzji - oraz przedsiębiorcy z Adżarii. Jego celem było nawiązanie bezpośrednich kontaktów handlowych przez przedstawicieli biznesu z obu regionów.


- Gruzja rozwija się niezwykle dynamicznie. Dostrzegamy ten trend i chcemy ułatwić naszym przedsiębiorcom pozyskanie kontaktów biznesowych w tej części świata. Polityka prowadzona przez naszych partnerów z Autonomicznej Republiki Adżarii jest bardzo otwarta, chcemy wykorzystać to oferując jednocześnie cenne partnerstwo z regionem w samym sercu Europy, jakim jest Dolny Śląsk – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski.


Zaplanowana na środę debata na temat zmieniających się realiów geopolitycznych na świecie oraz ich wpływu na regiony odbędzie się z udziałem Mariusza Maszkiewicza - Ambasadora RP w Gruzji, Pawła Kowala (PAN) oraz Emila Avdaliani z Państwowego Uniwersytetu w Tblisi.