rozmiar czcionki: A | A | A

Kolarski wyścig Korona Kocich Gór

31.08.2013 18:00 18:00

Najbardziej utytułowane polskie ekipy wzięły dziś udział w pierwszej edycji kolarskiego wyścigu Korona Kocich Gór w Zawoni. Zawodowcy rywalizowali o puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Marszałek Rafał Jurkowlaniec wziął udział w dekoracji i wręczył zwycięzcy cenne trofeum.

Pierwszy Międzynarodowy Wyścig Kolarski ze startu wspólnego to pierwsza edycja wyścigu, którego trasa biegnie przez Koronę Kocich Gór w Gminie Zawonia. W zawodach uczestniczy 9 polskich ekip kolarskich w tym utytułowane zespoły: CCC Polsat Polkowice i Bank BGŻ (kategoria elita). Zawodnicy wystartowali o godz. 12.30 i mieli przed sobą niemal 200 kilometrów. Trasa prowadzi wokół Zawoni przez miejscowości: Grochowa, Pęciszów, Budczyce, Sucha Wielka, Sędzice, Czachowo, Radłów, Skotniki i Tarnowiec. Jedna pętla liczy 22 kilometry. Poza rywalizacją zawodowców w sobotę na tej samej trasie ścigały się również kobiety (miały do pokonania 4 okrążenia) oraz amatorzy (2 okrążenia). Marszałek Rafał Jurkowlaniec wziął udział w dekoracji kategorii elita, wręczył zawodnikom na podium pamiątkowe puchary i pogratulował zwycięzcom.


Celem pierwszej edycji wyścigu Korona Kocich Gór jest popularyzacja zdrowego trybu życia poprzez aktywne uprawianie sportu, promocja Gminy Zawonia i całego Dolnego Śląska, a także popularyzacja turystycznych i krajoznawczych tras Gminy Zawonia.


***


Dolny Śląsk jest regionem gdzie coraz częściej odbywają się nie tylko zawodowe, ale w szczególności amatorskie wyścigi kolarskie. 25 sierpnia przy okazji Górskich Szosowych Mistrzostw Polski w Jeleniej Górze odbył się wyścig amatorów. W czerwcu tego roku na Dolnym Śląsku odbyły się również Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym w Sobótce. Również wtedy rywalizacji zawodowców towarzyszył wyścig amatorów. Na organizację Mistrzostw w Sobótce samorząd Dolnego Śląska przeznaczył 30 tys. zł, a marszałek Jurkowlaniec objął zawody patronatem honorowym (więcej: bit.ly/16UqNmR).