rozmiar czcionki: A | A | A

Dzieci nagrodzone w konkursie "Zamki i pałace Dolnego Śląska"

18.10.2017 15:24 15:24

Dzisiaj wicemarszałek Jerzy Michalak wręczył nagrody laureatkom „Wakacyjnego konkursu plastycznego – zamki i pałace Dolnego Śląska. Radość odkrywania – pasja tworzenia”. Celem konkursu było wyłonienie prac, które zostały wykorzystane w kampanii promującej Dolny Śląsk. Prace zostały wykorzystane do stworzenia projektów plakatu, które zostały umieszczone na billboardach w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej atrakcje turystyczne Dolnego Śląska.

Zadaniem dzieci  (z publicznych przedszkoli z terenu województwa dolnośląskiego) było stworzenie, w oparciu o jedno wybrane zdjęcie rysunku  przedstawiającego Pałac Wojanów lub Zamek Czocha.

Komisja konkursowa stanęła przed nie lada wyzwaniem, aby wybrać najlepsze rysunki. Po długich i burzliwych dyskusjach i głosowaniu udało się wybrać dwie zwycięskie prace które stworzyły:

Hanna Bełezina z Przedszkola nr 58 we Wrocławiu i Uliana Vlasenko z Przedszkola nr 25 „Słowiańskie Maluchy” we Wrocławiu.

Komisja konkursowa postanowiła  przyznać dwa wyróżnienia dla Leny Sulej z Przedszkola nr 99 we Wrocław oraz Karoliny Borkowskiej z Przedszkola Publicznego nr 3 z oddziałami integracyjnymi  w Bogatyni.


Wszystkim uczestnikom wakacyjnego konkursu serdecznie gratulujemy, a dwie zwycięskie prace można zobaczyć już na plakatach w całej Polsce.