rozmiar czcionki: A | A | A

Dożynki Wojewódzkie za nami

03.09.2018 11:57 11:57

Wielkie święto dolnośląskich rolników – Dożynki Wojewódzkie - przyciągnęły w niedzielę do Gryfowa Śląskiego delegacje ze wszystkich powiatów w regionie. Na uroczystość, której organizatorem był samorząd województwa i gmina Gryfów Śląski, przybyło także wielu mieszkańców z całego Dolnego Śląska.

 - Dożynki są jedną z najpiękniejszych polskich tradycji, kultywowaną w naszej historii od wieków. To szczególny dzień. Dzień, w którym składamy najserdeczniejsze podziękowania rolnikom za całoroczny trud, a przede wszystkim za wspaniałe zbiory, z których wszyscy możemy być dumni. Święto plonów pokazuje nam, jak odpowiedzialna jest praca polskiego rolnika, ale zarazem zwraca naszą uwagę na jej piękno i sens - mówił marszałek Cezary Przybylski.


W Gryfowie Śląskim były więc wieńce dożynkowe, występy zespołów ludowych, degustacja potraw regionalnych oraz korowody dożynkowe. Organizatorzy przygotowali także stoiska promocyjne. Można było również zaopatrzyć się w świeże produkty z dolnośląskich upraw i hodowli i oczywiście świeży chleb.