rozmiar czcionki: A | A | A

Dolny Śląsk pierwszym regionem wizytowanym przez nowego Ambasadora Korei Płd.

12.12.2016 08:45 08:45

Dalszy rozwój współpracy w dziedzinie gospodarczej, rozwój wymiany turystycznej, a także wzajemne poznawanie kultury naszych krajów – to przedmioty rozmów Ambasadora Korei w Urzędzie Marszałkowskim. 9 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego Krzysztof Bramorski, Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych, spotkał się z J.E. panem Sung-jo Choi, Ambasadorem Republiki Korei w Polsce, który ze swoją pierwszą wizytą po objęciu funkcji przyjechał na Dolny Śląsk.

9 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego Krzysztof Bramorski, Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych, spotkał się z J.E. panem Sung-jo Choi, Ambasadorem Republiki Korei w Polsce, który ze swoją pierwszą wizytą po objęciu funkcji przyjechał na Dolny Śląsk.


Podczas spotkania podkreślono wagę polsko-koreańskich kontaktów, które w  październiku 2013 roku, w trakcie wizyty Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, zostały podniesione do rangi partnerstwa strategicznego. Region dolnośląski jest liderem tego procesu z uwagi na skalę i ilość koreańskich inwestycji. Obie strony wyraziły zadowolenie z dotychczasowej współpracy w obszarze gospodarczym, oraz zwróciły uwagę na szerokie pole do współpracy w zakresie -  kultury, turystyki, edukacji  i sportu.
Wsparciem dla tych projektów będzie uruchomione w tym roku bezpośrednie połączenie lotnicze między Warszawą i Seulem. Na terenie Dolnego Śląska znajdują się liczne atrakcje turystyczne, a przede wszystkim obiekty umieszczone na liście światowego dziedzictwa UNESCO, stąd też należy dążyć do wzajemnej promocji kultury i turystyki.


Razem z Ambasadorem Republiki Korei w Polsce stronę koreańską reprezentowali Jung-ha Kim, Radca ds. gospodarczych, Hyun-soo Choi, Wicedyrektor Korea Business Center, Chang-hyeon Nam z Ambasady Korei. Ze strony polskiej, w spotkaniu uczestniczyli także Jarosław Kurzawa, Przewodniczący Rady ds. Współpracy z Zagranicą, Karol Przywara, Dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą oraz Wojciech Wiejacki z Działu Kontaktów Pozaeuropejskich.