rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląskie Gryfy rozdane

22.10.2019 09:39 09:39

Znamy zwycięzców konkursu Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza 2019. Kapituła konkursu, w składzie jest Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, przyznała nagrody w 8 kategoriach. Po raz pierwszy przekazano Gryfa dla samorządu za przedsięwzięcie angażujące społeczność lokalną.

„Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” to konkurs promujący i nagradzający najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu. To podziękowanie dla organizacji i firm za tworzenie gospodarczej i społecznej przyszłości Dolnego Śląska.


Zwieńczeniem konkursu była Wielka Gala Biznesu, odbywająca się 21 października br. w Narodowym Forum Muzyki, w trakcie której przyznano statuetki laureatom. Nagroda dla Samorządów za przedsięwzięcie angażujące społeczność lokalną trafiła w ręce Beaty Moskal – Słaniewskiej – prezydent Świdnicy. Wręczył ją marszałek Cezary Przybylski.


- Rozwój Dolnego Śląska możliwy jest tylko dzięki współpracy między samorządami, biznesem i nauką. Poprzez tę nagrodę chcemy docenić te gminy i powiaty, które kreatywnie działają na rzecz włączenia w życie wspólnoty lokalnej różnych instytucji, społeczności, czy osób. Pod uwagę wzięliśmy m.in. partnerskie podejście w realizacji przedsięwzięć, proces pozyskiwania finansowania, a także efekty wdrożonych projektów – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski.


Zwycięzcy 16. edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”:
Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój: Infermedica Sp. z o.o.
Dolnośląski Produkt Roku: Laparo Sp. z o.o.
Nagroda dla samorządów za przedsięwzięcie angażujące społeczność lokalną: Gmina Miasto Świdnica
Wizjoner Przestrzeni: Atlas Ward Polska Sp. z o.o.
Nagroda dla Pioniera wieku cyfrowego: CCC S.A.
Nagroda za działania proekologiczne: Ultimo S.A.
Skuteczna Kampania Marketingowa: Vantage Development S.A.
W kategorii „Start-up roku” przyznano wyróżnienia dla firm: Smartech-it Sp. z o.o. oraz BIOTTS.


Konkurs od 2010 roku współorganizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Głównym organizatorem jest Zachodnia Izba Gospodarcza. W tym roku po raz pierwszy przyznano nagrody w kategoriach: Nagroda za działania proekologiczne, Nagroda dla samorządów za przedsięwzięcie angażujące społeczność lokalną, Skuteczna Kampania Marketingowa.