rozmiar czcionki: A | A | A

Dodatkowe środki unijne na Bulwary Nadodrzańskie w Głogowie

02.10.2018 14:38 14:38

Bulwary nad Odrą w Głogowie, które powoli stają się wizytówkę miasta otrzymają kolejne unijne wsparcie. Dzięki staraniom Marszałka Województwa Dolnośląskiego Komisja Europejska zgodziła się na przeniesienie dodatkowych niemal 40 milionów złotych na zadania związane z rewitalizacją przestrzeni miejskich i miejsc zdegradowanych w naszym regionie. Tym samym jeden z ważniejszych projektów gminy Głogów w ostatnich latach, czyli „Budowa przestrzeni miejskich - Bulwar nadodrzański” ma dodatkowe fundusze na inwestycję.

Samorząd województwa przeznaczył już prawie 7 mln zł z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego na prace przy bulwarze gdzie powstają m.in. ścieżki spacerowe i rowerowe, fontanna i miejsca postojowe dla samochodów. Ta cześć miasta z pewnością stanie się już wkrótce ulubionym miejsce spotkań mieszkańców, dlatego ciężę się, że mogliśmy dofinansować te inwestycję – mówił marszałek Cezary Przy6bylksi po dzisiejsze konferencji prasowej w Głogowie.


Projekt rewitalizacji bulwarów obejmuje budowę tras pieszo-rowerowych i parkingu, remont dróg dojazdowych oraz nowe nasadzenia zieleni. W planach jest również montaż oświetlenia parkowego, monitoringu i punktów dostępu do miejskiego Internetu Wi-Fi. Teren nowych bulwarów ma być pozbawiony barier architektonicznych, tak, by był dostępny dla osób niepełnosprawnych. Koszt wszystkich prac to ponad 16 mln zł.