rozmiar czcionki: A | A | A

Dobiegł końca generalny remont Legnickiej Biblioteki Publicznej

02.10.2018 15:13 15:13

Zabytkowy gmach odzyskał swoją dawną świetność, a zbiory biblioteki zostały właściwie zabezpieczone i wyeksponowane. Remont został wsparty z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego kwotą blisko 5 milionów złotych.

Na mieszkańców Legnicy w Bibliotece przy. Piaskowej będą czekać: Czytelnia Naukowa, „Strefa Młodzieży” z multimedialnym wyposażeniem i okularami do wirtualnej rzeczywistości, Dział Informacyjno-Bibliograficzny i Regionalny z bogatym księgozbiorem dotyczącym przeszłości (przedwojennej) i teraźniejszości Legnicy, regionu i województwa i prezentacjami multimedialnymi oraz tajemnicze „masońskie” pomieszczenie do degustacji wina z polichromiami, które zostały odkryte w czasie remontu, zabezpieczone i zakonserwowane. Pomieszczenie służyć będzie kameralnym spotkaniom autorskim czy organizacji warsztatów literackich.


- Jestem pod ogromnym wrażeniem miejsca, które udało się tu stworzyć – mówił w czasie spotkania z dziennikarzami marszałek Cezary Przybylski – Dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego oddajemy mieszkańcom Legnicy przestrzeń aktywności społecznej, kulturalnej i towarzyskiej, która będzie służyć przez wiele lat. Niezmiernie mnie cieszy, że w całym regionie mamy coraz więcej takich miejsc.

Biblioteka będzie czynna już od najbliższego czwartku 4 października:
Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek – godz. 10.00-19.00
Sobota – 9.00-15.00