rozmiar czcionki: A | A | A

Ćwierć wieku KARR

07.09.2018 11:16 11:16

Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego obchodzi jubileusz 25-lecia. W piątek na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze z tej okazji odbyła się XVI edycja Wystawy Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką”. Od rana wśród atrakcji tego wydarzenia była m.in. animacja z udziałem ok 100 wystawców z Polski i Republiki Czeskiej, występ Zespołu z Czech „Zámecké saxofonové kvarteto” i Kowarskiej Orkiestry Rozrywkowej”, konkursy „Najciekawszy Produkt Karkonoski” i „Karkonoski Produkt Spożywczy”. W części popołudniowej zaplanowano m.in. pokaz kulinarny Roberta Makłowicza.

KARR już ćwierć wieku wspiera rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na terenie subregionu jeleniogórskiego. Prowadzi szkolenia, doradza, wspiera promocyjnie lokalny biznes w regionie, w kraju i za granicą, organizuje mitingi czy spotkania B2B w ramach największej w Polsce Giełdy Kooperacji mikro, małych i średnich firm. KARR pomaga także w doborze odpowiednich źródeł dofinansowania z funduszy unijnych, z których korzystać mogą przedsiębiorcy. To dla nich  istotna pomoc – mówi marszałek Cezary Przybylski, który wziął udział w jubileuszowej gali w Jeleniej Górze.


Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego planuje kolejne inicjatywy m.in. Forum Przedsiębiorczości przy współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, jeleniogórskimi szkołami, Kamiennogórską Strefą Ekonomiczną Małej Przedsiębiorczości.