rozmiar czcionki: A | A | A

Ćwierć milnona złotych na szkoły w gminie Warta Bolesławiecka

25.08.2017 12:51 12:51

Ponad 250 tys. złotych ze środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego zostanie przeznaczonych na wyposażenie w sprzęt i pomoce dydaktyczne, dla pracowni matematycznych, przyrodniczych i cyfrowych w szkołach na terenie gminy Warta Bolesławiecka, w Raciborowicach Dolnych, Warcie Bolesławieckiej, Iwinach i Tomaszowie Bolesławieckim.

W czwartek 24 sierpnia, w siedzibie gminy Warta Bolesławiecka marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski i wójt gminy Warta Bolesławiecka  Mirosław Haniszewski podpisali umowę na realizację ze środków europejskich projektu pt.: "Zakup i dostawa wyposażenia do pracowni matematycznych, przyrodniczych i cyfrowych szkół podstawowych oraz gimnazjum w gminie Warta Bolesławiecka w sprzęt i pomoce dydaktyczne dla podniesienia standardu edukacji dzieci i młodzieży wiejskiej".

Wartość projektu 294 760,28 zł, kwota dofinansowania ze środków europejskich 250 546,24 zł, okres realizacji od 30.03 do 30.11. 2017 r.

Głównym celem projektu jest polepszenie warunków kształcenia w ramach edukacji podstawowej i gimnazjalnej na terenie gminy Warta Bolesławiecka. W ramach projektu wyposażone zostaną pracownie w pięciu szkołach gminy( SP w Raciborowicach Dolnych, SP w Warcie Bolesławieckiej, SP w Iwinach, SP w Tomaszowie Bolesławieckim i Gimnazjum w Iwinach)