rozmiar czcionki: A | A | A

Podsumowanie projektów termomodernizacyjnych

10.09.2014 13:25 13:25

Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Złotoryi, Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu i Centrum Medyczne Dobrzyńska we Wrocławiu – to tylko niektóre podmioty lecznicze w naszym województwie, które zrealizowały projekty termomodernizacyjne. Dziś podczas konferencji prasowej wicemarszałek Jerzy Michalak mówił o zakończonych i planowanych pracach termomodernizacyjnych.

W sumie w latach 2008 – 2013 na Dolnym Śląsku, podmioty lecznicze podległe dolnośląskiemu samorządowi, zrealizowały 6 projektów termomodernizacyjnych na łączną kwotę 22,6 mln zł. Jednostki ochrony zdrowia, którym udało się ukończyć wspomniane projekty to m.in.: Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Złotoryi, Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu, Centrum Medyczne Dobrzyńska we Wrocławiu, Zespół Profilaktyki  i Rehabilitacji w Janowicach.

Na działania termo modernizacyjne składają się m.in. docieplanie ścian, stropów i dachów budynków, wymiana okien, wymiana grzejników zaopatrzonych w zawory termostatyczne oraz montaż instalacji solarnych.

Podczas dzisiejszej konferencji wicemarszałek Jerzy Michalak w towarzystwie Andrzeja Woźnego, dyrektora Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu, nie tylko podsumował projekty termomodernizacyjne zrealizowane przez podmioty lecznicze podlegające dolnośląskiemu samorządowi, ale przedstawił plan prac na kolejne lata.

Wicemarszałek Michalak podkreślił, że obecnie 10 placówek ochrony zdrowia prowadzi działania termomodernizacyjne. Łączna kwota tych inwestycji to 69,8 mln zł. Po trzy projekty realizują: Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze (17,6 mln zł) oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy (16,4 mln zł); dwa prowadzi Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu (17,8 mln zł), a po jednym m.in. Specjalistyczny Szpital im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu (6,9 mln zł), Specjalistyczny Szpital im. E. Biernackiego w Wałbrzychu (1,8 mln zł) czy Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Złotoryi (1,9 mln zł).