rozmiar czcionki: A | A | A

Spot „Dotknij tajemnicy” wyróżniony!

26.11.2013 12:26 12:26

Spot promocyjny Dolnego Śląska „Dotknij tajemnicy” w gronie najlepszych na świecie! Dolnośląska produkcja została nominowana do Grand Prix CIFFT 2013. W finałowej ósemce, oprócz dolnośląskiego filmu, znalazły się spoty promocyjne z Norwegii, Portugalii, Szwecji, Francji, Czech, Serbii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To właśnie produkcja z tego kraju pt. „Definitely Dubai” zwyciężyła w tegorocznym konkursie. Aby znaleźć się w ścisłej czołówce, spot „Dotknij tajemnicy” musiał pokonać blisko 1400 filmów promocyjnych z całego świata.

To nie pierwsze wyróżnienie dla dolnośląskiego spotu. Wcześniej, razem z filmem „Definitely Dubai”, Dolny Śląsk otrzymał Grand Prix Film, Art&Tourism - warszawskiej edycji festiwalu; drugie miejsce na Zagreb Tour Film Festival oraz trzecią nagrodę za najlepszą koncepcję kreatywną na US International Film & Video Festival w Kalifornii (USA).

Zwieńczeniem cyklu festiwali filmów turystycznych i reklamowych zrzeszonych w CIFFT (*CIFFT - Comité International des Festivals du Film Touristique) była uroczysta gala, która odbyła się w Wiedniu. Tutaj o najwyższe trofea rywalizowały najlepsze filmy promocyjne świata – zwycięzcy poszczególnych światowych edycji festiwalu CIFFT. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, bo jubileuszowa. Członkowie CIFFT świętowali XXV-lecie istnienia.

Film promocyjny „Dotknij Tajemnicy/Touch the mystery” został zrealizowany w ramach projektu „Promocja Dolnego Śląska”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO WD, na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Reżyserem filmu jest Andrzej Kałuszko, a za produkcję odpowiadała warszawska firma Graffiti Film.

NOMINOWANI DO GRAND PRIX CIFFT 2013:

Definitely Dubai - Zjednoczone Emiraty Arabskie - zwycięzca tegorocznej edycji
The Scream - Norwegia
Rota Vicentina - Two Steps to Freedom - Portugalia
Glorius Stockholm - Szwecja
Cayo Paradiso - Francja
Touch the Mystery (Polska/Dolny Śląsk)
After The Bombs - Serbia
Escape to Saint Lucia - Czechy

***

CIFFT - organizacja powstała w 1989 na bazie już istniejącego wcześniej wiedeńskiego „Festiwalu Festiwali". Jej głównym celem jest tworzenie międzynarodowej platformy służącej promocji turystyki za pomocą mediów audio-wizualnych. Ponadto, komitet zajmuje się promocją wiedzy o filmie turystycznym w mediach. Czuwa także nad zasadami i regulaminami odbywających się na całym świecie festiwali, oraz koordynuje międzynarodowe kalendarium wszystkich wydarzeń. Każdy z festiwali posiada własne międzynarodowe jury oraz niezależnie przyznaje nagrody filmom dopuszczonym do danego konkursu. Zwycięzca Grand Prix CIFFT wskazywany jest przez system punktowy pod koniec roku, kiedy to podsumowywane są nagrody z wszystkich festiwali. Na odbywającym się w Wiedniu „Festiwalu Festiwali" zwycięzca odbiera Grand Prix CIFFT za najlepszy film turystyczny roku.