rozmiar czcionki: A | A | A

Chińska delegacja z wizytą na Dolnym Śląsku

21.08.2019 14:13 14:13

Z wizytą na Dolnym Śląsku przebywa delegacja przedstawicieli miasta Liaoyang z chińskiej prowincji Liaoning położonej w północno-wschodnich Chinach nieopodal granicy z Koreą Północną. Chińskiej delegacji przewodzi Ma Liyang – zastępca Burmistrza miasta Liaoyang, a gospodarzem spotkania był Karol Przywara – Dyrektor Wydziału Współpracy z zagranicą w urzędzie marszałkowskim.

Spotkanie było okazją do rozmowy o współpracy gospodarczej oraz rozwoju turystyki. Zależy nam na intensyfikacji wymiany handlowej oraz zwiększeniu liczby chińskich turystów na Dolnym Śląsku. Nasze regiony łączy firma Dr. Schneider Automotive, która posiada swoje zakłady w mieście Liaoyang oraz w Radomierzu koło Jeleniej Góry. Goście z Chin odwiedzili dolnośląską fabrykę, która zatrudnia około 1300 osób i jest największym zakładem w grupie.

Dr. Schneider to rodzinna, niemiecka firma o międzynarodowym zasięgu działania (Od producenta cygar do światowej klasy dostawcy podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego), posiadająca swoje zakłady w: Niemczech, Polsce, Hiszpanii, Chinach i USA. Produkuje innowacyjne i zaawansowane części wyposażenia wnętrza samochodów. Firma jest dostawcą m.in. Alfa Romeo, Alpine, Audi, Bentley, Bmw, Daimler AG, Chrysler, Citroën, Ferrari, Fiat, Ford, GM, Jaguar, Kia, Lamborghini, Land Rover, Maserati, Mercedes-Benz, Mini, Nissan, Opel, Peugeot, Porsche, Renault, Rolls Royce, Seat, Škoda, Smart, Toyota, Vauxhall, Volvo, VW. W latach dziewięćdziesiątych, w Polsce, powołano do życia dwie spółki, które w 2013 r. połączono w jedną firmę, prężnie działającą do dziś w Radomierzu.