rozmiar czcionki: A | A | A

Bezpłatne zajęcia w przedszkolach w Jeleniej Górze

16.08.2018 14:46 14:46

Mobilna Akademia Przedszkolaka czyli bezpłatne zajęcia w przedszkolach w Jeleniej Górze, to inicjatywa Akademii Piłkarskiej „MOS Karkonosze” Jelenia Góra. Akademia może prowadzić zajęcia sportowe dla najmłodszych praktycznie w każdym miejscu.

MOS Karkonosze na realizację zadania w ramach programu Wspierania i Upowszechniania Kultury Fizycznej otrzymał wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Dziś zmaganiom sportowym jeleniogórskich maluchów z Przedszkola Publicznego nr 19 im. Kubusia Puchatka kibicował Cezary Przybylski. Każdy z przedszkolaków otrzymał od marszałka certyfikaty uczestnictwa w zajęciach.

Projekt „Mobilna Akademia Przedszkolaka” polega na wspólnych zabawach sportowych na mobilnym boisku ze sztucznej trawy, gwarantujących wygodę i bezpieczeństwo, o wymiarach 6x9. Boisko pozwala na prowadzenie zajęć  z wielu dyscyplin sportu w oparciu o piłkę nożną, siatkowa czy koszykową. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra trenerska z powiatu jeleniogórskiego, gdzie dostęp do profesjonalnych zajęć sportowych dla przedszkolaków  jest ograniczony. Zajęcia prowadzone będą jeszcze do połowy września.