rozmiar czcionki: A | A | A

Amerykańscy dyplomaci na Dolnym Śląsku

28.04.2017 08:21 08:21

Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, spotkał się z dyplomatami z USA w Polsce: Johnem C. Law, Zastępcą Ambasadora USA w Polsce, Walterem Braunohlerem, Konsulem Generalnym USA w Polsce, Pam DeVolder, Konsul ds. Prasy i Kultury. Podczas spotkania poruszano różnorodne tematy – rozmawiano o pobycie amerykańskich żołnierzy na Dolnym Śląsku, inwestycjach amerykańskich firm w Polsce, polityce wizowej USA w stosunku do Polski oraz smogu, który jest istotnym problemem na Dolnym Śląsku i w innych polskich regionach.

W spotkaniu uczestniczyli także - reprezentujący Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - Krzysztof Bramorski, Pełnomocnik Marszałka Województwa Dolnośląskiego ds. Kontaktów Międzynarodowych, Karol Przywara, Dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą oraz Agnieszka Goranin z Wydziału Współpracy z Zagranicą.


John C. Law podczas pobytu we Wrocławiu odwiedził firmę 3M oraz odsłonił figurkę krasnala w okolicy American Corner (Amerykańskiego Punktu Informacyjnego) na wrocławskim Rynku.


Na Dolnym Śląsku zainwestowało wiele firm z USA, m. in.: 3 M, Amazon, BNY Mellon, Google, Hewlett Packard, IBM, Mc Donalds, McKinsey and Company, PepsiCo, PGW, Whirlpool.