rozmiar czcionki: A | A | A

50 lat WOPR we Wrocławiu

18.10.2019 14:48 14:48

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe świętuje 50-lecie pracy na ziemi wrocławskiej. W uroczystościach jubileuszu formacji udział wziął marszałek Cezary Przybylski.

WOPR jest największą organizacją ratownictwa wodnego w Polsce i na dobre wpisał się w system bezpieczeństwa kraju. Do jego głównych zadań należy nie tylko podejmowanie działań ratowniczych nad wodą, ale również prowadzenie szeregu kursów dla przyszłych ratowników, sterników motorowodnych i innych zainteresowanych pierwszą pomocą. Poza tym WOPR co roku organizuje akcje edukacyjne i profilaktyczne dotyczące bezpiecznego zachowania nad wodą.

- Od pięciu dekad, z zaangażowaniem niesiecie pomoc wszystkim potrzebującym, którzy często nie rozpoznają żywiołu jakim jest woda, stają w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Praca ratownika wodnego to prawdziwe powołanie, wymagające dużej odwagi i gotowości do poświęcenia dla drugiej osoby. I właśnie za tę postawę, w dniu Waszego jubileuszu, chciałbym serdecznie podziękować – mówił w czasie uroczystości marszałek Cezary Przybylski.

Jednostka WOPR we Wrocławiu obecnie zatrudnia 7-8 ratowników zawodowych, których wspiera 30-40 ochotników.