rozmiar czcionki: A | A | A

Muzeum Papiernictwa jest większe i nowocześniejsze

Dodano: 04-08-2017

Dzięki pieniądzom z unii oraz z samorządu województwa dolnośląskiego Muzeum Papiernictwa w Dusznikach – Zdroju nie tylko zostało wyremontowane, ale również powiększone. Powstały nowe sale, a także nowoczesne ekspozycje. W konferencji podsumowującej projekt wziął udział Jerzy Michalak, członek zarządu województwa.

[więcej]

98. rocznica powstania polskiej Policji

Dodano: 04-08-2017

W piątek 4 sierpnia wicemarszałek Ewa Mańkowska wzięła udział w uroczystościach związanych z 98. rocznicą powstania polskiej Policji. W imieniu samorządu wicemarszałek złożyła kwiaty pod Pomnikiem Poległych Policjantów na Cmentarzu Osobowickim i uczestniczyła w uroczystym apelu i wręczeniu odznaczeń i nominacji.

[więcej]

Blisko 2,5 mln zł na Odnowę Dolnośląskiej Wsi

Dodano: 02-08-2017

90 gmin z Dolnego Śląska otrzyma pomoc finansową na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie terenu. Do Urzędu Marszałkowskiego w ramach regionalnego konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” wpłynęło ponad 100 wniosków na łączną kwotę ok. 3 mln zł.

[więcej]

Lwóweckie mury obronne zostaną odnowione

Dodano: 01-08-2017

Zabytkowe mury obronne w Lwówku Śląskim odzyskają dawny blask. Dzięki dofinansowaniu z samorządu województwa prace nad rewaloryzacją historycznej zabudowy ruszą już we wrześniu tego roku.

[więcej]

Rozmowa o współpracy Dolnego Śląska z Kolumbią

Dodano: 27-07-2017

Victoria Gonzalez, ambasador Kolumbii w Polsce zainteresowana jest współpracą z województwem dolnośląskim. Dziś spotkała się z Krzysztofem Bramorskim, pełnomocnikiem marszałka ds. kontaktów międzynarodowych, by omówić ewentualne partnerstwo naszych regionów w różnych sektorach gospodarki.

[więcej]

Marszałek przeznaczył milion złotych na nowe wozy strażackie!

Dodano: 21-07-2017

Samorząd Województwa Dolnośląskiego od lat wspiera lokalne samorządy w walce o bezpieczeństwo mieszkańców. W tym roku 27 gmin otrzyma w sumie milion złotych na zakup nowych samochodów ratowniczych oraz sprzętu strażackiego.

[więcej]

Ulica Cukrownicza w Jaworze idzie do remontu

Dodano: 20-07-2017

Już w sierpniu rozpoczną się prace przy przebudowie ul. Cukrowniczej w Jaworze, która jest drogą dojazdową do Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej –S3. Inwestycja będzie realizowana dzięki wsparciu ze strony samorządu województwa, który zdecydował o przekazaniu na ten cel ponad 10,2 mln zł dofinansowania.

[więcej]