rozmiar czcionki: A | A | A

Gala Sportu w Szkole Mistrzostwa Sportowego

Dodano: 26-04-2018

W dniu 20 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu, dla którego organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego, odbyła się Gala Podsumowująca Sezon Sportowy 2017/2018. Uroczystości otwarcia dokonała Pani Iwona Krawczyk – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Festiwal Kwiatów po raz trzydziesty

Dodano: 25-04-2018

Zakochaj się w książańskiej wiośnie! W tym roku do zamku zawita „Polska wiosna”, a wraz z nią świeże kompozycje, słowiańskie inspiracje i żywe kolory. Jubileuszowa XXX edycja festiwalu odbędzie się w dniach od 30 kwietnia do 3 maja 2018 roku w Zamku Książ w Wałbrzychu.

[więcej]

Marszałek zaprasza nad Odrę!

Dodano: 24-04-2018

Regaty żeglarskie, spływy kajakowe, wakeboarding czy wiosłomania – to tylko niektóre atrakcje jakie czekają na miłośników sportów wodnych, dzięki konkursowi „W stronę Odry” organizowanemu przez samorząd województwa dolnośląskiego.

[więcej]

Regionalna Konferencja BGK

Dodano: 23-04-2018

Współpraca przedsiębiorców i jednostek samorządu terytorialnego to główny temat rozmów podczas dzisiejszej konferencji zorganizowanej przez Bank Gospodarstwa Krajowego. W spotkaniu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski. Tematami obrad i paneli dyskusyjnych była m.in. konieczność współdziałania oraz odpowiedzialność, jaka spoczywa na instytucjach finansowych oraz samorządach w kwestiach dotyczących rozwoju regionalnego.

[więcej]

Budowa drogi w Cieszkowie

Dodano: 23-04-2018

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego podpisano umowę o przyznaniu pomocy Gminie Cieszków na operację „Przebudowa drogi gminnej skracającej dystans do infrastruktury społecznej, jednocześnie będącej łącznikiem rekreacyjnym udostępniającym infrastrukturę turystyczną” w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Pomoc przyznano w wysokości...

[więcej]

Dolny Śląsk częścią Odrzańskiej Trasy Rowerowej Blue Velo

Dodano: 20-04-2018

Dolny Śląsk wraz z innymi województwami zachodniej Polski, rozpoczyna prace nad stworzeniem Odrzańskiej Trasy Rowerowej Blue Velo, która poprowadzi od Górnego Śląska aż po Bałtyk. Dzisiaj, w ramach Rowerowego Forum Metropolitalnego odbywającego się we Wrocławiu, marszałkowie pięciu województw podpisali list intencyjny w sprawie współpracy przy realizacji tego projektu.

[więcej]

Remontujemy kamienice we Wrocławiu!

Dodano: 17-04-2018

Zabytkowe kamienice we Wrocławiu odzyskają swój dawny blask. Samorząd województwa dolnośląskiego dofinansuje modernizacje 8 budynków na łączną kwotę ok. 2,5 mln zł. Głównym celem będzie remont i ocieplenie elewacji dzięki czemu znacznie poprawi się stan i estetyka ponad stuletnich kamienic.

[więcej]