rozmiar czcionki: A | A | A

Deklaracja Sudecka podpisana! Dolny Śląsk regionem zrównoważonego rozwoju.

Dodano: 11-12-2017

Dzisiaj we Wleniu, Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz wicemarszałek Iwona Krawczyk spotkali się z blisko setką samorządowców reprezentujących południowo-zachodnią część Dolnego Śląska, od Jeleniej Góry przez Wałbrzych po Kłodzko, aby rozmawiać o współpracy i zrównoważonym rozwoju naszego regionu. Podczas spotkania podpisano tzw. "Deklarację Sudecką", która będzie tworzyła grunt do współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju wszystkich obszarów województwa....

[więcej]

III Forum Przemysłowe

Dodano: 11-12-2017

Kierunki odbudowy i rozwoju przemysłu w Europie – pod takim odbyło się w Karpaczu III Forum Przemysłowe. W jego ramach odbyło się kilkadziesiąt wydarzeń: debat, sesji plenarnych, prezentacji raportów i bloków tematycznych.

[więcej]

X-lecie Kolei Dolnośląskich

Dodano: 08-12-2017

Kiedy 14 grudnia 2007 roku na tory wyjechał pierwszy pociąg Kolei Dolnośląskich, regionalny przewoźnik obsługiwał tylko dwie trasy. 10 lat temu w skład taboru spółki wchodziło zaledwie 5 pociągów. Przez ostatnią dekadę w naszym regionie miała miejsce prawdziwa kolejowa rewolucja, a pasażerowie zdążyli się już przyzwyczaić do komfortu podróżowania.

[więcej]

Marszałek, WIB i ZBP będą uczyć ekonomii

Dodano: 07-12-2017

Warszawski Instytut Bankowości, Związek Banków Polskich oraz przedstawiciele Dolnego Śląska podpisali dziś umowę, na mocy której w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także szkołach wyższych i Uniwersytetach Trzeciego Wieku pojawią się przygotowane przez specjalistów zajęcia z zakresu edukacji ekonomicznej, cyberbezpieczeństwa i gospodarki elektronicznej.

[więcej]

Gminę Siechnice czeka mała kolejowa rewolucja.

Dodano: 06-12-2017

Dworce w Świętej Katarzynie, Siechnicach i Żernikach Wrocławskich idą do generalnego remontu. Po przebudowie na podróżnych będą czekały wygodne poczekalnie, punkty obsługi klienta i pomieszczenia dla rodziców z małymi dziećmi.

[więcej]

Otwarcie oddziału medycyny paliatywnej w DCO

Dodano: 05-12-2017

Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu przyjmuje już pacjentów na nowy oddział medycyny paliatywnej. W uroczystym otwarciu wzięli dziś m.in. udział: marszałek Cezary Przybylski, członek zarządu województwa Jerzy Michalak oraz dr Adam Maciejczyk, dyrektor DCO.

[więcej]

Spotkanie z Ambasadorem Republiki Bułgarii

Dodano: 05-12-2017

Ewa Mańkowska, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, spotkała się z Janem Ivanem Kitovem, Ambasadorem Republiki Bułgarii w Polsce.

[więcej]