rozmiar czcionki: A | A | A

Marszałek dofinansował Zakład Aktywności Zawodowej Osób Niepełnosprawnych w Mikoszowie.

Dodano: 02-10-2017

Stowarzyszenie Św. Celestyna w Mikoszowie otrzyma dofinansowanie na realizację projektu pn. „Doposażenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Mikoszowie szansą na podniesienie jakości i efektywności pracy osób niepełnosprawnych” w wysokości ponad 370 tys. zł. Stosowną umowę podpisał Marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Wizyta delegacji z Rwandy

Dodano: 29-09-2017

W środę 26 września wicemarszałek Ewa Mańkowska gościła delegację z Rwandy, która wizytuje Dolny Śląsk w związku z Forum Gospodarczym Polska-Republika Rwandy organizowanym przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej.

[więcej]

Nowy sprzęt onkologiczny dla Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej

Dodano: 29-09-2017

Marszałek Cezary Przybylski podpisał z Tomaszem Dymytem, Dyrektorem Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej umowę na dofinansowanie w wysokości ok. 2,2 mln zł na zakup nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, dzięki któremu zwiększy się jakość badań onkologicznych.

[więcej]

Dzięki środkom unijnym pomożemy przebudować i wyposażyć Dom Dziecka w Kątach Wrocławskich

Dodano: 29-09-2017

Dom Dziecka w Kątach Wrocławskich zostanie przebudowany, wyremontowany i wyposażony dzięki środkom unijnym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego wspólnie ze starostą powiatu wrocławskiego, Romanem Potockim podpisał umowę na dofinansowanie tej inwestycji w wysokości ponad 2,6 mln zł.

[więcej]

Blisko 16 mln zł na poprawę infrastruktury drogowej dla Powiatu Wrocławskiego

Dodano: 29-09-2017

Marszałek Cezary Przybylski razem ze Starostą Powiatu Wrocławskiego, Romanem Potockim podpisał umowę, dzięki której ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego blisko 16 mln zł zostanie przeznaczone na poprawę infrastruktury drogowej w centralnej części Dolnego Śląska na terenie powiatu wrocławskiego.

[więcej]

Targowiska w Bielawie i Strzelinie zostaną odnowione

Dodano: 29-09-2017

Targowiska miejskie w Bielawie i Strzelinie zostaną odnowione i przebudowane dzięki pieniądzom z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Samorządy otrzymały na ten cel blisko 1,8 mln zł dofinansowania. Umowy na przekazanie środków w imieniu samorządu podpisała wicemarszałek Ewa Mańkowska.

[więcej]

Sejmik Wojewódzki obradował w Kłodzku

Dodano: 29-09-2017

Debata o zrównoważonym rozwoju całego Dolnego Śląska była tematem przewodnim Sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, który obradował tym razem wyjątkowo - nie w stolicy Dolnego Śląska - ale na południu regionu, w Kłodzku.

[więcej]