rozmiar czcionki: A | A | A

Gmina Lubawka ma nową halę sportową

Dodano: 13-02-2018

W ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej na lata 2016-2018 gmina otrzymała dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na budowę sali gimnastycznej. W minioną sobotę wicemarszałek Iwona Krawczyk uczestniczyła w oficjalnym otwarciu hali.

[więcej]

Inauguracja Roku Rzeki Odry

Dodano: 12-02-2018

Dolnośląski Rok Rzeki Odry to inicjatywa, która pozwoli na promowanie naszej największej rzeki, jako ważnego elementu budowania potencjału gospodarczego, turystycznego i społecznego. Dziś w Sali Sesyjnej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego marszałek Cezary Przybylski wraz z Przewodniczącym Sejmiku Dolnośląskiego Pawłem Wróblewskim uroczyście zainaugurowali cykl wielu wydarzeń związanych z tą samorządową inicjatywą.

[więcej]

Dotacje na organizację imprez sportowych i turystycznych wręczone

Dodano: 12-02-2018

W czwartek 8 lutego marszałek Cezary Przybylski wraz z wicemarszałek Iwoną Krawczyk uczestniczyli w spotkaniu beneficjentów, którzy uzyskali dotacje na realizację zadań z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, upowszechniania turystyki i walorów turystycznych regionu oraz wyznaczanie nowych i renowację istniejących szlaków turystycznych i tematycznych na Dolnym Śląsku w 2018 roku.

[więcej]

Umowy o współpracy CLIMATIC TOWN wręczone

Dodano: 12-02-2018

W miniony czwartek Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Iwona Krawczyk uroczyście wręczyła umowy o współpracy zwycięzcom konkursu na najlepsze inwestycje rewitalizacyjne z uwzględnieniem efektywności energetycznej w obiektach użyteczności publicznej w ramach projektu „CLIMATIC TOWN – Energetyczna Rewitalizacja Miast”.

[więcej]

Konferencja Inauguracyjna Samorządowego Roku Rzeki Odry 2018

Dodano: 08-02-2018

Uprzejmie zapraszamy na Konferencję Inaugurującą Samorządowy Rok Rzeki Odry 2018, która odbędzie się 12 lutego 2018 roku o godz. 10.00 w sali 1222 (sala posiedzeń Sejmiku) budynku Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego przy Pl. Powstańców Warszawy 1 we Wrocławiu. Podczas posiedzenia zaplanowane zostało uroczyste podpisanie Listu Intencyjnego w sprawie współdziałania w ramach Samorządowego Roku Rzeki Odry 2018.

[więcej]

Weekend podsumowań w Kamiennej Górze

Dodano: 07-02-2018

W miniony weekend Wicemarszałek Iwona Krawczyk, jak co roku uczestniczyła w podsumowaniu działalności Spółdzielni Mleczarskiej KaMos oraz Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji.

[więcej]

Tabor Kolei Dolnośląskich rośnie w siłę!

Dodano: 07-02-2018

Krótszy czas przejazdu, poprawa komfortu podróży, dostosowanie usług transportowych dla osób niepełnosprawnych i zwiększenie mobilności mieszkańców Dolnego Śląska. Te wszystkie cele uda się osiągnąć Kolejom Dolnośląskim dzięki zakupowi nowego taboru. Regionalny przewoźnik właśnie otrzymał dofinansowanie z Funduszy Europejskich w wysokości ponad 85 mln zł. Dzięki temu w najbliższym czasie na dolnośląskie tory wyjedzie 11 nowych pociągów.

[więcej]