rozmiar czcionki: A | A | A

Koncert dla pacjentów ZOL w Bolkowie

Dodano: 10-04-2017

W okresie przed Wielkanocą tradycją jest niesienie pomocy potrzebującym. 10 kwietnia br. w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym w Bolkowie odbył się koncert Studentów Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w którym uczestniczyła Iwona Krawczyk, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Tradycyjne Stoły Wielkanocne zaprezentowane we Wrocławiu

Dodano: 08-04-2017

Tradycyjne przysmaki, ręcznie malowane pisanki i starannie przygotowane palmy to wszystko w sobotę 8 kwietnia zaprezentowały Dolnoślązaczki z 26 Kół Gospodyń Wiejskich. Imprezę oficjalnie otworzył marszałek Cezary Przybylski, przewodniczący sejmiku województwa Paweł Wróblewski oraz arcybiskup Józef Kupny.

[więcej]

Rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu uchwały antysmogowej

Dodano: 07-04-2017

Dolny Śląsk walczy o czyste powietrze bez smogu. Spotkaniem w Jeleniej Górze rozpoczęliśmy konsultacje społeczne projektu uchwały antysmogowej. W inauguracji konsultacji społecznych, które odbyły się w siedzibie Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego udział wziął Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz wicemarszałek Iwona Krawczyk. Spotkanie z przedstawicielami samorządów lokalnych i organizacji pozarządowych prowadził dr Maciej Zathey, Dyrektor Instytutu Rozwoju...

[więcej]

Młodzi sportowcy otrzymali stypendia

Dodano: 07-04-2017

Prawie pół miliona złotych przeznaczył w tym roku urząd marszałkowski na stypendia dla młodych sportowców z Dolnego Śląska. Dziś w Karpaczu marszałek Cezary Przybylski razem z wicemarszałek Iwoną Krawczyk spotkali się z laureatami z regionu.

[więcej]

Wizyta w obwodzie brzeskim na Białorusi

Dodano: 07-04-2017

Współpraca gospodarcza była głównym tematem rozmów przedstawicieli delegacji Dolnego Śląska z administracją obwodu brzeskiego. To kolejny etap rozwoju stosunków gospodarczych pomiędzy naszymi regionami.

[więcej]

Marszałek na inauguracji Roku Czeskiego w Oleśnicy

Dodano: 07-04-2017

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski wziął udział w konferencji naukowej inaugurującej „Rok Czeski” w Oleśnicy. Okazją do spotkania była czterechsetna rocznica śmierci księcia oleśnickiego Karola II z czeskiej dynastii Podiebradów.

[więcej]

Głogowskie grosze 2017 rozdane!

Dodano: 07-04-2017

W czwartek 6 kwietnia poznaliśmy tegorocznych laureatów nagrody gospodarczej „Grosz Głogowski”. Statuetki z rąk prezydenta miasta Rafaela Rokaszewicza oraz starosty głogowskiego Jarosława Dudkowiaka, odebrało pięć firm, które w ubiegłym roku wyróżniały się swoją działalnością. Gościem uroczystości był marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]