rozmiar czcionki: A | A | A

Nadchodzi „Zielona Rewolucja”

Dodano: 09-08-2017

Dolny Śląsk już niebawem może stać się najbardziej konkurencyjnym w skali światowej producentem żywności wysokiej jakości, suplementów diety oraz nutraceutyków, czyli pożywienia które posiada właściwości lecznicze. Wszystko dzięki programowi „Dolny Śląsk. Zielona Dolina Żywności i Zdrowia” opracowanemu przez wrocławski Uniwersytet Przyrodniczy we współpracy z samorządem województwa. Marszałek Cezary Przybylski, wicemarszałek Ewa Mańkowska oraz prof. Tadeusz Trziszka – Rektor Uniwersytetu...

[więcej]

Blisko 44 mln złotych na budowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej

Dodano: 08-08-2017

22 gminy i 7 spółek wodociągowych z Dolnego Śląska otrzyma unijną dotację na budowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. Dziś marszałek Cezary Przybylski wraz z wicemarszałek Ewą Mańkowską wręczyli promesy beneficjentom konkursu. Łączna kwota, która została przekazana to prawie 44 mln zł!

[więcej]

Nowoczesne pracownie powstaną w szkołach w gminie Węgliniec

Dodano: 08-08-2017

Uczniowie szkół w gminie Węgliniec będą uczyć się w nowoczesnych pracowniach. Już w przyszłym roku szkolnym w pięciu szkołach powstanie 9 nowych, w pełni wyposażonych klas do nauki przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i informatycznych.

[więcej]

Wizyta Ambasadora Meksyku

Dodano: 07-08-2017

4 sierpnia 2017 roku odbyło się spotkanie Krzysztofa Bramorskiego, Pełnomocnika Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych z Ambasadorem Meksyku w RP Alejandro Negrinem. Rozmowa dotyczyła dwustronnej współpracy międzyregionalnej.

[więcej]

Polsko-czeskie projekty drogowe – wizyta w Kraju Libereckim

Dodano: 07-08-2017

3 sierpnia 2017 roku delegacja województwa dolnosląskiego w składzie Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnosląskiego, Agnieszka Zakęś, Wicedyrektor Departamentu Infrastruktury, Leszek Loch, dyrektor DSDiK oraz Karol Przywara, Dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą, odwiedzili Kraj Liberecki. Delegacja wzięła udział w spotkaniu z Martinem Putą, Hetmanem Kraju Libereckiego, oraz uczestniczyła w rekonesansie projektu „Od zamku Frydlant do zamku Czocha”, sprawdzając stan dróg oraz...

[więcej]

Oto zwycięskie projekty Aktywnego Dolnego Śląska!

Dodano: 07-08-2017

Zakończyło się głosowanie na projekty, które dotyczą pomysłów na zorganizowanie sportowego bądź turystycznego wydarzenia w ramach budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Dziś Jerzy Michalak, członek zarządu województwa, ogłosił listę zwycięzców głosowania. Projekty będą realizowane od 1 października br. do końca marca 2018 r.

[więcej]

Nowoczesne pracownie cyfrowe w bolesławieckich szkołach

Dodano: 04-08-2017

Uczniowie dziewięciu szkół w Bolesławcu już niedługo będą uczyć się w nowoczesnych pracowniach cyfrowych. Dzięki wsparciu ze strony samorządu województwa w placówkach pojawią się nowe komputery, tablice multimedialne, rzutniki, a nawet robot do nauki programowania.

[więcej]