rozmiar czcionki: A | A | A

Turniej Tenisowy Wrocław Open 2017

Dodano: 14-02-2017

Kolejna edycja wrocławskiego Challengera ATP – WROCLAW OPEN 2017 to nie lada atrakcja dla fanów tenisa ziemnego. Po raz kolejny Dolny Śląsk gościć będzie znakomitych i utalentowanych zawodników, a z trybun wspierać ich będzie dopingiem żywiołowa publiczność. Tradycyjnie już turniej będzie wspierany przez Marszałka Dolnego Śląska.

[więcej]

Marszałek przewodniczy obradom Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego

Dodano: 13-02-2017

Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, który objął w tym roku funkcję przewodniczącego Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Dolnośląskiego, poprowadził 10 lutego pierwsze posiedzenie Prezydium Rady w 2017 roku. Głównymi tematami były problemy związane z poziomem finansowania świadczeń w placówkach medycznych Dolnego Śląska oraz funkcjonowanie uzdrowisk w kontekście zmian w ustawie o działalności leczniczej.

[więcej]

Konwent Wójtów i Burmistrzów Subregionu Wrocławskiego

Dodano: 13-02-2017

8 lutego 2017 r. w Krotoszycach podczas Konwentu Wójtów i Burmistrzów Subregionu Wrocławskiego Iwona Krawczyk Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego rozmawiała z samorządowcami o rozwoju dolnośląskiej bazy sportowej w latach 1995-2016 oraz planach inwestycyjnych na rok 2017.

[więcej]

Marszałek gościem posiedzenia Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola

Dodano: 09-02-2017

Na Uniwersytecie Medycznym odbyło się kolejne spotkanie Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola. Jednym z gości spotkania był marszałek Cezary Przybylski. Wśród poruszanych tematów była Inauguracja Środowiskowa oraz dyskusja o aktualnej kondycji uczelni.

[więcej]

Dolny Śląsk dofinansowuje wprowadzanie e-usług

Dodano: 08-02-2017

Elektroniczna dokumentacja medyczna, aplikacja dla melomanów i platforma turystyczna to niektóre z projektów e-usług publicznych, które zostaną zrealizowane dzięki dofinansowaniu samorządu województwa dolnośląskiego. Pierwsze z umów na przekazanie dotacji zostały podpisane w środę 8 lutego przez marszałka Cezarego Przybylskiego. Do czterech beneficjentów trafi w sumie prawie 15 mln zł.

[więcej]

Konferencja dotycząca zmiany Kontraktu Terytorialnego dla Województwa Dolnosląskiego

Dodano: 08-02-2017

Strona Rządowa przekazała Samorządowi Województwa Dolnośląskiego Stanowisko Rządu RP dotyczące zmian w kontraktach terytorialnych.

[więcej]

Budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej

Dodano: 08-02-2017

Nowoczesna baza sportowa przystosowana do uprawiania sportów zimowych, a także do aktywnego spędzania czasu przez cały rok powstanie na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Właśnie została podpisana umowa pomiędzy Dolnośląskim Parkiem Innowacji i Nauki, spółką która nadzoruje inwestycję, a konsorcjum, które będzie pełnić rolę projektanta i inżyniera kontraktu. To oznacza, że jeśli wszystko pójdzie pomyślnie budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu ruszy już za rok!...

[więcej]