rozmiar czcionki: A | A | A

Krok w stronę rowerowego połączenia Polski, Czech i Niemiec

Dodano: 13-04-2017

Jesteśmy już o krok bliżej powstania wyjątkowej kładki, która połączy pieszych i rowerzystów z Polski, Czech i Niemiec. Dziś we Wrocławiu podpisano umowę, która dotyczy współfinansowania inwestycji i daje zielone światło do przygotowania projektu.

[więcej]

Boiska rekreacyjne na terenie Kamiennej Góry

Dodano: 12-04-2017

Dzisiaj, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, wicemarszałek Iwona Krawczyk oraz przedstawiciele Gminy Kamienna Góra – wójt Patryk Straus i skarbnik Regina Kuchniarz podpisali umowę o przyznaniu pomocy Gminie na zadanie pt. Budowa wielofunkcyjnych boisk rekreacyjnych na terenie gminy Kamienna Góra (w miejscowościach Olszyny i Pisarzowice) w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem...

[więcej]

Porozumienie z Czechami osiągnięte

Dodano: 11-04-2017

Dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli: Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Hetman Kraju Libereckiego Martin Puta oraz przedstawiciele Kolei Dolnośląskich i Kolei Czeskich.

[więcej]

Rekordowo niskie bezrobocie na Dolnym Śląsku

Dodano: 11-04-2017

Kursy, szkolenia, dotacje bezzwrotne i pożyczki na założenie własnej firmy, a także fundusze na tworzenie nowych miejsc w żłobkach, pomoc osobom z uzależnieniami, czy też badania profilaktyczne chorób nowotworowych – to tylko niektóre formy pomocy osobom bezrobotnym na Dolnym Śląsku. Dzięki tym działaniom stopa bezrobocia w naszym regionie sukcesywnie spada. W marcu 2017 r. wynosiła 7,3%, to o punkt procentowy mniej niż w kraju i o ponad półtora procent mniej niż w ubiegłym roku. Jeszcze...

[więcej]

Trwają konsultacje społeczne projektu uchwały antysmogowej dla Dolnego Śląska

Dodano: 11-04-2017

Spotkaniem w siedzibie Instytutu Rozwoju Terytorialnego we Wrocławiu kontynuowane są konsultacje społeczne projektu uchwały antysmogowej. W konsultacjach społecznych dla dla obszaru aglomeracji wrocławskiej udział wziął Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

[więcej]

Marszałek finansuje remont zabytków na Dolnym Śląsku

Dodano: 10-04-2017

Każdego roku samorząd województwa przeznacza 5 mln złotych z własnego budżetu na ochronę zabytków na Dolnym Śląsku. W tym roku pozwoli to przeprowadzić niezbędne prace konserwatorskie w 146 obiektach.

[więcej]

Stadion Olimpijski odzyskał swój blask

Dodano: 10-04-2017

Stadion Olimpijski ponownie stał się miejscem rozgrywania zawodów. W sobotę został uroczyście otwarty przez marszałka Cezarego Przybylskiego oraz Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Latem wyremontowany stadion stanie się areną zmagań sportowców na The World Games 2017.

[więcej]