rozmiar czcionki: A | A | A

Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego

Dodano: 08-06-2017

Podpisanie opinii w sprawie nowelizacji ustawy o działalności leczniczej, dyskusja na temat harmonogramu prac nad nowelizacją Strategii Województwa i określenie wstępnych terminów konsultacji projektu dokumentu oraz coraz trudniejsza sytuacja opieki psychiatrycznej na Dolnym Śląsku – to główne tematy posiedzenia Prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Dolnośląskiego, które odbyło się wczoraj (7 czerwca) w urzędzie marszałkowskim. Obrady prowadził marszałek Cezary Przybylski,...

[więcej]

Program edukacyjny „Bezpieczny Dolnoślązak”

Dodano: 08-06-2017

Jak udzielić pierwszej pomocy, zagrożenia bezpieczeństwa w sytuacji pożaru czy powodzi, bezpieczeństwo na drodze, w Internecie lub na wakacjach – tego nauczyły się dzieci, które wzięły udział w drugiej edycji programu „Bezpieczny Dolnoślązak”. Organizatorem projektu skierowanego do uczniów i nauczycieli szkół oraz przedszkoli jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich

Dodano: 08-06-2017

W czwartek 8 czerwca na Politechnice Wrocławskiej odbyła się w Sesja Jubileuszowa Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, w której udział wzięła wicemarszałek Ewa Mańkowska.

[więcej]

Tu powstaną nowe smaki znanych słodkości

Dodano: 07-06-2017

Nowa inwestycja Mondelēz International na Bielanach Wrocławskich to miejsce prac nad nowymi recepturami słynnych na cały świat i lubianych przez Polaków marek czekolady i ciastek, m.in. takich jak: Milka, Oreo, Alpen Gold, Delicje, OREO, belVita, Petitki czy Lubisie. Dziś marszałek Cezary Przybylski miał przyjemność uczestniczyć w otwarciu Centrum Badań, Rozwoju i Jakości.

[więcej]

Samorząd województwa zainwestuje ponad 68 mln zł w poprawę warunków leczenia na Dolnym Śląsku

Dodano: 07-06-2017

Samorząd województwa wybrał 37 dolnośląskich ośrodków zdrowia, które otrzymają w sumie 68 milionów złotych na modernizację i zakup specjalistycznego sprzętu medycznego.

[więcej]

Wizyta wicemarszałek w Bielawie

Dodano: 06-06-2017

Możliwość pozyskania funduszy zewnętrznych, inwestycje oraz rozwój turystyki to niektóre tematy poruszone podczas wizyty wicemarszałek Iwony Krawczyk u Piotra Łyżwy, Burmistrza Bielawy.

[więcej]

Centrum Wsparcia Rodziny w Bolesławcu już działa!

Dodano: 06-06-2017

Rodziny z problemami opiekuńczo-wychowawczymi, osoby doznające przemocy w rodzinie czy z orzeczeniem o niepełnosprawności otrzymają pomoc i wsparcie w nowym Ośrodku Pracy z Rodziną. Dziś marszałek Cezary Przybylski wziął udział w otwarciu centrum, które powstało dzięki funduszom unijnym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Kwota dofinansowania to 1,83 mln zł.

[więcej]