rozmiar czcionki: A | A | A

Nowy aparat do radioterapii w DCO

Dodano: 20-06-2018

Nowy aparat do radioterapii oficjalnie uruchomiono dziś w Dolnośląskim Centrum Onkologicznym. Halcyon to najnowszy dostępny na rynku medycznym akcelerator. Dolnośląskie Centrum Onkologiczne jest drugim ośrodkiem w Polsce, który zakupił tak zaawansowany technicznie sprzęt do radioterapii.

[więcej]

Nowy Delfinek w Chocianowie

Dodano: 19-06-2018

W Chocianowie odbyła się dziś uroczystość otwarcia nowego „Delfinka”. To kolejna już kryta pływalnia wybudowana w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”.

[więcej]

Święto Kamiennej Góry

Dodano: 15-06-2018

Wicemarszałek Iwona Krawczyk wraz z Burmistrzem Miasta Kamienna Góra Krzysztofem Świątkiem otworzyli tegoroczne Dni Kamiennej Góry. Wspólnie przekazali symbolicznie klucz do miasta dyrektorowi Centrum Kultury w Kamiennej Górze Markowi Dańczakowi.

[więcej]

Duże zmiany w centrum Wlenia

Dodano: 13-06-2018

Już w przyszłym roku centrum Wlenia odzyska swój dawny urok i stanie się miejscem spotkań mieszkańców. Dzięki finansowemu wsparciu marszałka Cezarego Przybylskiego gmina nie tylko zrewitalizuje zabytkowy Rynek miasta, ale stworzy także Punkt Informacji Turystycznej, Klub Integracji Społecznej i Centrum Lokalnych Organizacji Pozarządowych.

[więcej]

Konferencja Innovation Forum Media we Wrocławiu

Dodano: 12-06-2018

Czołowi eksperci i specjaliści z firm przemysłu medialnego z Brandenburgii i Dolnego Śląska łączą siły. Już jutro, 13 czerwca 2018 r. o godz. 14:00 w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu odbędzie się konferencja Innovation Forum Media. Głównymi tematami będą Virtual Reality oraz produkcja gier komputerowych.

[więcej]

Święto filmu, publiczności i reżyserów w Wałbrzychu

Dodano: 11-06-2018

Doroczny Festiwal Reżyserii Filmowej w tym roku zagościł w Wałbrzychu. Była to już 11. edycja wydarzenia. Wicemarszałek Iwona Krawczyk uczestniczyła w uroczystej gali zakończenia festiwalu.

[więcej]

Termomodernizacja jeleniogórskiego "Mechanika"

Dodano: 11-06-2018

W minioną środę Wicemarszałek Iwona Krawczyk, Dyrektor DIP Renata Granowska, Prezydent Miasta Jelenia Góra Marcin Zawiła, Zastępca Prezydenta Miasta Jelenia Góra Jerzy Łużniak oraz Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Mechanik w Jeleniej Górze Piotr Iwaniec uczestniczyli w konferencji prasowej poświęconej projektowi „Modernizacja Centrów Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku-Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Technicznych Mechanik w Jeleniej Górze”.

[więcej]