rozmiar czcionki: A | A | A

Wrocławskie Uczelnie Artystyczne uroczyście rozpoczęły rok akademicki

Dodano: 10-10-2017

W poniedziałek 9 października wicemarszałek Ewa Mańkowska wzięła udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego Uczelni Artystycznych Wrocławia – Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filii we Wrocławiu oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

[więcej]

Nowa droga w Rząsinach

Dodano: 10-10-2017

6 października wicemarszałek Ewa Mańkowska wzięła udział w uroczystym otwarciu drogi w miejscowości Rząsiny zrealizowanej z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych o długości ponad jednego kilometra. Wartość całego zadania to ponad 418 tys. zł., a dofinansowanie FOGR wyniosło około 252 tys. zł. Jest to już 10 droga w gminie Gryfów Śląski dofinansowana z FOGR w ostatnich 10 latach.

[więcej]

Piękna Wieś Dolnośląska 2017

Dodano: 10-10-2017

Dziewiąta edycja konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska” już za nami. Podobnie jak w latach poprzednich konkurs zorganizowany został w czterech kategoriach: „Najpiękniejsza Wieś”, „Najpiękniejsza Zagroda”, „Najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi” oraz „Najlepszy start w odnowie wsi”. Po raz piąty przyznana została także nagroda specjalna za najlepszy ład przestrzenny i kulturowy. W imprezie podsumowującej konkurs udział wzięli: wicemarszałek Ewa Mańkowska oraz członek zarządu województwa Tadeusz...

[więcej]

Ruszył nabór wniosków w ramach programu Dolnośląskie Małe Granty

Dodano: 10-10-2017

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych - operator programu Dolnośląskie Małe Granty ogłasza nabór wniosków dla grup nieformalnych, na granty finansowane z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Europejski Tydzień Regionów i Miast w Brukseli

Dodano: 09-10-2017

Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego wspólnie z przedstawicielami europejskich samorządów, instytucji unijnych, świata akademickiego i organizacji pozarządowych uczestniczy w Europejskim Tygodniu Regionów i Miast w Brukseli, poświęconym unijnej polityce regionalnej.

[więcej]

Jubileusz 70-lecia Zespołu Ludowego "Jutrzenka"

Dodano: 09-10-2017

Zespół Pieśni i Tańca „Jutrzenka” istnieje od 1947 roku i działa w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kruszynie. W sobotę, 7 października 2017 r. w Teatrze Starym w Bolesławcu, w artystycznej, pięknej oprawie odbył się jubileusz 70-lecia istnienia "Jutrzenki", w którym udział wziął Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

"Dolny Śląsk. Zielona Dolina Żywności i Zdrowia"

Dodano: 06-10-2017

Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Prof. Tadeusz Trziszka, Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego zainaugurowali posiedzenie Rady Programowej Programu Rozwoju pn. "Dolny Śląsk. Zielona Dolina Żywności i Zdrowia" - powołując członków Rady. Program rozwoju "Dolny Śląsk. Zielona Dolina Żywności i Zdrowia" to nowatorska inicjatywa, dzięki której Dolny Śląsk uzyska pozycje lidera w zakresie produkcji żywności nowej generacji, wytwarzanej przez przemysł o wysokim współczynniku...

[więcej]