rozmiar czcionki: A | A | A

IX Kongres Regionów

Dodano: 26-06-2018

Megatrendy w miastach i regionach - to główny temat IX Kongresu Regionów, który odbył się we Wrocławiu. W Narodowym Forum Muzyki debatują europosłowie, liderzy samorządu, biznesu, organizacji pozarządowych i eksperci z całej Polski.

[więcej]

Przedstawiciele DG REGIO na Dolnym Śląsku

Dodano: 26-06-2018

We wtorek 18 czerwca w Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu odbyło się spotkanie przedstawicieli Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej z Komisji Europejskiej z wicemarszałek Iwoną Krawczyk oraz sygnatariuszami Deklaracji Sudeckiej.

[więcej]

Nowe, bezpłatne autobusy na ulicach Bolesławca

Dodano: 22-06-2018

13 nowych, niskopodłogowych autobusów już od jutra będzie woziło pasażerów po ulicach Bolesławca. Pojazdy zostały zakupione dzięki finansowemu wsparciu samorządu województwa, który dołożył na ten cel blisko 9 mln zł. Ale to nie jedyna dobra wiadomość dla Bolesławian – od jutra komunikacja publiczna w Bolesławcu będzie całkowicie bezpłatna.

[więcej]

Otwarcie trzeciego "Dolnośląskiego Delfinka"

Dodano: 22-06-2018

Po Strzegomiu i Chocianowie nadszedł czas na Głuszycę. W środę odbyło się uroczyste otwarcie kolejnej przyszkolnej pływalni w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”.

[więcej]

Zgromadzenie Ogólne Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej EUWT NOVUM Z O.O

Dodano: 22-06-2018

W czwartek, 21 czerwca, w Kamiennej Górze odbyło się Zgromadzenie Ogólne Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej EUWT NOVUM Z O.O. Podczas spotkania przedstawiono sprawozdanie z działalności EUWT w ubiegłym roku, udzielono absolutorium za rok 2017 oraz przyjęto plan działania ugrupowania na rok bieżący, a także decydowano o zapewnieniu funduszy na wkłady własne do projektów.

[więcej]

Tydzień z siatkówką

Dodano: 21-06-2018

W wałbrzyskiej hali Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój odbyła się Siatkarska Liga Narodów Kobiet. Wicemarszałek Iwona Krawczyk dopingowała polskiej reprezentacji podczas trzydniowych spotkań.

[więcej]

Możliwości współpracy branży medialnej z Dolnego Śląska i Brandenburgii

Dodano: 21-06-2018

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki i Energii Brandenburgii Hendrik Fischer wziął udział w Innovation Forum Media, które odbyło się w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu. Wydarzenie organizowane było we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]