rozmiar czcionki: A | A | A

Otwarty konkursu ofert na realizację zadania publicznego pn. Dolnośląskie Małe Granty

Dodano: 21-12-2017

18 grudnia 2017 r. Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę nr 4678/V/17 w sprawie ogłoszenia otwartego konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. Dolnośląskie Małe Granty.

[więcej]

Turniej o Puchar Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Iwony Krawczyk

Dodano: 20-12-2017

W miniony poniedziałek wicemarszałek Iwona Krawczyk wraz z Ireneuszem Kłosem, wielokrotnym reprezentantem Polski w piłce siatkowej, Prezesem Aqua Zdrój Centrum Aktywnego Wypoczynku w Wałbrzychu Mariuszem Gawlikiem oraz V-ce Prezesem DZPS Stanisławem Łopacińskim uczestniczyła w turnieju piłki siatkowej młodzieży z Dolnego Śląska w kategorii młodzik.

[więcej]

Marszałek przyznał młodzieży stypendia za wyniki w nauce

Dodano: 20-12-2017

Kilkudziesięcioro uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum oraz liceum Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szklono - Wychowawczego nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących we Wrocławiu i Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 13 dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących we Wrocławiu otrzymało wczoraj z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego stypendia za wyniki w nauce.

[więcej]

Kolejne inwestycje w ekologiczne autobusy miejskie

Dodano: 19-12-2017

Samorząd województwa przekazał Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu we Wrocławiu ponad 44 mln zł na zakup 50 nowych autobusów. To kolejna inwestycja Zarządu Województwa Dolnośląskiego w nowoczesny i niskoemisyjny tabor, który będzie jeździł po ulicach miast Dolnego Śląska. Do tej pory udało się zainwestować już ponad 121 mln zł.

[więcej]

Marszałek Przybylski – stawiamy na inwestycje!

Dodano: 18-12-2017

1,332 mln zł to kwota wydatków zaplanowanych w budżecie województwa na 2018 rok. Dochody Dolnego Śląska w przyszłym roku będą wyższe niż w poprzednim o 11 mln złotych. Projekt budżetu, który zostanie przedłożony radnym na czwartkowej sesji sejmiku, zakłada zdecydowane zwiększenie wydatków na inwestycje m.in. na transport, ochronę zdrowia, kulturę, edukację i ochronę środowiska.

[więcej]

Prezentacja Wojewódzkich Tradycyjnych Stołów Wigilijnych w Pasażu Grunwaldzkim

Dodano: 18-12-2017

Wicemarszałek Ewa Mańkowska uroczyście otworzyła Prezentację Tradycyjnych Stołów Wigilijnych, która odbyła się w sobotę 16 grudnia we Wrocławiu.

[więcej]

Spotkanie wigilijne Dolnośląskiej Izby Rolniczej

Dodano: 18-12-2017

Wicemarszałek Ewa Mańkowska wzięła udział w uroczystym spotkaniu wigilijnym w Dolnośląskiej Izbie Rolniczej, które celebrował bp prof. dr hab. Andrzej Siemieniewski, błogosławiąc wszystkich rolników i ich rodziny za trud i ciężką pracę na roli.

[więcej]