rozmiar czcionki: A | A | A

Sommerfest 2017 w Konsulacie Generalnym Niemiec we Wrocławiu.

Dodano: 12-06-2017

W związku z wizytą Ministra Gospodarki i Energii Brandenburgii oraz we współpracy z Krajem Związkowym Brandenburgia odbył się festyn letni w Konsulacie Generalnym Niemiec we Wrocławiu. Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Iwona Krawczyk wraz z Elisabeth Wolbers, Konsul Generalną Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu, Ministrem Gospodarki i Energii Brandenburgii Albrechtem Gerberem oraz Wojewodą Dolnośląskim Pawłem Hreniakiem otworzyli Sommerfest 2017 w Konsulacie Generalnym Niemiec we...

[więcej]

Aktywny Dolny Śląsk: pora składać wnioski. Czas start!

Dodano: 12-06-2017

Mieszkasz na Dolnym Śląsku i jesteś pełnoletni? Masz ciekawy pomysł na zorganizowanie sportowego bądź turystycznego wydarzenia? Nic prostszego! Właśnie zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące drugiej edycji sportowo-turystycznego budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk” i od dziś do 25.06 br. można składać wnioski dotyczące pomysłów na wydarzenia czy imprezy. W sumie do dyspozycji pomysłowych Dolnoślązaków jest 600 tys. zł.

[więcej]

Przysięga wojskowa Żołnierzy Śłużby Przygotowawczej Narodowych Sił Rezerwowych

Dodano: 12-06-2017

Wicemarszałek Ewa Mańkowska wzięła udział w uroczystej przysiędze wojskowej Żołnierzy Służby Przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu.

[więcej]

Trwa XIII Wielki Koncert Kresowy

Dodano: 09-06-2017

Już po raz ósmy na wrocławskim Rynku zostaną podsumowane przygotowania dolnośląskiej młodzieży do wakacyjnej akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA. Ponad 100 pocztów sztandarowych z patronackich szkół weźmie udział w patriotycznej paradzie wokół Rynku. Dziś i jutro można wziąć udział w zaplanowanych wydarzeniach.

[więcej]

Minister Gospodarki i Energii Brandenburgii na Dolnym Śląsku

Dodano: 09-06-2017

W czwartek 8 czerwca we Wrocławiu odbyła się konferencja pt. „Dolny Śląsk – Brandenburgia: mikrosystemy, optyka, sensory – potencjał dla rozwoju i współpracy”, którą otworzyła Iwona Krawczyk, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego wraz z Panem Albrechtem Gerberem, Ministrem Gospodarki i Energii Brandenburgii oraz Panią Elisabeth Wolbers, Konsul Generalna Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu.

[więcej]

Konferencja teologiczna we Wrocławiu

Dodano: 09-06-2017

Wicemarszałek Ewa Mańkowska wzięła udział w konferencji naukowej „To czyńcie na moją pamiątkę”, organizowanej przez Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.

[więcej]

Marszałek uczestniczył w I Sudeckim Kongresie Samorządowym

Dodano: 09-06-2017

Marszałek Cezary Przybylski wziął udział w I Sudeckim Kongresie Samorządowym, który miał na celu rozpoczęcie debaty pomiędzy samorządowcami, władzami województwa oraz stroną rządową na temat wsparcia rozwoju gospodarczego subregionu Sudetów.

[więcej]