rozmiar czcionki: A | A | A

Modernizacja oczyszczalni ścieków w Gryfowie Śląskim

Dodano: 02-03-2018

Oczyszczalnia ścieków w Gryfowie Śląskim zostanie rozbudowana i zmodernizowana, dzięki wsparciu ze strony samorządu województwa. W piątek 2 marca marszałek Cezary Przybylski podpisał umowę przekazującą 6,5 mln zł na tę inwestycję.

[więcej]

Bardziej efektywna gospodarka odpadami w Bolesławcu

Dodano: 02-03-2018

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Trzebieniu zostanie rozbudowany i zyska nowy sprzęt dzięki blisko 2 mln zł dofinansowania, które w imieniu samorządu przekazał marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Blisko 34 mln zł na rozwój dolnośląskich szkół

Dodano: 02-03-2018

Dodatkowe zajęcia z języków obcych, nauk matematyczno-przyrodniczych i informatyki, stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych, szkolenia nauczycieli czy zakup wyposażenia pracowni – to tylko kilka przykładów działań, na które szkoły mogą otrzymać dotację unijną. Wczoraj ruszył nabór wniosków.

[więcej]

Nowy premier Saksonii z wizytą na Dolnym Śląsku

Dodano: 01-03-2018

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski gościł dziś oficjalna delegację z Premierem Wolnego Państwa Saksonii Michaelem Kretschmerem na czele. Była to pierwsza wizyta nowego Premiera, który na stanowisku zastąpił Stanislawa Tillicha. Premier Michael Kretschmer przejął obowiązki gospodarza Saksonii w grudniu 2017 roku.

[więcej]

XVII Memoriał Staszka Bodzka

Dodano: 28-02-2018

24 lutego 2018 roku ku pamięci znakomitego działacza sportowego na trasach biegowych w Opawie odbył się 17. Memoriał Staszka Bodzka, który trwa od 1998 roku. W uroczystości wzięła udział wicemarszałek Iwona Krawczyk.

[więcej]

Ambasador Królestwa Szwecji na Dolnym Śląsku

Dodano: 28-02-2018

We wtorek 27 lutego marszałek Cezary Przybylski gościł Stefana Gullgrena, Ambasadora Królestwa Szwecji w Polsce oraz Daniela Larssona, Radcę Ambasady ds. Promocji Gospodarczej.

[więcej]

Podpisano umowę o współpracy pomiędzy Republiką Serbską a Dolnym Śląskiem

Dodano: 27-02-2018

Wsparcie współpracy w obszarze m.in. gospodarki, transportu, ochrony środowiska, administracji, kultury, turystyki, nauki i technologii, edukacji oraz wykorzystania środków Unii Europejskiej i z programów wspólnotowych na wspieranie rozwoju regionalnego, to główne zapisy umowy zawartej pomiędzy Województwem Dolnośląskim a Rzędem Republiki Serbskiej.

[więcej]