rozmiar czcionki: A | A | A

Nagroda Kulturalna Śląska 2017

Dodano: 16-08-2017

Tegoroczna edycja Nagrody Kulturalnej Śląska rozpoczyna kolejną dekadę wspólnych polsko – niemieckich działań poświęconych zachowaniu i rozwijaniu dziedzictwa kulturowego Śląska. Nagroda wnosi istotny wkład w utrzymanie i stałą poprawę stosunków polsko – niemieckich. Co roku przyznawana jest twórcom kultury i sztuki których działalność zawodowa związana jest ze Śląskiem.

[więcej]

Strzelińskie Obchody Święta Policji

Dodano: 16-08-2017

10 sierpnia w Strzelińskim Ośrodka Kultury odbyły się uroczyste obchody Święta Policji, w których uczestniczyła wicemarszałek Ewa Mańkowska. Podczas uroczystości Funkcjonariusze zostali odznaczeni i awansowani na wyższe stopnie policyjne w korpusie oficerów, aspirantów i podoficerów policji.

[więcej]

Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych w Lubomierzu.

Dodano: 14-08-2017

W miniony weekend Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Iwona Krawczyk uczestniczyła w 21 odsłonie festiwalu. W imieniu Zarządu Województwa Dolnośląskiego Wicemarszałek Iwona Krawczyk złożyła gratulacje z okazji Jubileuszu 50-lecia powstania filmu „Sami Swoi” reżyserowi Sylwestrowi Chęcińskiemu, Jerzemu Janeczkowi odtwórcy roli Witii Pawlaka oraz Ryszardowi Kotysowi.

[więcej]

Święto Wojska Polskiego

Dodano: 14-08-2017

W poniedziałek 14 sierpnia wicemarszałek Ewa Mańkowska wzięła udział w uroczystościach z okazji Święta Wojska Polskiego. Po części oficjalnej obchodów, zebrani goście mogli obejrzeć prezentowany na wrocławskim Rynku sprzęt wojskowy.

[więcej]

Dolny Śląsk wspiera Skautowe Jamboree Polska 2023

Dodano: 14-08-2017

40 000 uczestników, 65 000 odwiedzających, dwa tygodnie atrakcyjnego programu edukacyjnego, młodzi ludzie z ponad 160 krajów. Tak zapowiada się „Home Hospitality” – zlot skautów - będący częścią XXV Światowego Jamboree Skautowego, który zaplanowany jest na 2023 rok.

[więcej]

Marszałek przyznał kolejne promesy na Odnowę Dolnośląskiej Wsi

Dodano: 11-08-2017

90 gmin z Dolnego Śląska otrzyma pomoc finansową na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie terenu. Do Urzędu Marszałkowskiego w ramach regionalnego konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” wpłynęło ponad 100 wniosków na łączną kwotę ok. 3 mln zł. 10 sierpnia w siedzibie Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Jeleniej Górze Marszałek Cezary Przybylski wręczył promesy dla gmin z okręgu jeleniogórskiego.

[więcej]

Marszałek dofinansuje rozbudowę Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego

Dodano: 10-08-2017

W filii Ogrodu Botanicznego w Wojsławicach powstaje Polski Ogród Milenijny. Dodatkowa przestrzeń dla hodowli polskich i egzotycznych gatunków roślin jest tworzona dzięki finansowemu wsparciu samorządu województwa, który przekazał na ten cel blisko 1,5 mln zł.

[więcej]