rozmiar czcionki: A | A | A

ZINTEGROWANI - podpisanie umowy partnerskiej

Dodano: 10-05-2018

Zintegrowani - tak nazywa się projekt, który już w drugiej połowie roku realizować będzie Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w partnerstwie z dziesięcioma dolnośląskimi samorządami.

[więcej]

Szczyt Partnerstwa Odry w Dreźnie

Dodano: 09-05-2018

Polityka zdrowotna, transgraniczne połączenia kolejowe oraz kwestie związane z funkcjonowaniem regionów w oparciu o środki z unijnego budżetu - to główne tematy poruszane podczas szczytu Partnerstwa Odry w Dreźnie, w której udział wziął marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Koleje Dolnośląskie protestują przeciwko podwyżkom PKP

Dodano: 07-05-2018

Koleje Dolnośląskie protestują przeciwko propozycji podwyżek cen za dostęp do infrastruktury kolejowej. PKP PLK chce podnieść obowiązujące obecnie stawki. Tym samy marszałkowska spółka kolejowa byłaby zmuszona podnieć ceny biletów i zredukować połączenia.

[więcej]

Rewitalizacja w gminie Wleń

Dodano: 07-05-2018

21 budynków mieszkalnych w gminie Wleń zostanie odnowionych dzięki finansowemu wsparciu marszałka Cezarego Przybylskiego. W imieniu samorządu województwa przekazał na ten cel ponad 1,6 mln zł.

[więcej]

Wizyta delegacji Dolnego Śląska w Rzymie

Dodano: 04-05-2018

Zakończyła się oficjalna wizyta w Rzymie delegacji Dolnego Śląska, której przewodniczył marszałek Cezary Przybylski. Celem misji były m.in. spotkania studyjne z włoskimi przedsiębiorcami i samorządowcami. Rozmowy dotyczyły głównie gospodarki - włoskich inwestycji w naszym regionie, udziału polskich firm we włoskich projektach budowlanych, wymiany handlowej pomiędzy przedsiębiorcami i współpracy w zakresie turystyki.

[więcej]

Pożegnanie abiturientów w Kamiennej Górze

Dodano: 02-05-2018

W piątek 27 kwietnia wicemarszałek Iwona Krawczyk uczestniczyła w uroczystym pożegnaniu uczniów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego i uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.

[więcej]

Święto Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tkaczy Śląskich w Kamiennej Górze

Dodano: 02-05-2018

Wicemarszałek Iwona Krawczyk w minioną środę uczestniczyła we wspaniałym Jubileuszu 70-lecia szkoły. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również Burmistrz Miasta Kamienna Góra Krzysztof Świątek, Starosta Kamiennogórski Jarosław Gęborys, Wicestarosta Małgorzata Krzyszkowska, Radni Rady Miasta i Powiatu, poprzedni dyrektorzy placówki i dyrektorzy kamiennogórskich szkół.

[więcej]