rozmiar czcionki: A | A | A

Startuje Wspólne Przedsięwzięcie NCBR i Województwa Dolnośląskiego – do wzięcia dotacje na rozwój...

Dodano: 08-03-2019

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło pierwszy konkurs w ramach Wspólnego Przedsięwzięcia z Województwem Dolnośląskim pn. „Dolnośląska Strefa Technologii Biomedycznych”. W ramach konkursu, przedsiębiorcy będą mogli powalczyć o 50 milionów złotych na dofinansowanie innowacyjnych projektów w zakresie wysokich technologii z obszaru biomedycyny.

[więcej]

Wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego pn. „Dolnośląskie Małe...

Dodano: 07-03-2019

5 marca 2018 r. Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął Uchwałę nr 451/VI/19 w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego pn. „Dolnośląskie Małe Granty".

[więcej]

Ważna inwestycja w Jaworze

Dodano: 07-03-2019

Ponad 10 milionów złotych wyniosło dofinansowanie samorządu województwa dla gminy Jawor na remont ul. Cukrowniczej. To ważny odcinek drogi w lokalnej sieci komunikacyjnej. W otwarciu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

100 dni samorządu województwa nowej kadencji

Dodano: 06-03-2019

Budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, modernizacja i przejmowanie linii kolejowych, remonty zabytków i ośrodków kultury, wsparcie osób z niepełnosprawnościami czy uruchomienie pilotażowego programu Krajowej Sieci Onkologicznej – to tylko niektóre działania, które są realizowane, dzięki pracy samorządu województwa dolnośląskiego. Podczas ostatnich 100 dni nowej kadencji zapadły kluczowe decyzje dla rozwoju naszego regionu!

[więcej]

Firmy rodzinne napędzają dolnośląską gospodarkę

Dodano: 06-03-2019

Zatrudniają miliony pracowników i wypracowują aż 18% polskiego PKB - mowa o firmach rodzinnych, które stanowią o sile naszej gospodarki. O tym jak budować własną markę i zdobywać nowe rynki biznesmeni dyskutują dziś i jutro podczas Kongresu Firm Rodzinnych w hotelu Haston City we Wrocławiu.

[więcej]

Prestiżowe wyróżnienie dla naszego urzędu

Dodano: 05-03-2019

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego znalazł się wśród laureatów prestiżowego Konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi. W jego XIX edycji zostaliśmy wyróżnieni za kreowanie przyjaznego środowiska pracy. Otrzymaliśmy także certyfikat „Profesjonalne ZZL”.

[więcej]

Za nami 43. Bieg Piastów

Dodano: 04-03-2019

Piękna zimowa aura i blisko 1700 zawodników z 32 krajów świata – za nami 43. Bieg Piastów. Na Polanie Jakuszyckiej nie zabrakło w tym roku naszej królowej nart – Justyny Kowalczyk, która walczyła na swoim koronnym dystansie 50 kilometrów. W otwarciu wydarzenia uczestniczył Marszałek Cezary Przybylski i Michał Bobowiec, członek zarządu województwa.

[więcej]