rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląskie Klucze Sukcesu 2017 przyznane!

Dodano: 16-10-2017

Za nami uroczysta Gala wręczenia Dolnośląskich Kluczy Sukcesu, która odbyła się w Pałacu w Krobielowicach. W uroczystości, która odbyła się 12 października br. udział wziął Marszałek Cezary Przybylski, wicemarszałek Ewa Mańkowska oraz Paweł Wróblewski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

„Samorządy-Obywatele-Demokracja” – debata Gazety Wyborczej

Dodano: 16-10-2017

O przyszłości samorządów, dialogu z obywatelami i stanie polskiej demokracji rozmawiali paneliści i uczestniczy konferencji zorganizowanej w piątek, 13 października, we Wrocławskim Centrum Kongresowym przez Gazetę Wyborczą. Partnerem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Obchody Dnia Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 16-10-2017

W niedzielę 15 października, na wrocławskim Torze Wyścigów Konnych na Partynicach, odbyły się obchody Dnia Województwa Dolnośląskiego. Wśród licznych atrakcji święta województwa pierwszoplanowe były wyścigi konne.

[więcej]

Nowy rok akademicki w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów

Dodano: 16-10-2017

W dniu 11 października w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie miała miejsce Inauguracja Roku Akademickiego, w której udział wzięła wicemarszałek Ewa Mańkowska.

[więcej]

Uroczysta XXIX Sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 16-10-2017

W sobotę, 14 października 2017 roku w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy miała miejsce XXIX Uroczysta Sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego związana z VIII Świętem Województwa Dolnośląskiego. Największą nagrodą sejmiku województwa jest przyznanie Tytułu Honorowego Obywatela Dolnego Śląska – CIVI HONORARIO. Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z dnia 28 września 2017 r. tytuł Honorowej Obywatelki Dolnego Śląska CIVI HONORARIO przyznano Świętej Jadwidze...

[więcej]

Ćwiczenia Antyterrorystyczne w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 12-10-2017

Około 400 osób zostało ewakuowanych z budynku urzędu marszałkowskiego we Wrocławiu. W ćwiczeniach na wypadek zagrożenia zamachem terrorystycznym z podłożeniem ładunku wybuchowego wzięli udział: operatorzy z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego, policyjni pirotechnicy , straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Nad urzędem krążył policyjny śmigłowiec na pokładzie, którego znajdował się strzelec wyborowy.

[więcej]

Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze we Wrocławiu

Dodano: 12-10-2017

Dolny Śląsk był gospodarzem XII Polsko-Saksońskiego Forum Gospodarczego „Innowacyjne Technologie Produkcyjne”, które odbyło się w środę 11 października we Wrocławiu. W spotkaniu udział wzięła Wicemarszałek Iwona Krawczyk, Saksoński Minister Gospodarki, Pracy i Transportu Martin Dulig oraz Christiane Botschen, Zastępca Konsul Generalnej Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu.

[więcej]