rozmiar czcionki: A | A | A

Powołanie nowego składu Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy

Dodano: 25-04-2017

Wojewódzka Rada Rynku Pracy jest ważnym organem opiniodawczo-doradczym marszałka, która skupia przedstawicieli – praktyków − związanych z szeroko rozumianym rynkiem pracy, reprezentujących zarówno organizacje związków zawodowych, organizacje pracodawców, rolników i izb rolniczych, organizacje pozarządowe, a także przedstawicieli samorządu terytorialnego oraz świata nauki. Wczoraj Marszałek Cezary Przybylski powołał nowych członków Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy.

[więcej]

Konferencja konsultacyjna projektu Zielonej Doliny

Dodano: 25-04-2017

W poniedziałek 24 kwietnia marszałek Cezary Przybylski i wicemarszałek Ewa Mańkowska wzięli udział w konferencji konsultacyjnej projektu Programu Rozwoju pn. „Dolny Śląsk. Zielona Dolina Żywności i Zdrowia”.

[więcej]

Przedstawiciele dolnośląskiej służby zdrowia z wizytą w Batumi

Dodano: 25-04-2017

Kadra zarządzająca oraz specjaliści z dolnośląskich szpitali gościli w stolicy Autonomicznej Republiki Adżarii, regionie partnerskim województwa dolnośląskiego. Wizyta była okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami branży medycznej – także w zakresie budowy i doposażenia nowego szpitala w Batumi.

[więcej]

Konferencja "Państwowy zasób geodezyjny i kartograficzny w infrastrukturze informacji...

Dodano: 24-04-2017

Dzisiaj we Wrocławiu rozpoczęła się konferencja poświęcona zagadnieniom roli państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w infrastrukturze informacji przestrzennej. W rozpoczęciu konferencji udział wziął Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Paweł Hreniak, Wojewoda Dolnośląski.

[więcej]

Konsultacje społeczne projektu uchwały antysmogowej - spotkanie dla gmin uzdrowiskowych

Dodano: 21-04-2017

W Domu Zdrojowym w Szczawnie Zdrój odbyły się konsultacje społeczne projektu uchwały antysmogowej dla województwa dolnośląskiego. W konsultacjach społecznych dla gmin uzdrowiskowych udział wziął Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Obrady Komisji Edukacji Związku Miast Polskich w Rudzie Sułowskiej

Dodano: 21-04-2017

W Rudzie Sułowskiej w dniach 20-21 kwietnia br. obradowała Komisja Edukacji Związku Miast Polskich. Tematem przewodnim obrad była ocena zmian wprowadzanych poprzez reformę w krajowym systemie edukacji. W spotkaniu z samorządowcami z całej Polski udział wziął Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Gospodarzem obrad był Piotr Lech, Burmistrz Milicza.

[więcej]

Prawie 6,8 mln zł na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową

Dodano: 21-04-2017

Kolejne pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego trafiły do dolnośląskich samorządów. Tym razem to prawie 6,8 mln zł dotacji na inwestycje związane z gospodarką wodno-ściekową w Polanicy Zdroju i Stroniu Śląskim. W piątek 21 kwietnia umowy przekazujące dofinansowanie podpisał oficjalnie marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]