rozmiar czcionki: A | A | A

Zakończenie I etapu modernizacji Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w...

Dodano: 29-06-2018

Remont pomieszczeń, nowy sprzęt i wymiana instalacji centralnego ogrzewania, elektrycznej i wentylacyjnej - Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu ma nową kuchnię. Właśnie zakończył się pierwszy etap modernizacji placówki warty blisko 2,5mln złotych.

[więcej]

Regiony doskonale inwestują unijne pieniądze!

Dodano: 28-06-2018

Podczas Konwentu Marszałków, odbywającego się na Opolszczyźnie, marszałkowie niemal jednogłośnie zaopiniowali stanowisko, w którym podkreślili korzystne elementy propozycji przygotowanej przez Komisję Europejską oraz zgłosili liczne uwagi i wątpliwości. Domagają się również silniejszego uwzględnienia w przyszłej polityce spójności wyzwań, które nadal stoją przed Polską oraz wyrażają oczekiwanie powierzenia samorządom województw znacznej części odpowiedzialności za realizację tej polityki w...

[więcej]

Ogłoszenie otwartego konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. „Dolnośląskie Małe Granty”...

Dodano: 28-06-2018

28 czerwca 2018 r. Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę nr 5641/V/18 w sprawie ogłoszenia otwartego konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. „Dolnośląskie Małe Granty”.

[więcej]

Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm

Dodano: 27-06-2018

W Jeleniej Górze odbyło się dziś pierwsze Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm poświęconemu energii odnawialnej i nowym trendom w turystyce. Forum było okazją dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw do prezentacji swoich możliwości, wymiany doświadczeń z branżą sąsiadujących krajów oraz pozyskania nowych kontaktów handlowych.

[więcej]

Kolejna wieża widokowa na Dolnym Śląsku

Dodano: 27-06-2018

Wieża widokowa mierząca blisko 30 metrów, wiaty turystyczne, stojaki na rowery, kierunkowskazy i stoły z ławkami, a także działania edukacyjne w szkołach powstaną w ramach projektu pn. „EKOMUZEUM WOKÓŁ TRÓJGARBU - etap II - sposób na ochronę i udostępnianie zasobów przyrodniczych masywu Trójgarbu i Chełmca”.

[więcej]

Znakomity sezon siatkarek Impel Wrocław

Dodano: 27-06-2018

Wicemarszałek Iwona Krawczyk uczestniczyła w uroczystym podsumowaniu sezonu młodzieżowego 2017/2018 Zespołów Krainy Siatkówki.

[więcej]

Goście z Wielkopolski i Dolnej Saksonii na Dolnym Śląsku

Dodano: 27-06-2018

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski gościł we wtorek we Wrocławiu Stephana Weila, Premiera Kraju Związkowego Dolna Saksonia oraz Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Okazją do oficjalnej wizyty delegacji zarówno saksońskiej jak i wielkopolskiej, były wspólne obchody jubileuszu z okazji 25–lecia współpracy Dolnego Śląska i Wielkopolski z Dolną Saksonią.

[więcej]