rozmiar czcionki: A | A | A

Nowa karetka dla Bolesławca

Dodano: 05-01-2018

Wczoraj w obecności marszałka Cezarego Przybylskiego Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przekazał Szpitalowi Powiatowemu w Bolesławcu nowoczesną karetkę pogotowia wraz z pełnym wyposażeniem medycznym o wartości blisko pół miliona złotych.

[więcej]

8 mln zł dla Powiatu Lubińskiego

Dodano: 29-12-2017

Prawie 8 mln zł otrzyma Powiat Lubiński na budowę placówki opiekuńczo – wychowawczej dla dzieci. Umowy o dofinansowaniu w sumie dwóch projektów, na 3,7 mln zł oraz 4,2 mln zł, podpisali dziś marszałek Cezary Przybylski oraz starosta Lubiński Adam Myrda i wicestarosta Damian Stawikowski.

[więcej]

33 mln zł na instalację przetwarzania odpadów w Lubaniu

Dodano: 29-12-2017

Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu blisko 33 mln zł inwestuje w rozbudowę regionalnej instalacji przetwarzania odpadów. Projekt w połowie finansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Umowę na blisko 17 mln zł podpisali dziś marszałek Cezary Przybylski, prezes ZDiUK Michał Turkiewicz, burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński i radny wojewódzki Kazimierz Janik.

[więcej]

Konferencja podsumowująca realizację projektu pn. „Dolnośląska Stolica Kultury”

Dodano: 29-12-2017

W dniu 15 grudnia 2017 r. w Sali Widowiskowej Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego pn. Dolnośląska Stolica Kultury skierowanego do powiatów Dolnego Śląska w 2017 roku. Organizatorem był laureat tegorocznego konkursu – Powiat Złotoryjski.

[więcej]

„Dolny Śląsk. Zielona dolina żywności i zdrowia”

Dodano: 22-12-2017

Akademickie środowisko Wrocławia wspólnie z administracją samorządową tworzy fundament do intelektualnych, technologicznych, ekonomicznych i społecznych działań na rzecz mieszkańców Dolnego Śląska. Dzisiaj marszałek województwa Cezary Przybylski i wicemarszałek Ewa Mańkowska podpisali razem z Rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego prof. Tadeuszem Trziszką akt notarialny ustanawiający spółkę Dolnośląska Zielona Dolina.

[więcej]

Mamy budżet na 2018 rok

Dodano: 21-12-2017

Budżet Samorządu Województwa Dolnośląskiego na 2018 rok uchwalony. Radni podczas ostatniej w tym roku sesji przegłosowali i przyjęli zaproponowany przez zarząd województw budżet na 2018 rok.

[więcej]

Wizyta kolędników z Chojnowa

Dodano: 21-12-2017

Tradycyjnie jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia w Urzędzie Marszałkowski Województw Dolnośląskiego pojawili się młodzi kolędnicy.

[więcej]