rozmiar czcionki: A | A | A

Festiwal Sera w Dziećmorowicach

Dodano: 21-08-2017

Festiwal Sera w Dziećmorowicach już na stałe wpisał się w kalendarz dolnośląskich imprez. Tegoroczna edycja festiwalu przyciągnęła wielu wielbicieli tego przysmaku z całej Polski.

[więcej]

Tysiące Gości na Bolesławieckim Święcie Ceramiki

Dodano: 21-08-2017

Znana na całym świecie Ceramika Bolesławiecka to duma nie tylko miasta, ale i całego Dolnego Śląska. Na Dolny Śląsk, do Bolesławca jak co roku przyjechały tysiące gości z różnych stron Polski, Europy i świata, aby uczestniczyć w tym wielkim wydarzeniu, które jest już tradycją regionu.

[więcej]

Nowe autobusy dla MPK w Głogowie

Dodano: 18-08-2017

Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego podpisał wczoraj w Głogowie, w obecności Prezydenta Miasta, Rafaela Rokaszewicza umowę, dzięki której dolnośląski samorząd przekazuje miastu ponad 13 mln zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 na rozwój komunikacji miejskiej. Już wkrótce na głogowskie ulice wyjadą nowe, przyjazne środowisku i komfortowe dla pasażerów autobusy. Pojawią się również nowe wiaty przystankowe, tablice...

[więcej]

Modernizacja szkoły w Brzegu Głogowskim dzięki środkom z RPO!

Dodano: 18-08-2017

Marszałek Cezary Przybylski wizytował remontowaną szkołę podstawową w Brzegu Głogowskim, która modernizowana jest dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

[więcej]

Szkoły w Kotli i Chociemyśli termomodernizowane dzięki środkom unijnym!

Dodano: 18-08-2017

W nowym roku szkolnym najmłodsi mieszkańcy Kotli i Chociemyśli będą korzystać z wyremontowanych budynków szkoły. Marszałek Cezary Przybylski wizytował prowadzoną inwestycję o wartości blisko 4 mln zł oraz zapewnił jej dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego w wysokości ponad 3,2 mln zł.

[więcej]

Zapraszamy na Dożynki Wojewódzkie

Dodano: 17-08-2017

Już 3 września w Urazie odbędą się kolejne Dożynki Wojewódzki. Zapowiada się dzień pełen atrakcji.

[więcej]

Miliony na walkę z rakiem

Dodano: 16-08-2017

Samorząd Dolnego Śląska konsekwentnie inwestuje w nowoczesne i skuteczne leczenie onkologiczne. Dzięki umowom podpisanym dziś przez marszałka Cezarego Przybylskiego i wicemarszałka Jerzego Michalaka kolejne pieniądze trafią do Dolnośląskiego Centrum Onkologii. W sumie będzie to niemal 60 mln złotych.

[więcej]