rozmiar czcionki: A | A | A

Marszałek przekazał blisko 65 mln zł na nowoczesny ośrodek naukowy Uniwersytetu Przyrodniczego we...

Dodano: 20-06-2017

Dzięki blisko 65 mln zł wsparcia samorządu województwa na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu powstanie Regionalne Centrum Innowacyjnych Technologii i Produkcji, Przetwórstwa i Bezpieczeństwa Żywności. Umowę na przekazanie dotacji w poniedziałek 19 czerwca podpisali marszałek Cezary Przybylski i rektor Uniwersytetu Przyrodniczego, prof. Tadeusz Trziszka.

[więcej]

5. Wrocławskie Forum Kobiet

Dodano: 19-06-2017

W poniedziałek 19 czerwca wicemarszałek Ewa Mańkowska otworzyła V Wrocławskie Forum Kobiet, organizowane pod patronatem samorządu Dolnego Śląska.

[więcej]

Niebawem ruszy budowa fabryki silników Mercedes-Benz

Dodano: 19-06-2017

„Silnikiem napędowym” naszego regionu jest rozwój przemysłu opartego na usługach oraz najnowocześniejszych technologiach. Budowa fabryki silników Mercedes-Benz w Jaworze dobitnie świadczy o atrakcyjności inwestycyjnej Dolnego Śląska. Dziś marszałek Cezary Przybylski wziął udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę fabryki. Wśród gości był również wicepremier Mateusz Morawiecki.

[więcej]

Oświadczenie w sprawie sporu dotyczącego odwołania dyrektora Morawskiego

Dodano: 14-06-2017

Sytuację prawną Teatru Polskiego i jego dotychczasowego dyrektora definiują dzisiaj dwa akty prawne. Pierwszym z nich jest uchwała zarządu województwa o odwołaniu dyrektora, drugim rozstrzygnięcie wojewody o uznaniu wspomnianej uchwały za nieważną. Nieprawdą jest, że w toczącym się sporze sąd przyznał rację wojewodzie. Rzeczywisty spór prawny dotyczy wspomnianego rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody, które nie zostało jeszcze zaskarżone. Taką skargę samorząd zamierza złożyć w ciągu kilku...

[więcej]

O doświadczeniach i przyszłości polskiego rolnictwa

Dodano: 14-06-2017

„Doświadczenia i przyszłość w zakresie realizacji polityki rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich” to temat przewodni konferencji, która odbyła się 12 czerwca we Wrocławiu z inicjatywy Dolnośląskiej Izby Rolniczej. W spotkaniu udział wzięła wicemarszałek Ewa Mańkowska oraz przedstawiciele m.in. Krajowej Rady Izb Rolniczych, Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Oddziału Regionalnego ARiMR we Wrocławiu, Oddziału Terenowego ANR we...

[więcej]

W gminie Jelcz-Laskowice powstanie nowa infrastruktura rowerowa

Dodano: 14-06-2017

Dzięki wsparciu samorządu województwa w gminie Jelcz-Laskowice już niedługo powstaną nowe ścieżki rowerowe i parkingi P&R. Marszałek przeznaczył na ten cel ponad 5,5 mln zł, a umowę na przekazanie pieniędzy podpisał dziś z wiceburmistrzem Romualdem Piórko.

[więcej]

World Games we Wrocławiu będzie miało swój znaczek pocztowy

Dodano: 12-06-2017

W piątek 9 czerwca wicemarszałek Ewa Mańkowska wzięła udział w konferencji związanej z uroczystym wprowadzeniem do obiegu znaczka pocztowego emisji „ 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017”, która miała miejsce w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.

[więcej]