rozmiar czcionki: A | A | A

Samorząd województwa wspiera szkoły zawodowe!

Dodano: 07-03-2018

„Czas na zawodowców” – to projekt, który zwiększy szanse uczniów ze szkół zawodowych na Dolnym Śląsku na znalezienie zatrudnienia. Dziś marszałek Cezary Przybylski wraz z Tadeuszem Samborskim, Członkiem Zarządu Województwa podpisali umowę partnerską z dziesięcioma partnerami będącymi jednostkami samorządu terytorialnego oraz dwiema uczelniami wyższymi.

[więcej]

Dolny Śląsk nagradza swoich mistrzów świata!

Dodano: 07-03-2018

Doskonałe występy naszych lekkoatletów podczas Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce 2018 dały „biało-czerwonym” znakomite trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej. Polacy wrócili z Birmingham z pięcioma medalami, w tym dwoma złotymi. W złotej sztafecie 4x400 m biegło trzech Dolnoślązaków! Dziś marszałek Cezary Przybylski wraz z wicemarszałek Iwoną Krawczyk nagrodzili naszych mistrzów.

[więcej]

Kongres Firm Rodzinnych

Dodano: 06-03-2018

Pierwszy Dolnośląski Kongres Firm Rodzinnych odbył się dziś we Wrocławiu. Jego współorganizatorami był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Dolnośląska Izba Gospodarcza, Zachodnia Izba Gospodarcza, Związek Pracodawców Polska Miedź oraz Regionalna Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa.

[więcej]

Samorząd inwestuje w sport i turystykę wokół Odry!

Dodano: 06-03-2018

Dolnośląski Rok Rzeki Odry to inicjatywa, która pozwoli na promowanie naszej największej rzeki, jako ważnego elementu budowania potencjału gospodarczego, turystycznego i społecznego. Do 23 marca 2018 roku trwa konkurs „W stronę Odry”, który dotyczy realizacji zadań sportowych i turystycznych. Samorząd województwa ma do rozdysponowania 250 tys. zł.

[więcej]

Otwarcie w Rakowicach Wielkich

Dodano: 06-03-2018

W Zespole Szkół Ekonomiczno - Technicznych im. Kombatantów Ziemi Lwóweckiej w Rakowicach Wielkich z udziałem wicemarszałek Iwony Krawczyk i wicestarosty Zbigniewa Grześkowa odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanych pracowni ogólnodydaktycznych i zawodowych.

[więcej]

Stroje dla sportowców Klubu Sportowego Olimpia

Dodano: 06-03-2018

Wicemarszałek Iwona Krawczyk i Burmistrz Miasta Kamienna Góra Krzysztof Świątek spotkali się z działaczami i piłkarzami Kamiennogórskiego Klubu Sportowego Olimpia w sali witrażowej Urzędu Miasta Kamienna Góra. Podczas spotkania wicemarszałek przekazała klubowi kompletny zestaw strojów piłkarskich wraz z dresami.

[więcej]

Otwarcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Jeleniej Górze

Dodano: 05-03-2018

Samorząd województwa sukcesywnie inwestuje w ochronę zdrowia na Dolnym Śląsku. Dziś marszałek Cezary Przybylski wziął udział w uroczystym otwarciu rozbudowanego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej.

[więcej]