rozmiar czcionki: A | A | A

O Narodowej Strategii Spójności

Dodano: 09-02-2011

Dziś w siedzibie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego odbyło się już VIII posiedzenie Komitetu Koordynacyjnego Narodowe Strategiczne Ramy Odniesienia (NSRO). W obradach uczestniczył wicemarszałek Marek Łapiński.

[więcej]

Integracja przestrzenna polskiej części pogranicza Polski i Niemiec

Dodano: 08-02-2011

‘Studium integracji przestrzennej polskiej części pogranicza Polski i Niemiec’. Kontynuacją prac nad tym dokumentem zajęli się dzisiaj przedstawiciele urzędów marszałkowskich: zachodniopomorskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Nasze województwo reprezentował wicemarszałek Marek Łapiński. Obrady odbyły się w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury.

[więcej]

Obrady Komitetu Monitorującego RPO

Dodano: 07-02-2011

W gmachu Politechniki Wrocławskiej po raz kolejny obradował Komitet Monitorujący Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. W posiedzeniu uczestniczyli wicemarszałek Marek Łapiński i członek zarządu Jerzy Łużniak.

[więcej]

XXXII Bieg Gwarków

Dodano: 07-02-2011

Bieg Gwarków jest drugim co do wielkości biegiem narciarskim w Polsce. Odbywa się corocznie wokół popularnego schroniska "Andrzejówka" w Rybnicy Leśnej w pobliżu Wałbrzycha. Zawodnicy ścigają się na trasach długości 1, 5, 10 i 20 km. W tym roku ta słynna impreza sportowa odbyła się już po raz 32. Zmagania narciarzy z uwagą obserwował wicemarszałek Radosław Mołoń. Wraz z Wojewodą Dolnośląskim udekorowali pucharami i medalami najmłodszych uczestników zawodów.

[więcej]

Posiedzenie Konwentu Wójtów, Burmistrzów, Starostów i Prezydentów Regionu Jeleniogórskiego

Dodano: 05-02-2011

Za nami kolejne spotkanie Konwentu Wójtów, Burmistrzów, Starostów i Prezydentów Regionu Jeleniogórskiego. Pierwsze w tym roku spotkanie tego gremium odbyło się w Sosnówce k. Karpacza. W obradach uczestniczył marszałek Rafał Jurkowlaniec.

[więcej]

IV. edycja Programu "Moje Boisko- Orlik 2012"

Dodano: 04-02-2011

To już IV. edycja popularnego programu "Moje Boisko - Orlik 2012". Dziś odbyło się pierwsze w tej edycji spotkanie poświęcone przygotowaniu i realizacji programu. W zebraniu, w którym uczestniczyli przedstawiciele 15 gmin z Dolnego Śląska, wziął również udział wicemarszałek Radosław Mołoń. Uczestnicy prezentacji omówili zasady programu, stan realizacji oraz harmonogramy przygotowania inwestycji. Przedstawiciele gmin mogli też zapoznać się z "Podręcznikiem budowy Orlika" - dokumentem, który...

[więcej]

Dworzec Świebodzki zmienia oblicze

Dodano: 04-02-2011

Plenerowa scena teatru, nowoczesne centrum handlowe, nowy budynek dworca – wrocławski Dworzec Świebodzki już wkrótce zmieni swoje oblicze. Dziś Jerzy Łużniak, członek zarządu województwa dolnośląskiego wziął udział w prezentacji "Koncepcji architektoniczno-urbanistycznej i funkcjonalnej przebudowy i rewitalizacji dworca Wrocław Świebodzki".

[więcej]