rozmiar czcionki: A | A | A

O rewitalizacji w Wałbrzychu

Dodano: 20-10-2010

Rewitalizacji dolnośląskich miast jako szansie na ich zrównoważony rozwój poświęcona była konferencja zorganizowana przez wałbrzyski magistrat i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. W spotkaniu, które odbyło się dziś w Auli Państwowej Szkoły Zawodowej przy ul. Zamkowej 4 w Wałbrzychu, udział wzięli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Instytutu Rozwoju Miast z Krakowa oraz burmistrzowie i prezydenci miast z terenu Dolnego Śląska.

[więcej]

Dolny Śląsk potrzebuje spójnego systemu transportu zbiorowego

Dodano: 20-10-2010

Mimo, że na Dolnym Śląsku miejscowy samorząd zwraca sporą uwagę na transport kolejowy w regionie, niezbędne wydaje się stworzenie związku komunikacyjnego całej aglomeracji wrocławskiej. Taki wniosek płynął z debaty zorganizowanej przez „Rynek Kolejowy” i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, która odbyła się we wtorek we Wrocławiu.

[więcej]

Debata o roli i rozwoju dolnośląskiej kolei

Dodano: 19-10-2010

- Powstanie związku komunikacyjnego aglomeracji wrocławskiej jest niezbędne. Rozwiązaniem obecnej sytuacji nie jest walka, ale regulacja i współpraca, także z przewoźnikami autobusowymi - powiedział Marek Łapiński, marszałek dolnośląski, podczas debaty zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i "Rynek Kolejowy". Rozmawiano o efektywności kolei w systemie transportu publicznego w regionie i aglomeracji wrocławskiej.

[więcej]

Marszałek Łapiński z nagrodą za komunikacyjny hit Dolnego Śląska

Dodano: 19-10-2010

Marszałek Marek Łapiński otrzymał nagrodę od Wrocławskiego Forum Komunikacyjnego za najlepszą inwestycję w komunikację zbiorową na Dolnym Śląsku w 2009 r. Miłośnicy dolnośląskiej komunikacji zbiorowej nagrodzili Marszałka za reaktywację połączenia kolejowego z Wrocławia do Trzebnicy.

[więcej]

Dolny Śląsk świętował w Oleśnicy

Dodano: 18-10-2010

Pierwsze obchody Święta Województwa Dolnośląskiego za nami. W dniu wspomnienia patronki Śląska św. Jadwigi, które przypada 16 października, w Oleśnicy spotkali się dolnośląscy samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele nauki, Kościoła i świata mediów, aby podyskutować na temat regionalnej tożsamości mieszkańców Dolnego Śląska.

[więcej]

Święto Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 15-10-2010

Dzień Św. Jadwigi Śląskiej ustanowiony został Świętem Województwa Dolnośląskiego. Dlatego też w tym roku, po raz pierwszy, 16 października 2010, w Oleśnicy odbędą się uroczyste obchody tego ważnego dla nas wszystkich Święta.

[więcej]

Delegacja samorządu Województwa Dolnośląskiego na Open Days 2010

Dodano: 07-10-2010

W dniach 5-7 października przedstawiciele Województwa Dolnośląskiego wzięli udział w 8. Europejskim Tygodniu Regionów i Miast „Open Days” w Brukseli.

[więcej]