rozmiar czcionki: A | A | A

Nowoczesna hala sportowa w Bierutowie

Dodano: 14-01-2011

Kilka boisk sportowych, duża widownia, nowoczesna siłownia i sale do fitness. Mowa o inwestycji, z której najbardziej ucieszą się mieszkańcy Bierutowa, a szczególnie uczniowie lokalnej szkoły podstawowej. Mowa o hali sportowej, która powstaje na terenie gminy. Inwestycja realizowana jest w ramach "Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2010-2012”. Dziś halą, znajdującą się obecnie w stanie surowym zamkniętym, pochwalił się wicemarszałkowi Radosławowi Mołoniowi...

[więcej]

Nowoczesny pawilon pediatryczny

Dodano: 13-01-2011

10 tys. mkw. powierzchni użytkowej, 200 łóżek, dziewięć oddziałów. A wszystko to w celu poprawy świadczenia usług medycznych dla małych pacjentów. Mowa o nowoczesnym pawilonie pediatrycznym, który do końca 2011 roku powstanie na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Dziś jego budowie przyjrzał się członek zarządu Jerzy Łużniak.

[więcej]

Współpraca samorządu z Przewozami Regionalnymi

Dodano: 13-01-2011

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Jerzy Łużniak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, poinformował o zmianach, jakie Samorząd Województwa zaproponował Przewozom Regionalnym w nowej umowie na 2011 rok.

[więcej]

Przedstawiciele mniejszości narodowych u marszałka

Dodano: 12-01-2011

Karaimi, Niemcy i Ukraińcy. To przedstawiciele wrocławskiego Porozumienia Mniejszości Narodowych i Etnicznych ‘Kalejdoskop Kultur’, z którymi spotkał się dziś marszałek Rafał Jurkowlaniec. W spotkaniu w siedzibie urzędu marszałkowskiego uczestniczył także Dariusz Tokarz, Pełnomocnik Wojewody ds. Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

[więcej]

Odprawa roczna jeleniogórskiej policji

Dodano: 12-01-2011

Dyplomy i statuetki dla najlepszych policjantów za dbałość o wizerunek Policji, etykę i dyscyplinę pełnienia służby oraz za aktywność w realizacji oczekiwań społecznych. Wręczenie tych wyróżnień zdominowało dzisiejszą uroczystość - odprawę roczną garnizonu policji jeleniogórskiej. W odprawie w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze uczestniczyli Jerzy Łużniak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, insp. Zbigniew Maciejewski, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu oraz lokalni...

[więcej]

Aktualizacja Dolnośląskiej Strategii Innowacji

Dodano: 11-01-2011

Regionalna Strategia Innowacji Województwa Dolnośląskiego na lata 2011-2020 oraz jej Plan Wykonawczy na lata 2012-2014 to podstawowe dokumenty, nad którymi prace rozpoczął Komitet Sterujący ds. Regionalnej Strategii Innowacji. W jego pierwszym spotkaniu wziął dziś udział wicemarszałek Marek Łapiński.

[więcej]

Wicemarszałek wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dodano: 09-01-2011

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz dziewiętnasty! Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia tysiące wolontariuszy wyszło na ulice, by zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Wśród nich wicemarszałek województwa Radosław Mołoń. W 2011 r. zebrane pieniądze będą przeznaczone na leczenie dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

[więcej]