rozmiar czcionki: A | A | A

Unia to nie tylko fundusze

Dodano: 03-03-2011

Unia daje nam miliardy euro – do takiej myśli wszyscy zdążyli się już przyzwyczaić. Jednak UE to nie tylko strumień pieniędzy, ale wspólne dla wszystkich państw cele, dążenia i plany. O tych aspektach naszego członkostwa w strukturach europejskich rozmawiali dziś uczestnicy konferencji „Strategie Europejskie Regionów”.

[więcej]

Przedsiębiorstwa i Gminy Fair Play

Dodano: 02-03-2011

Wsparcie samorządów w pełni zaangażowanych w tworzenie jak najlepszych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej oraz aktywnych w przyciąganiu nowych inwestorów to główna idea konkursu „Gminy Fair Play”. Natomiast promowanie rzetelnych i etycznych firm w Polsce to cel Programu Promocji Kultury Przedsiębiorczości „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Dziś w urzędzie wojewódzkim odbyła się Gala Regionalna, podczas której wyróżniono najlepsze dolnośląskie gminy i przedsiębiorstwa realizujące swoje...

[więcej]

Umowa z Przewozami Regionalnymi

Dodano: 01-03-2011

28 lutego 2011r. podpisana została ze spółką Przewozy Regionalne Sp. z o.o. umowa o świadczenie usług publicznych w zakresie organizowania, dotowania i wykonywania regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich w województwie dolnośląskim w terminie od 1 stycznia 2011r. do 31 grudnia 2011r. W myśl podpisanej umowy w bieżącym roku Samorząd Województwa Dolnośląskiego przekaże Przewozom Regionalnym 102 600 000 zł.

[więcej]

Ambasadorzy aktywnych kobiet

Dodano: 01-03-2011

Akty powołania do tzw. Sieci Ambasadorów promujących przedsiębiorczość i aktywność kobiet w różnych przejawach życia społeczno-obywatelskiego na Dolnym Śląsku wręczyli dziś wicemarszałek Radosław Mołoń oraz wicewojewoda Ilona Antoniszyn-Klik. Ambasadorami zostało 15 osób. Są to autorytety, eksperci i społecznicy - przedstawiciele środowisk administracji publicznej, instytucji życia publicznego, biznesu, nauki i sztuki.

[więcej]

Stan przygotowań do Euro 2012

Dodano: 28-02-2011

Na temat budowy stadionu, rozbudowy lotniska oraz inwestycji drogowych i kolejowych w mieście i regionie rozmawiali dziś członkowie Dolnośląskiego Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. W obradach w siedzibie urzędu wojewódzkiego uczestniczył marszałek Rafał Jurkowlaniec.

[więcej]

Zmiany w urzędzie

Dodano: 28-02-2011

Informujemy, że od 1 marca 2011 Departamentem Regionalnego Programu Operacyjnego, w miejsce Ireneusza Ratuszniaka, pokieruje Barbara Kaśnikowska, dotychczasowa szefowa Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej.

[więcej]

Zespół ds. Wdrażania Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 28-02-2011

Najważniejsze dla województwa dolnośląskiego dokumenty programowe i planistyczne pod kątem ich aktualności i przydatności w kształtowaniu społecznych, gospodarczych i kulturowych potrzeb regionu. Ich omówienie było dziś przewodnim tematem już czwartego spotkania Zespołu ds. Wdrażania Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego. W obradach uczestniczyli wicemarszałkowie Marek Łapiński i Radosław Mołoń.

[więcej]