rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie marszałka z ministrem infrastruktury

Dodano: 05-01-2011

Marszałek Rafał Jurkowlaniec spotkał się z Cezarym Grabarczykiem, Ministrem Infrastruktury. W spotkaniu wzięli też udział Grzegorz Schetyna, Marszałek Sejmu RP oraz Aleksander Marek Skorupa, Wojewoda Dolnośląski. Spotkanie poświęcone było kwestii przesunięcia terminu realizacji dróg ekspresowych S3 i S5 w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. Marszałek w zeszłym tygodniu przesłał do resortu krytyczną opinię na temat wstrzymania finansowania budowy S5. Dziś minister...

[więcej]

Pracownia przyrodnicza w Strzelinie otwarta

Dodano: 05-01-2011

Dziś wicemarszałek Radosław Mołoń wraz z burmistrz Strzelina Dorotą Pawnuk otworzyli pracownię przyrodniczą w Szkole Podstawowej nr 5 w Strzelinie. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 pn. „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie”. Jego celem jest wyposażenie 118 pracowni w szkołach podstawowych w sprzęt służący do doświadczeń naukowych przeprowadzanych przez uczniów.

[więcej]

Stawy milickie spółką prawa handlowego

Dodano: 31-12-2010

Od jutra, czyli od 1 stycznia 2011 roku, stawami milickimi, największym w Polsce gospodarstwem hodowli karpi, będzie zarządzać spółka prawa handlowego. Dziś o tych zmianach rozmawiali marszałek Rafał Jurkowlaniec, wojewoda Aleksander Marek Skorupa, dyrektor wrocławskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych Andrzej Jamrozik oraz likwidator Państwowego Zakładu Budżetowego ‘Stawy Milickie’ Tadeusz Borkowski.

[więcej]

Rozpoczęło się przyjmowanie wniosków o przyznanie Dolnośląskiej Nagrody Kulturalnej

Dodano: 30-12-2010

W 2011 roku po raz czwarty zostanie przyznana Dolnośląska Nagroda Kulturalna SILESIA. Zostanie nią uhonorowany twórca dzieła artystycznego, wydarzenia lub projektu kulturalnego, który w sposób szczególny wniósł wkład w rozwój dolnośląskiej kultury lub promował nasz region w Polsce i za granicą.

[więcej]

„Gloria Artis” dla Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej

Dodano: 29-12-2010

Już po raz 17. w studiu Radia Wrocław odbył się Koncert Noworoczny zorganizowany przez ‘Tercet Egzotyczny’. Tegoroczna impreza był szczególna dla zespołu, ponieważ obchodzi on 45-lecie działalności artystycznej. Jego wokalistka, Izabela Skrybant-Dziewiątkowska otrzymała Medal Zasłużony Kulturze ‘Gloria Artis’. Odznaczenie nadawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczył zasłużonej piosenkarce wicemarszałek województwa Radosław Mołoń.

[więcej]

Marszałek spotkał się z nowym wojewodą

Dodano: 29-12-2010

Były wojewoda i obecny marszałek Rafał Jurkowlaniec spotkał się dziś z nowym Wojewodą Dolnośląskim Aleksandrem Markiem Skorupą. W trakcie spotkania, marszałek i wojewoda skupili się na omówieniu bieżących spraw związanych z funkcjonowaniem Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej poruszali także kwestię przesunięcia realizacji dróg ekspresowych S3 i S5.

[więcej]

III Sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 28-12-2010

Za nami trzecia sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Podczas obrad Marszałek Województwa Rafał Jurkowlaniec przedstawił krótkie sprawozdanie z dotychczasowych prac Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Skarbnik Województwa Elżbieta Berezowska poinformowała o zmianach do budżetu województwa na rok 2010. Zaproponowane poprawki zostały przyjęte w głosowaniu.

[więcej]