rozmiar czcionki: A | A | A

Współpraca samorządu z Przewozami Regionalnymi

Dodano: 13-01-2011

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Jerzy Łużniak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, poinformował o zmianach, jakie Samorząd Województwa zaproponował Przewozom Regionalnym w nowej umowie na 2011 rok.

[więcej]

Przedstawiciele mniejszości narodowych u marszałka

Dodano: 12-01-2011

Karaimi, Niemcy i Ukraińcy. To przedstawiciele wrocławskiego Porozumienia Mniejszości Narodowych i Etnicznych ‘Kalejdoskop Kultur’, z którymi spotkał się dziś marszałek Rafał Jurkowlaniec. W spotkaniu w siedzibie urzędu marszałkowskiego uczestniczył także Dariusz Tokarz, Pełnomocnik Wojewody ds. Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

[więcej]

Odprawa roczna jeleniogórskiej policji

Dodano: 12-01-2011

Dyplomy i statuetki dla najlepszych policjantów za dbałość o wizerunek Policji, etykę i dyscyplinę pełnienia służby oraz za aktywność w realizacji oczekiwań społecznych. Wręczenie tych wyróżnień zdominowało dzisiejszą uroczystość - odprawę roczną garnizonu policji jeleniogórskiej. W odprawie w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze uczestniczyli Jerzy Łużniak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, insp. Zbigniew Maciejewski, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu oraz lokalni...

[więcej]

Aktualizacja Dolnośląskiej Strategii Innowacji

Dodano: 11-01-2011

Regionalna Strategia Innowacji Województwa Dolnośląskiego na lata 2011-2020 oraz jej Plan Wykonawczy na lata 2012-2014 to podstawowe dokumenty, nad którymi prace rozpoczął Komitet Sterujący ds. Regionalnej Strategii Innowacji. W jego pierwszym spotkaniu wziął dziś udział wicemarszałek Marek Łapiński.

[więcej]

Wicemarszałek wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dodano: 09-01-2011

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz dziewiętnasty! Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia tysiące wolontariuszy wyszło na ulice, by zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Wśród nich wicemarszałek województwa Radosław Mołoń. W 2011 r. zebrane pieniądze będą przeznaczone na leczenie dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

[więcej]

Najlepsi dolnośląscy sportowcy i trenerzy nagrodzeni

Dodano: 07-01-2011

Mówi, że jest zakochany we Wrocławiu, w wolnym czasie gra na trąbce, a w pozostałym łapie dysk i rzuca tak, że rywale mogą tylko bić brawo. W minionym roku zdobył upragniony złoty medal mistrzostw Europy oraz zwyciężył w klasyfikacji generalnej Diametowej Ligi - dyskobol Śląska Wrocław. Mowa o Piotrze Małachowskim, tegorocznym zwycięzcy 58. Plebiscytu ‘Polski-Gazety Wrocławskiej’ na Najlepszego Sportowca i Trenera na Dolnym Śląsku. W uroczystej gali w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej...

[więcej]

Jubileusz Teatru Polskiego

Dodano: 06-01-2011

Teatr Polski we Wrocławiu świętuje 65-lecie istnienia. Jubileusz uczczono wręczając odznaczenia państwowe i nagrody tym, którzy dla Teatru i polskiej kultury zasłużyli się szczególnie. Krzyże Zasługi i Medale "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" wręczył minister kultury Bogdan Zdrojewski. W uroczystości uczestniczył wicemarszałek województwa Radosław Mołoń.

[więcej]