rozmiar czcionki: A | A | A

Konkurs fotoreporterski - „RPO w Twoich oczach”

Dodano: 14-03-2011

Dziennikarze i fotoreporterzy juz po raz trzeci mogą wziąć udział w konkursie „RPO w Twoich oczach”. Konkurs cieszył się do tej pory wielkim zainteresowaniem dolnośląskich mediów. Liczymy, że w tym roku będzie podobnie. Zachęcamy dziennikarzy prasowych, radiowych, telewizyjnych oraz fotoreporterów – także fotoreporterów amatorów - do nadsyłania tekstów, zdjęć, audycji radiowych i telewizyjnych, dotyczących realizacji Regionalnego Programu dla Województwa Dolnośląskiego....

[więcej]

Konwent Marszałków Województw RP

Dodano: 10-03-2011

„Buławę”, symbol prezydencji Konwentu Marszałków Województw RP, dzierży w dłoni marszałek pomorski. Region ten w 2010 roku otrzymał zaszczytne zadanie przewodniczenia obradom gospodarzy szesnastu województw. W dwudniowym posiedzeniu Konwentu w Gdańsku, Dolny Śląsk reprezentował marszałek Rafał Jurkowlaniec.

[więcej]

Siechnice: Wmurowany kamień węgielny pod ratusz

Dodano: 10-03-2011

Wmurowano kamień węgielny pod budowę Urzędu Miejskiego w Siechnicach. Uroczystość połączono z umieszczeniem w stropie budynku w mosiężnej tubie aktu erekcyjnego, dokumentu zawierającego historię i przyczyny powstania ratusza. W ceremonii uczestniczył członek zarządu Włodzimierz Chlebosz.

[więcej]

Rosyjscy samorządowcy na Dolnym Śląsku

Dodano: 10-03-2011

Delegacja przedstawicieli Zgromadzenia Ustawodawczego Obwodu Leningradzkiego gości na Dolnym Śląsku. Ich wizyta potrwa do najbliższej niedzieli.

[więcej]

Dobre praktyki w zarządzaniu urzędem

Dodano: 10-03-2011

Jak profesjonalnie zarządzać urzędem? Jak być otwartym na ludzi i ich sprawy? Jak wykorzystać dobre praktyki i inne metody zarządzania w administracji? Na te pytania próbowali odpowiedzieć uczestnicy konferencji zrealizowanej w ramach projektu „Profesjonalizm w zarządzaniu dolnośląskim urzędem”. Konferencję we Wrocławiu otworzył wicemarszałek Radosław Mołoń.

[więcej]

Dotacje dla przedsiębiorczych

Dodano: 09-03-2011

Aktualne możliwości pozyskania dotacji z funduszy europejskich, zasady wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw poprzez system pożyczek i poręczeń oraz szanse zdobycia wsparcia na rozwój przedsiębiorstw działających na obszarach wiejskich. Te wszystkie tematy poruszano dziś podczas konferencji „Dotacje dla przedsiębiorczych - możliwości pozyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich 2007-2013 dla dolnośląskich przedsiębiorstw”.

[więcej]

O rozwoju Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego

Dodano: 09-03-2011

Region przemysłowy, o którego powstaniu i rozwoju zadecydowała obecność złóż - miedzi i srebra. Obecnie główny ośrodek przemysłu miedziowego w Polsce, jeden z największych ośrodków eksploatacji miedzi na świecie. Mowa o Legnicko-Głogowskim Okręgu Miedziowym (LGOM). Dziś o jego rozwoju rozmawiał z lokalnymi samorządowcami marszałek województwa Rafał Jurkowlaniec.

[więcej]