rozmiar czcionki: A | A | A

IV i V Sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 19-01-2011

19 stycznia to pracowity dzień dla dolnośląskich radnych. Dziś odbyły się dwie sesje Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. IV sesja rozpoczęła się o godzinie 11.00. Oprócz zwyczajowego raportu z prac zarządu województwa, który zaprezentował marszałek Rafał Jurkowlaniec, przedstawione zostały także plany pracy Komisji Stałych Sejmiku na rok 2011. Następnie zarząd województwa zaopiniował uchwałę w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej. W ramach swoich kompetencji referowali ją...

[więcej]

Gala Sportu Akademickiego 2011

Dodano: 18-01-2011

Polska lekkoatletka, sprinterka. Dwukrotna złota medalista mistrzostw Polski seniorów. Zdobywczyni dwóch medali międzynarodowych zawodów w kategorii juniorów i młodzieżowców. Brązowa medalistka mistrzostw Europy oraz rekordzistka Polski w biegu sztafetowym. Mowa o Weronice Wedler, zawodniczce klubu AZS AWF Wrocław. Weronika została najlepszym studentem-sportowcem 2010 roku. W uroczystej Gali Sportu Akademickiego w Hotelu GEM uczestniczył wicemarszałek Radosław Mołoń.

[więcej]

Rodzina Sportowa świętuje

Dodano: 17-01-2011

Już po raz XXII. Rodzina Sportowa zebrała się na Ogólnopolskim Spotkaniu Opłatkowym. Tegoroczna uroczystość we Wrocławskiej Hali Orbita zgromadziła ponad 1000 gości, w tym sportowców, olimpijczyków, szkolną młodzież oraz miłośników sportu. Wśród gości nie zabrakło również J. E. Mariana Gołębiewskiego, Arcybiskupa Metropolitę Wrocławskiego oraz przedstawicieli zarządu województwa na czele z marszałkiem Rafałem Jurkowlańcem.

[więcej]

Grunty dla lotniska przekazane

Dodano: 17-01-2011

17 stycznia br. Skarb Państwa reprezentowany przez wojewodę Aleksandra Marka Skorupę przekazał na rzecz Województwa Dolnośląskiego na potrzeby lotnictwa cywilnego nieruchomość o powierzchni 1,7501 ha. Zaraz po tym, wicemarszałek Marek Łapiński i członek zarządu Włodzimierz Chlebosz przekazali ten grunt, stanowiący część byłego lotniska wojskowego, na rzecz wrocławskiego Portu Lotniczego. Akt notarialny w tej sprawie został podpisany w siedzibie urzędu wojewódzkiego.

[więcej]

Kolejna pracownia przyrodnicza otwarta

Dodano: 14-01-2011

Dziś wicemarszałek Radosław Mołoń wraz z wicemarszałkiem Markiem Łapińskim otworzyli pracownię przyrodniczą w Szkole Podstawowej w Bierutowie. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 pn. „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie”. Jego celem jest wyposażenie 118 pracowni w szkołach podstawowych w sprzęt służący do doświadczeń naukowych przeprowadzanych przez uczniów.

[więcej]

Ambasador Irlandii gościem marszałka

Dodano: 14-01-2011

Gościem marszałka Rafała Jurkowlańca był Eugene Hutchinson, Ambasador Irlandii w Polsce. Tematem rozmów była sytuacja gospodarcza w obu krajach, przyczyny i skutki kryzysu finansowego, inwestycje irlandzkie na Dolnym Śląsku oraz przygotowania Wrocławia i Dolnego Śląska do EURO 2012.

[więcej]

Nowoczesna hala sportowa w Bierutowie

Dodano: 14-01-2011

Kilka boisk sportowych, duża widownia, nowoczesna siłownia i sale do fitness. Mowa o inwestycji, z której najbardziej ucieszą się mieszkańcy Bierutowa, a szczególnie uczniowie lokalnej szkoły podstawowej. Mowa o hali sportowej, która powstaje na terenie gminy. Inwestycja realizowana jest w ramach "Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2010-2012”. Dziś halą, znajdującą się obecnie w stanie surowym zamkniętym, pochwalił się wicemarszałkowi Radosławowi Mołoniowi...

[więcej]