rozmiar czcionki: A | A | A

Pracownia przyrodnicza w Tuszynie

Dodano: 18-03-2011

Wicemarszałek Radosław Mołoń otworzył pracownię przyrodniczą w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie (gm. Dzierżoniów). Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 pn. „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie”. Jego celem jest wyposażenie 118 pracowni w szkołach podstawowych w sprzęt służący do doświadczeń naukowych przeprowadzanych przez uczniów.

[więcej]

O połączeniu kolejowym z Lubania do Liberca

Dodano: 18-03-2011

Uruchomienie połączenia kolejowego Lubań-Liberec było głównym temat dzisiejszej wizyty marszałka Rafała Jurkowlańca w lubańskim starostwie powiatowym.

[więcej]

Współpraca gospodarcza regionów Polski Zachodniej

Dodano: 17-03-2011

Budowa drogi ekspresowej S3, połączenia kolejowe spółki Przewozy Regionalne oraz potrzeby energetyczne regionów - to niektóre z tematów, które omawiano 17 marca br. podczas I Zachodniego Forum Gospodarczego w Zielonej Górze.

[więcej]

Otwarcie dolnośląskiego rynku kolejowego

Dodano: 17-03-2011

Zagraniczni przewoźnicy na dolnośląskich liniach kolejowych? Już w 2012 roku to może być możliwe. Dziś podczas konferencji prasowej marszałek Rafał Jurkowlaniec przedstawił propozycję zarządu województwa dotyczącą otwarcia dolnośląskiego rynku kolejowego dla nowych przewoźników. Wszystko po to aby podnieść jakość usług w regionie.

[więcej]

Nowoczesny pawilon edukacyjny w Mikoszowie

Dodano: 17-03-2011

Opiekują się kompleksowo dziećmi niepełnosprawnymi i robią to z wielkim sercem, miłością, zaangażowaniem i profesjonalizmem. Mowa o Stowarzyszeniu Świętego Celestyna w Mikoszowie. Dzisiaj placówkę rehabilitacyjno-opiekuńczą odwiedził wicemarszałek Radosław Mołoń wraz z burmistrz Strzelina Dorotą Pawnuk.

[więcej]

Światowe Letnie Igrzyska Polonijne

Dodano: 16-03-2011

136 dni. Tyle pozostało do otwarcia XV Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych – Dolny Śląsk 2011. Będzie to jubileuszowa, XV edycja tej najważniejszej dla Polaków mieszkających poza granicami naszego kraju impreza sportowa.

[więcej]

Szkolenia dla pracowników urzędów gmin

Dodano: 16-03-2011

Wydział Współpracy z Zagranicą i Projektów Międzynarodowych realizujący projekt pn. „Dolnośląska Akademia Kadr” zaprasza pracowników urzędów gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z terenu Dolnego Śląska na bezpłatne dwudniowe szkolenia z zakresu:

[więcej]