rozmiar czcionki: A | A | A

Radośnik dla małych pacjentów ‘Marciniaka’

Dodano: 23-03-2011

Radośniki! Miejsca najweselsze z wesołych! Mowa o pokojach zabaw i edukacji dla dzieci, które przebywają w szpitalu. Na pomysł ich budowy wpadła Fundacja FAKTu. Na pierwszy ogień poszedł wrocławski szpital specjalistyczny im. T. Marciniaka przy ul. Traugutta.

[więcej]

Dofinansowanie na organizację Dolnośląskiej Sieci Doradztwa Pozarządowego

Dodano: 23-03-2011

Zarząd Województwa Dolnośląskiego rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wsparcia organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o pożytku publicznym i o wolontariacie. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania w 2011 r. wyniosła 370 000 zł.

[więcej]

Konsul Generalny Francji gościem marszałka

Dodano: 22-03-2011

Wystawy, koncerty, projekcie filmów i wykłady. To wszystko z okazji obchodów Dni Krajów Francuskojęzycznych. Oficjalne otwarcie nastąpiło wczoraj. We wnętrzach Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się koncert francuskich arii operowych. Święto języka, którego ideą jest promocja kultury krajów francuskojęzycznych, potrwa do 10 kwietnia.

[więcej]

Inicjatywa CETC

Dodano: 22-03-2011

W przyszłości przez Dolny Śląsk może przebiegać jeden z najważniejszych szlaków komunikacyjnych Europy. Mowa o Środkowoeuropejskim Korytarzu Transportowym CETC-ROUTE65, wiodącym ze Szwecji przez Polskę, Czechy, Słowację i Węgry aż po Bałkany.

[więcej]

O EIT+

Dodano: 21-03-2011

Marszałek Rafał Jurkowlaniec uczestniczył dziś w Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Rozmowy odbywały się we wrocławskiej siedzibie Centrum.

[więcej]

Rejestracja uczestników Igrzysk Polonijnych!

Dodano: 19-03-2011

133 dni. Tyle pozostało do otwarcia Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych – Dolny Śląsk 2011. Będzie to jubileuszowa, XV edycja tej najważniejszej dla Polaków mieszkających poza granicami naszego kraju impreza sportowa. Od 15 marca 2011 r. ruszyła rejestracja uczestników! Swój udział w imprezie mogą zgłaszać Polacy z całego świata.

[więcej]

30 lat Niezależnego Zrzeszenia Studentów

Dodano: 19-03-2011

Uroczysta Msza Święta, wystawa na wrocławskim Rynku, międzypokoleniowy panel dyskusyjny oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej to główne wydarzenia związane z obchodami 30. rocznicy powstania Niezależnego Zrzeszenia Studentów we Wrocławiu. W uroczystościach upamiętniających NZS, studencki odpowiednik „Solidarności”, uczestniczył marszałek Rafał Jurkowlaniec.

[więcej]