rozmiar czcionki: A | A | A

Rozstrzygnięto konkurs: 98 904,41 zł na wsparcie zadań publicznych

Dodano: 05-04-2011

5 kwietnia 2011 r. rozstrzygnięto konkurs ofert z pierwszego naboru dotyczący realizacji zadań publicznych z zakresu wsparcia wkładów własnych organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w 2011 roku.

[więcej]

Orlik w Miliczu

Dodano: 04-04-2011

Piłka nożna, koszykówka, siatkówka, a może tenis? Dzięki otwartemu właśnie przy milickim I Liceum Ogólnokształcącym kompleksowi boisk sportowych „Orlik”, dzieci i młodzież będą mogły realizować swoje sportowe pasje.

[więcej]

Hala sportowa pomnikiem pamięci

Dodano: 04-04-2011

Gorący miłośnik Jeleniej Góry i sportu został patronem nowej hali sportowej Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej. Mowa o śp. wieloletnim pośle, wicemarszałku Sejmu Jerzym Szmajdzińskim. O nadaniu sali jego imienia zadecydował senat jeleniogórskiej uczelni, który w ten sposób chciał uczcić jego pamięć i dokonania, a przede wszystkim podziękować za wkład włożony w rozwój szkoły wyższej. W ceremonii uczestniczyli wicemarszałek województwa Radosław Mołoń, parlamentarzyści oraz lokalni...

[więcej]

Rusza nabór wniosków na stypendia sportowe

Dodano: 01-04-2011

Od 1 do 30 kwietnia 2011 roku rusza nabór wniosków na stypendia dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe. W tym roku Zarząd Województwa Dolnośląskiego przeznacza na ten cel kwotę 450 000 zł. Wsparcie finansowe może trafić do zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym.

[więcej]

Młodzi judocy walczą o tytuł Mistrza Polski

Dodano: 01-04-2011

Około 300 młodych zawodników, w różnych kategoriach wagowych, z kilkunastu klubów z całego kraju walczy o miejsce na najwyższym podium. Dziś w uroczystej ceremonii otwarcia Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w Judo uczestniczył wicemarszałek Radosław Mołoń. Zawodnicy przez trzy dni (1-3 kwietnia) będą walczyć w hali sportowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich.

[więcej]

Z wizytą u niepełnosprawnych dzieci

Dodano: 01-04-2011

25 km od Wrocławia, na obszarze dwuhektarowego parku funkcjonuje Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Dzieci. W Wierzbicach prowadzi go Zgromadzenie Sióstr Św. Józefa. Dzięki nowoczesnej bazie rehabilitacyjnej ośrodek zapewnia wysoki standard i jakość usług. Przyjmuje niepełnosprawne dzieci z całej Polski, a wykwalifikowani wychowawcy zapewniają im dużo miłości i poczucie bezpieczeństwa. Dziś z podopiecznymi placówki spotkał się wicemarszałek Radosław Mołoń.

[więcej]

Delegaci z Mazowsza poznali nasze projekty edukacyjne

Dodano: 31-03-2011

Dziś w urzędzie marszałkowskim wicemarszałek Radosław Mołoń gościł delegację z województwa mazowieckiego na czele z członkiem zarządu Leszkiem Ruszczykiem.

[więcej]