rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie Marszałka z prezesem Pittsburgh Glass Works

Dodano: 17-09-2010

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński w piątek spotkał się we Wrocławiu z Jamesem Wigginsem, Prezesem Zarządu spółki Pittsburgh Glass Works. Amerykańska firma za ok. 175 mln zł wybuduje na Dolnym Śląsku fabrykę szyb samochodowych, w której pracę znajdzie 150 osób.

[więcej]

Samorząd Dolnego Śląska zabiegał o inwestycję IBM

Dodano: 15-09-2010

IBM, jedna z największych firm informatycznych świata, otworzyła swoje centrum usługowe we Wrocławiu. O inwestycję tę zabiegał Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Dzieci powodzian pojechały na wypoczynek

Dodano: 15-09-2010

82 dzieci z województwa dolnośląskiego wraz z opiekunami, których rodziny ucierpiały w sierpniowej powodzi wyjechało wczoraj na dwutygodniowy wypoczynek do Juraty. Wyjazd zorganizował Dolnośląski Ośrodek Polityki Społecznej, przy wsparciu z wojewódzkiego budżetu w kwocie 30 tys. zł.

[więcej]

Konkurs dla dziennikarzy "RPO w Twoich oczach" - mija termin zgłoszeń

Dodano: 14-09-2010

Jeszcze tylko do jutra można zgłaszać swój udział w drugiej edycji konkursu „RPO w Twoich oczach”. Ostateczny termin upływa 15 września 2010 r. Natomiast prace konkursowe należy przesłać do 10 października.

[więcej]

Obchody 71.rocznicy wybuchu II Wojny Światowej we Wrocławiu

Dodano: 01-09-2010

Druga wojna światowa jest jednym z najbardziej dramatycznych zdarzeń w historii świata. W środę na Cmentarzu Żołnierzy Polskich we Wrocławiu obchodzono 71. rocznicę wybuchu tego konfliktu, który odcisnął trwały ślad w kronikach Polski i Dolnego Śląska.

[więcej]

Marszałek kieruje projekty dotyczące zniszczeń popowodziowych do minister Bieńkowskiej

Dodano: 01-09-2010

Listę z 270 projektami do objęcia wsparciem w ramach specjalnego instrumentu rządowego Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński skierował do Minister Rozwoju Regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej.

[więcej]

Dotacje na poprawę stanu środowiska naturalnego

Dodano: 31-08-2010

Pięć inwestycji otrzyma dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013 (RPO WD) na zadania związane z gospodarką odpadami. Zarząd Województwa podzielił na ten cel ponad 37 mln zł.

[więcej]