rozmiar czcionki: A | A | A

Dolny Śląsk 2020 – czysty region

Dodano: 23-03-2011

To hasło XII Dolnośląskiego Forum Samorządu Terytorialnego w Kudowie Zdroju. W tym roku dolnośląscy samorządowcy rozmawiają o gospodarce odpadami komunalnymi. Obrady Forum zainaugurował marszałek Rafał Jurkowlaniec. W spotkaniu, tradycyjnie w Teatrze Zdrojowym, uczestniczyli także wicemarszałek Marek Łapiński oraz członkowie zarządu Jerzy Łużniak i Włodzimierz Chlebosz.

[więcej]

Złote Jedynki dla złotych gmin

Dodano: 23-03-2011

Polkowice, Szczytna i Lubawka zwyciężyły w tegorocznej edycji ‘Złotej Jedynki’. W konkursie zorganizowanym po raz trzeci przez Gazetę Wyborczą i Stowarzyszenie na rzecz Promocji Dolnego Śląska nagrodzono te gminy, które najlepiej się rozwijają, promują ekologiczne rozwiązania i są najbardziej innowacyjne. Ich przedstawiciele statuetki odebrali, jak co roku, podczas Dolnośląskiego Forum Samorządu Terytorialnego w Kudowie Zdroju.

[więcej]

Dotacje na rehabilitację społeczną osób niepełnosprawnych

Dodano: 23-03-2011

Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w zakresie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych dotyczącej ich rehabilitacji zawodowej i społecznej w 2011 r.

[więcej]

Konkurs: wsparcie działań na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego

Dodano: 23-03-2011

Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu wsparcia działań na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Wysokość dotacji w 2011 r. wynosi 259 200 zł.

[więcej]

Radośnik dla małych pacjentów ‘Marciniaka’

Dodano: 23-03-2011

Radośniki! Miejsca najweselsze z wesołych! Mowa o pokojach zabaw i edukacji dla dzieci, które przebywają w szpitalu. Na pomysł ich budowy wpadła Fundacja FAKTu. Na pierwszy ogień poszedł wrocławski szpital specjalistyczny im. T. Marciniaka przy ul. Traugutta.

[więcej]

Dofinansowanie na organizację Dolnośląskiej Sieci Doradztwa Pozarządowego

Dodano: 23-03-2011

Zarząd Województwa Dolnośląskiego rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wsparcia organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o pożytku publicznym i o wolontariacie. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania w 2011 r. wyniosła 370 000 zł.

[więcej]

Konsul Generalny Francji gościem marszałka

Dodano: 22-03-2011

Wystawy, koncerty, projekcie filmów i wykłady. To wszystko z okazji obchodów Dni Krajów Francuskojęzycznych. Oficjalne otwarcie nastąpiło wczoraj. We wnętrzach Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się koncert francuskich arii operowych. Święto języka, którego ideą jest promocja kultury krajów francuskojęzycznych, potrwa do 10 kwietnia.

[więcej]