rozmiar czcionki: A | A | A

Obrady Komitetu Monitorującego RPO

Dodano: 07-02-2011

W gmachu Politechniki Wrocławskiej po raz kolejny obradował Komitet Monitorujący Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. W posiedzeniu uczestniczyli wicemarszałek Marek Łapiński i członek zarządu Jerzy Łużniak.

[więcej]

XXXII Bieg Gwarków

Dodano: 07-02-2011

Bieg Gwarków jest drugim co do wielkości biegiem narciarskim w Polsce. Odbywa się corocznie wokół popularnego schroniska "Andrzejówka" w Rybnicy Leśnej w pobliżu Wałbrzycha. Zawodnicy ścigają się na trasach długości 1, 5, 10 i 20 km. W tym roku ta słynna impreza sportowa odbyła się już po raz 32. Zmagania narciarzy z uwagą obserwował wicemarszałek Radosław Mołoń. Wraz z Wojewodą Dolnośląskim udekorowali pucharami i medalami najmłodszych uczestników zawodów.

[więcej]

Posiedzenie Konwentu Wójtów, Burmistrzów, Starostów i Prezydentów Regionu Jeleniogórskiego

Dodano: 05-02-2011

Za nami kolejne spotkanie Konwentu Wójtów, Burmistrzów, Starostów i Prezydentów Regionu Jeleniogórskiego. Pierwsze w tym roku spotkanie tego gremium odbyło się w Sosnówce k. Karpacza. W obradach uczestniczył marszałek Rafał Jurkowlaniec.

[więcej]

IV. edycja Programu "Moje Boisko- Orlik 2012"

Dodano: 04-02-2011

To już IV. edycja popularnego programu "Moje Boisko - Orlik 2012". Dziś odbyło się pierwsze w tej edycji spotkanie poświęcone przygotowaniu i realizacji programu. W zebraniu, w którym uczestniczyli przedstawiciele 15 gmin z Dolnego Śląska, wziął również udział wicemarszałek Radosław Mołoń. Uczestnicy prezentacji omówili zasady programu, stan realizacji oraz harmonogramy przygotowania inwestycji. Przedstawiciele gmin mogli też zapoznać się z "Podręcznikiem budowy Orlika" - dokumentem, który...

[więcej]

Dworzec Świebodzki zmienia oblicze

Dodano: 04-02-2011

Plenerowa scena teatru, nowoczesne centrum handlowe, nowy budynek dworca – wrocławski Dworzec Świebodzki już wkrótce zmieni swoje oblicze. Dziś Jerzy Łużniak, członek zarządu województwa dolnośląskiego wziął udział w prezentacji "Koncepcji architektoniczno-urbanistycznej i funkcjonalnej przebudowy i rewitalizacji dworca Wrocław Świebodzki".

[więcej]

Obradował Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 02-02-2011

Utrzymanie dróg wojewódzkich, przebudowa i rozwój infrastruktury kolejowej oraz program prac nad opracowaniem Strategii Województwa Dolnośląskiego – to główne tematy, o których marszałek województwa Rafał Jurkowlaniec rozmawiał wczoraj z uczestnikami pierwszego w tym roku Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

O wsi przyjaznej mieszkańcom w Wiedniu

Dodano: 02-02-2011

Lepsze warunki do osiedlania, inwestowania, rozwoju usług i tworzenia miejsc pracy. Zmiana świadomości mieszkańców, ich nastawienia do wspólnej pracy na rzecz swoich małych ojczyzn – te wszystkie cele przyświecają programowi odnowy wsi na Dolnym Śląsku. O tych zagadnieniach Włodzimierz Chlebosz rozmawiał z Erwinem Pröllem, przewodniczącym Europejskiego Stowarzyszenia Rozwoju Obszarów Wiejskich i Odnowy Wsi (ARGE), z którym spotkał się w Wiedniu. Włodzimierz Chlebosz przedstawił też...

[więcej]