rozmiar czcionki: A | A | A

Stawy milickie spółką prawa handlowego

Dodano: 31-12-2010

Od jutra, czyli od 1 stycznia 2011 roku, stawami milickimi, największym w Polsce gospodarstwem hodowli karpi, będzie zarządzać spółka prawa handlowego. Dziś o tych zmianach rozmawiali marszałek Rafał Jurkowlaniec, wojewoda Aleksander Marek Skorupa, dyrektor wrocławskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych Andrzej Jamrozik oraz likwidator Państwowego Zakładu Budżetowego ‘Stawy Milickie’ Tadeusz Borkowski.

[więcej]

Rozpoczęło się przyjmowanie wniosków o przyznanie Dolnośląskiej Nagrody Kulturalnej

Dodano: 30-12-2010

W 2011 roku po raz czwarty zostanie przyznana Dolnośląska Nagroda Kulturalna SILESIA. Zostanie nią uhonorowany twórca dzieła artystycznego, wydarzenia lub projektu kulturalnego, który w sposób szczególny wniósł wkład w rozwój dolnośląskiej kultury lub promował nasz region w Polsce i za granicą.

[więcej]

„Gloria Artis” dla Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej

Dodano: 29-12-2010

Już po raz 17. w studiu Radia Wrocław odbył się Koncert Noworoczny zorganizowany przez ‘Tercet Egzotyczny’. Tegoroczna impreza był szczególna dla zespołu, ponieważ obchodzi on 45-lecie działalności artystycznej. Jego wokalistka, Izabela Skrybant-Dziewiątkowska otrzymała Medal Zasłużony Kulturze ‘Gloria Artis’. Odznaczenie nadawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczył zasłużonej piosenkarce wicemarszałek województwa Radosław Mołoń.

[więcej]

Marszałek spotkał się z nowym wojewodą

Dodano: 29-12-2010

Były wojewoda i obecny marszałek Rafał Jurkowlaniec spotkał się dziś z nowym Wojewodą Dolnośląskim Aleksandrem Markiem Skorupą. W trakcie spotkania, marszałek i wojewoda skupili się na omówieniu bieżących spraw związanych z funkcjonowaniem Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej poruszali także kwestię przesunięcia realizacji dróg ekspresowych S3 i S5.

[więcej]

III Sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 28-12-2010

Za nami trzecia sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Podczas obrad Marszałek Województwa Rafał Jurkowlaniec przedstawił krótkie sprawozdanie z dotychczasowych prac Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Skarbnik Województwa Elżbieta Berezowska poinformowała o zmianach do budżetu województwa na rok 2010. Zaproponowane poprawki zostały przyjęte w głosowaniu.

[więcej]

Wigilia u mundurowych

Dodano: 21-12-2010

Marszałek Rafał Jurkowlaniec wziął dziś udział w spotkaniu wigilijnym służb mundurowych. Zgromadzeni w siedzibie Śląskiego Okręgu Wojskowego przedstawiciele policji, straży pożarnej, straży granicznej, izby celnej oraz służby więziennej złożyli sobie nawzajem świąteczne życzenie oraz podzielili się opłatkiem. Natomiast wczoraj wieczorem we wrocławskiej Bazylice Mniejszej p.w. św. Elżbiety odbył się koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Śląskiego Okręgu...

[więcej]

Tradycyjne, dolnośląskie stoły wigilijne

Dodano: 18-12-2010

18 grudnia br. w Centrum Handlowym Arkady Wrocławskie odbyła się prezentacja tradycyjnych stołów bożonarodzeniowych. Impreza, która ma za zadanie promować tradycyjne polskie produkty i zwyczaje wigilijne, została zorganizowana z okazji zbliżających się świąt. Wystawę otworzył członek zarządu Włodzimierz Chlebosz.

[więcej]