rozmiar czcionki: A | A | A

Umowa z Przewozami Regionalnymi

Dodano: 01-03-2011

28 lutego 2011r. podpisana została ze spółką Przewozy Regionalne Sp. z o.o. umowa o świadczenie usług publicznych w zakresie organizowania, dotowania i wykonywania regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich w województwie dolnośląskim w terminie od 1 stycznia 2011r. do 31 grudnia 2011r. W myśl podpisanej umowy w bieżącym roku Samorząd Województwa Dolnośląskiego przekaże Przewozom Regionalnym 102 600 000 zł.

[więcej]

Ambasadorzy aktywnych kobiet

Dodano: 01-03-2011

Akty powołania do tzw. Sieci Ambasadorów promujących przedsiębiorczość i aktywność kobiet w różnych przejawach życia społeczno-obywatelskiego na Dolnym Śląsku wręczyli dziś wicemarszałek Radosław Mołoń oraz wicewojewoda Ilona Antoniszyn-Klik. Ambasadorami zostało 15 osób. Są to autorytety, eksperci i społecznicy - przedstawiciele środowisk administracji publicznej, instytucji życia publicznego, biznesu, nauki i sztuki.

[więcej]

Stan przygotowań do Euro 2012

Dodano: 28-02-2011

Na temat budowy stadionu, rozbudowy lotniska oraz inwestycji drogowych i kolejowych w mieście i regionie rozmawiali dziś członkowie Dolnośląskiego Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. W obradach w siedzibie urzędu wojewódzkiego uczestniczył marszałek Rafał Jurkowlaniec.

[więcej]

Zmiany w urzędzie

Dodano: 28-02-2011

Informujemy, że od 1 marca 2011 Departamentem Regionalnego Programu Operacyjnego, w miejsce Ireneusza Ratuszniaka, pokieruje Barbara Kaśnikowska, dotychczasowa szefowa Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej.

[więcej]

Zespół ds. Wdrażania Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 28-02-2011

Najważniejsze dla województwa dolnośląskiego dokumenty programowe i planistyczne pod kątem ich aktualności i przydatności w kształtowaniu społecznych, gospodarczych i kulturowych potrzeb regionu. Ich omówienie było dziś przewodnim tematem już czwartego spotkania Zespołu ds. Wdrażania Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego. W obradach uczestniczyli wicemarszałkowie Marek Łapiński i Radosław Mołoń.

[więcej]

Spotkanie grup producentów rolnych

Dodano: 25-02-2011

Kiedyś były PGR-y, dziś na fali GPR-y. Opolszczyzna pod względem liczby grupy producentów rolnych należy do czołówki w kraju. GPR-y coraz częściej dostrzegają potrzebę łączenia swoich sił w celu poprawy konkurencyjności. Dziś w Opolu odbyło się w tej sprawie spotkanie grup producentów rolnych. W obradach uczestniczyli przedstawiciele samorządów województw dolnośląskiego, lubuskiego i opolskiego, a także Związku Pracodawców, Dzierżawców i Właścicieli Rolnych, Izb Rolniczych oraz Ośrodka...

[więcej]

Najlepszy sportowiec Akademii Wychowania Fizycznego

Dodano: 24-02-2011

Polska lekkoatletka, sprinterka. Dwukrotna złota medalista mistrzostw Polski seniorów. Zdobywczyni dwóch medali międzynarodowych zawodów w kategorii juniorów i młodzieżowców. Brązowa medalistka mistrzostw Europy oraz rekordzistka Polski w biegu sztafetowym. Mowa o Weronice Wedler. To właśnie ona została najlepszym sportowcem Akademii Wychowania Fizycznego i Akademickiego Związku Sportowego AWF Wrocław 2010 roku. W uroczystej gali z okazji już XVIII plebiscytu tego konkursu uczestniczył...

[więcej]