rozmiar czcionki: A | A | A

Grunty dla lotniska przekazane

Dodano: 17-01-2011

17 stycznia br. Skarb Państwa reprezentowany przez wojewodę Aleksandra Marka Skorupę przekazał na rzecz Województwa Dolnośląskiego na potrzeby lotnictwa cywilnego nieruchomość o powierzchni 1,7501 ha. Zaraz po tym, wicemarszałek Marek Łapiński i członek zarządu Włodzimierz Chlebosz przekazali ten grunt, stanowiący część byłego lotniska wojskowego, na rzecz wrocławskiego Portu Lotniczego. Akt notarialny w tej sprawie został podpisany w siedzibie urzędu wojewódzkiego.

[więcej]

Kolejna pracownia przyrodnicza otwarta

Dodano: 14-01-2011

Dziś wicemarszałek Radosław Mołoń wraz z wicemarszałkiem Markiem Łapińskim otworzyli pracownię przyrodniczą w Szkole Podstawowej w Bierutowie. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 pn. „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie”. Jego celem jest wyposażenie 118 pracowni w szkołach podstawowych w sprzęt służący do doświadczeń naukowych przeprowadzanych przez uczniów.

[więcej]

Ambasador Irlandii gościem marszałka

Dodano: 14-01-2011

Gościem marszałka Rafała Jurkowlańca był Eugene Hutchinson, Ambasador Irlandii w Polsce. Tematem rozmów była sytuacja gospodarcza w obu krajach, przyczyny i skutki kryzysu finansowego, inwestycje irlandzkie na Dolnym Śląsku oraz przygotowania Wrocławia i Dolnego Śląska do EURO 2012.

[więcej]

Nowoczesna hala sportowa w Bierutowie

Dodano: 14-01-2011

Kilka boisk sportowych, duża widownia, nowoczesna siłownia i sale do fitness. Mowa o inwestycji, z której najbardziej ucieszą się mieszkańcy Bierutowa, a szczególnie uczniowie lokalnej szkoły podstawowej. Mowa o hali sportowej, która powstaje na terenie gminy. Inwestycja realizowana jest w ramach "Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2010-2012”. Dziś halą, znajdującą się obecnie w stanie surowym zamkniętym, pochwalił się wicemarszałkowi Radosławowi Mołoniowi...

[więcej]

Nowoczesny pawilon pediatryczny

Dodano: 13-01-2011

10 tys. mkw. powierzchni użytkowej, 200 łóżek, dziewięć oddziałów. A wszystko to w celu poprawy świadczenia usług medycznych dla małych pacjentów. Mowa o nowoczesnym pawilonie pediatrycznym, który do końca 2011 roku powstanie na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Dziś jego budowie przyjrzał się członek zarządu Jerzy Łużniak.

[więcej]

Współpraca samorządu z Przewozami Regionalnymi

Dodano: 13-01-2011

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Jerzy Łużniak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, poinformował o zmianach, jakie Samorząd Województwa zaproponował Przewozom Regionalnym w nowej umowie na 2011 rok.

[więcej]

Przedstawiciele mniejszości narodowych u marszałka

Dodano: 12-01-2011

Karaimi, Niemcy i Ukraińcy. To przedstawiciele wrocławskiego Porozumienia Mniejszości Narodowych i Etnicznych ‘Kalejdoskop Kultur’, z którymi spotkał się dziś marszałek Rafał Jurkowlaniec. W spotkaniu w siedzibie urzędu marszałkowskiego uczestniczył także Dariusz Tokarz, Pełnomocnik Wojewody ds. Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

[więcej]