rozmiar czcionki: A | A | A

Dolny Śląsk dobrze wydaje fundusze unijne

Dodano: 09-07-2010

Województwa Dolnośląskie świetnie radzi sobie z wykorzystywaniem funduszy unijnych. W pierwszym półroczu 2010 r. Dolny Śląsk przekroczył prognozowany plan wydatków aż o 230 proc.

[więcej]

Umorzenia dla gmin i powiatów walczących z powodzią

Dodano: 08-07-2010

Dwadzieścia jednostek samorządu terytorialnego, gmin i powiatów, które walczyły w maju i czerwcu tego roku z powodzią nie będzie musiało zwracać do wojewódzkich magazynów materiałów pobranych do ratowania miast i wsi materiałów. Taką propozycję Zarządu Województwa Dolnośląskiego przyjęli dziś jednogłośnie Radni Sejmiku Województwa.

[więcej]

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Dodano: 01-07-2010

20 czerwca w kompleksie rekreacyjnym Miłocin w Pierwoszowie odbyła się Inauguracja XVII edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej Trzebnica 2010. Na organach zagrał Robert Grudzień, a zaśpiewał znany tenor Marek Torzewski.

[więcej]

Wręczono umowy w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej

Dodano: 01-07-2010

Marek Łapiński, Marszałek Województwa Dolnośląskiego wręczył dziś umowy na prawie 10 mln zł dofinansowania, które trafi do najuboższych gmin naszego województwa w ramach tzw. Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej. Przyznane gminom pieniądze pochodzą z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Christian Wulff prezydentem Niemiec

Dodano: 01-07-2010

Przedstawiciel Partii CDU, wieloletni przyjaciel Dolnego Śląska, Christian Wulff wybrany został prezydentem Niemiec.

[więcej]

Dni Dolnego Śląska- znowu się będzie działo

Dodano: 01-07-2010

W tym tygodniu zapraszamy na Kryształowy Weekend w Piechowicach i XIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Mniejszości Narodowych i Etnicznych „Świat pod Kyczerą”.

[więcej]

Minister Kudrycka we Wrocławiu

Dodano: 29-06-2010

28 czerwca we Wrocławiu gościła prof. Barbara Kudrycka, minister Szkolnictwa Wyższego i Nauki.

[więcej]