rozmiar czcionki: A | A | A

Szkoła za 20 milionów dla niesłyszących dzieci

Dodano: 09-05-2011

Doskonale wyposażona sala gimnastyczna i nowoczesne warsztaty stolarskie, gdzie niesłyszący uczniowie będą się uczyć zawodu. Tak w skrócie można opisać nowy budynek w którym już od wtorku, 10 maja, będą się uczyć niesłyszące dzieci. Budynek za ponad 20 milionów złotych powstał w ramach rozbudowy Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących przy ul. Dworskiej 8 we Wrocławiu. Dziś w jego otwarciu wziął udział wicemarszałek Radosław...

[więcej]

Wmurowanie kamienia węgielnego pod Geocentrum

Dodano: 09-05-2011

Przeszło 69 mln zł – na tyle szacowana jest wartość projektu Politechniki Wrocławskiej pn. ,,Budowa kompleksu edukacyjno – badawczego GEOCENTRUM Politechniki Wrocławskiej (Etap I)”, którego prace właśnie ruszyły. W uroczystości wkopania symbolicznego kamienia węgielnego wziął udział wicemarszałek Marek Łapiński.

[więcej]

W hołdzie bohaterom

Dodano: 09-05-2011

Dziś w południe, na terenie skansenu uzbrojenia Wojska Polskiego w Jeleniej Górze miały miejsce uroczyste obchody 66. Rocznicy zakończenia II wojny światowej. Do weteranów walk kierowano słowa podziękowań i wdzięczności, a poległym złożono hołd. Wśród zaproszonych znalazł się członek zarządu Jerzy Łużniak.

[więcej]

Debata - Polska i Niemcy po kryzysie

Dodano: 09-05-2011

12 maja 2011 r. w sali prof. Świdy Uniwersytetu Wrocławskiego odbędzie się debata z udziałem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca oraz Premiera Kraju Związkowego Dolnej Saksonii pt. „Polska i Niemcy po kryzysie”.

[więcej]

Nowa łódź dla ratowników

Dodano: 07-05-2011

W sobotę na terenie bazy Wodnego Pogotowia Ratunkowergo (WOPR) wicemarszałek Marek Łapiński przekazał samochód ratunkowy i nowoczesną łódź motorową dla ratowników, którzy na co dzień pilnują bezpieczeństwa mieszkańców nad wodą.

[więcej]

Szwedzki monarcha na Dolnym Śląsku

Dodano: 06-05-2011

Karol XVI Gustaw i królowa Sylwia wylądowali dziś we Wrocławiu. Król obejrzał stadion na Maślicach i przespacerował się po wrocławskim Rynku, w tym czasie królowa odwiedziła prof. Chybicką i jej podopiecznych w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

[więcej]

Słońce nad targami TOURTEC

Dodano: 06-05-2011

To XIII edycja tej międzynarodowej imprezy. W tym roku zjechało na nią aż 80 wystawców z całej Polski, ale także z Czech, Niemiec i Holandii. Krążąc między straganami zgromadzeni goście mogli się zapoznać z tamtejszymi atrakcjami turystycznymi.

[więcej]