rozmiar czcionki: A | A | A

Inicjatywa CETC

Dodano: 22-03-2011

W przyszłości przez Dolny Śląsk może przebiegać jeden z najważniejszych szlaków komunikacyjnych Europy. Mowa o Środkowoeuropejskim Korytarzu Transportowym CETC-ROUTE65, wiodącym ze Szwecji przez Polskę, Czechy, Słowację i Węgry aż po Bałkany.

[więcej]

O EIT+

Dodano: 21-03-2011

Marszałek Rafał Jurkowlaniec uczestniczył dziś w Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Rozmowy odbywały się we wrocławskiej siedzibie Centrum.

[więcej]

Rejestracja uczestników Igrzysk Polonijnych!

Dodano: 19-03-2011

133 dni. Tyle pozostało do otwarcia Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych – Dolny Śląsk 2011. Będzie to jubileuszowa, XV edycja tej najważniejszej dla Polaków mieszkających poza granicami naszego kraju impreza sportowa. Od 15 marca 2011 r. ruszyła rejestracja uczestników! Swój udział w imprezie mogą zgłaszać Polacy z całego świata.

[więcej]

30 lat Niezależnego Zrzeszenia Studentów

Dodano: 19-03-2011

Uroczysta Msza Święta, wystawa na wrocławskim Rynku, międzypokoleniowy panel dyskusyjny oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej to główne wydarzenia związane z obchodami 30. rocznicy powstania Niezależnego Zrzeszenia Studentów we Wrocławiu. W uroczystościach upamiętniających NZS, studencki odpowiednik „Solidarności”, uczestniczył marszałek Rafał Jurkowlaniec.

[więcej]

Pracownia przyrodnicza w Tuszynie

Dodano: 18-03-2011

Wicemarszałek Radosław Mołoń otworzył pracownię przyrodniczą w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie (gm. Dzierżoniów). Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 pn. „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie”. Jego celem jest wyposażenie 118 pracowni w szkołach podstawowych w sprzęt służący do doświadczeń naukowych przeprowadzanych przez uczniów.

[więcej]

O połączeniu kolejowym z Lubania do Liberca

Dodano: 18-03-2011

Uruchomienie połączenia kolejowego Lubań-Liberec było głównym temat dzisiejszej wizyty marszałka Rafała Jurkowlańca w lubańskim starostwie powiatowym.

[więcej]

Współpraca gospodarcza regionów Polski Zachodniej

Dodano: 17-03-2011

Budowa drogi ekspresowej S3, połączenia kolejowe spółki Przewozy Regionalne oraz potrzeby energetyczne regionów - to niektóre z tematów, które omawiano 17 marca br. podczas I Zachodniego Forum Gospodarczego w Zielonej Górze.

[więcej]