rozmiar czcionki: A | A | A

VIII Sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 24-03-2011

24 marca odbyła się VIII Sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Posiedzenie otworzyły informacje i komunikaty przewodniczącego sejmiku i marszałka województwa.

[więcej]

Szkolenia dla pracowników urzędów gmin

Dodano: 24-03-2011

Wydział Współpracy z Zagranicą i Projektów Międzynarodowych urzędu marszałkowskiego realizujący projekt pn. „Dolnośląska Akademia Kadr” ogłasza nabór pracowników urzędów gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z terenu Dolnego Śląska na bezpłatne dwudniowe szkolenia.

[więcej]

Dolny Śląsk 2020 – czysty region

Dodano: 23-03-2011

To hasło XII Dolnośląskiego Forum Samorządu Terytorialnego w Kudowie Zdroju. W tym roku dolnośląscy samorządowcy rozmawiają o gospodarce odpadami komunalnymi. Obrady Forum zainaugurował marszałek Rafał Jurkowlaniec. W spotkaniu, tradycyjnie w Teatrze Zdrojowym, uczestniczyli także wicemarszałek Marek Łapiński oraz członkowie zarządu Jerzy Łużniak i Włodzimierz Chlebosz.

[więcej]

Złote Jedynki dla złotych gmin

Dodano: 23-03-2011

Polkowice, Szczytna i Lubawka zwyciężyły w tegorocznej edycji ‘Złotej Jedynki’. W konkursie zorganizowanym po raz trzeci przez Gazetę Wyborczą i Stowarzyszenie na rzecz Promocji Dolnego Śląska nagrodzono te gminy, które najlepiej się rozwijają, promują ekologiczne rozwiązania i są najbardziej innowacyjne. Ich przedstawiciele statuetki odebrali, jak co roku, podczas Dolnośląskiego Forum Samorządu Terytorialnego w Kudowie Zdroju.

[więcej]

Dotacje na rehabilitację społeczną osób niepełnosprawnych

Dodano: 23-03-2011

Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w zakresie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych dotyczącej ich rehabilitacji zawodowej i społecznej w 2011 r.

[więcej]

Konkurs: wsparcie działań na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego

Dodano: 23-03-2011

Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu wsparcia działań na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Wysokość dotacji w 2011 r. wynosi 259 200 zł.

[więcej]

Radośnik dla małych pacjentów ‘Marciniaka’

Dodano: 23-03-2011

Radośniki! Miejsca najweselsze z wesołych! Mowa o pokojach zabaw i edukacji dla dzieci, które przebywają w szpitalu. Na pomysł ich budowy wpadła Fundacja FAKTu. Na pierwszy ogień poszedł wrocławski szpital specjalistyczny im. T. Marciniaka przy ul. Traugutta.

[więcej]