rozmiar czcionki: A | A | A

Muzeum Dolnego Śląska

Dodano: 26-04-2011

Historia spleciona z teraźniejszością, mozaika dolnośląskich samorządów oraz wysokiej klasy dzieła sztuki w towarzystwie nowoczesnych multimediów. Takie idee przyświecają utworzeniu we Wrocławiu Muzeum Dolnego Śląska, które siedzibę będzie miało w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego.

[więcej]

Konsultacje społeczne od 18 kwietnia do 25 maja!

Dodano: 22-04-2011

Od kilku miesięcy urząd marszałkowski prowadzi proces aktualizacji Dolnośląskiej Strategii Innowacji. Dokument należy przeanalizować w celu dostosowania jego założeń do zmian zachodzących zarówno w Polsce, jak i na poziomie Unii Europejskiej. Dzięki temu, Dolny Śląsk w przyszłości ma szansę stać się nowoczesnym, rozwijającym się gospodarczo i dobrze przystosowanym do realiów dyktowanych przez proces globalizacji regionem. Na obecnym etapie opracowana została Regionalna Strategia Innowacji...

[więcej]

O polsko-niemieckim szkolnictwie zawodowym

Dodano: 22-04-2011

W gmachu urzędu wojewódzkiego odbyła się I ogólnopolska konferencja na temat polsko-niemieckiej współpracy w zakresie szkolnictwa zawodowego. W spotkaniu, którego gospodarzem był Wojewoda Dolnośląski, uczestniczyli przedstawiciele ministerstwa edukacji, samorządów, izb gospodarczych i przedsiębiorców. Samorząd Województwa Dolnośląskiego reprezentował wicemarszałek Radosław Mołoń.

[więcej]

Sportowcy z całego świata na Dolnym Śląsku

Dodano: 21-04-2011

8 dni, 27 konkurencji i 1500 uczestników - to tylko trzy liczby opisujące wielką imprezę, jaka już wkrótce rozegra się w naszym regionie. Mowa o jubileuszowych XV. Światowych Letnich Igrzyskach Polonijnych. Wielki start już za niecałe 100 dni!

[więcej]

Sesja sejmiku województwa

Dodano: 20-04-2011

20 kwietnia br. odbyła się IX sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Posiedzenie otworzyli przewodniczący sejmiku i marszałek województwa.

[więcej]

"Krwawa Niedziela. 1905" Wojciecha Kossaka we Wrocławiu

Dodano: 19-04-2011

Na Dolny Śląsk przyjechała delegacja partnerskiego Obwodu Kirowogradzkiego. Dziś w Muzeum Narodowym we Wrocławiu ukraińscy delegaci spotkali się z marszałkiem Rafałem Jurkowlańcem, wicemarszałkiem Radosławem Mołoniem i przedstawicielami instytucji kultury. Marszałek oraz Przewodniczący Kirowogradzkiej Administracji Obwodowej podpisali list intencyjny ws. przekazania stronie polskiej obrazu „Krwawa Niedziela. 1905” autorstwa Wojciecha Kossaka.

[więcej]

Twardogórskie Dni Ziemi

Dodano: 19-04-2011

‘Las wokół nas’ - to hasło tegorocznych obchodów Twardogórskich Dni Ziemi. Uroczystość wpisała się w kalendarz cyklicznych wydarzeń miasta, w tym roku zorganizowano ją po raz siódmy. W święcie uczestniczył członek zarządu województwa Włodzimierz Chlebosz.

[więcej]