rozmiar czcionki: A | A | A

„Program rozwoju sportu w województwie dolnośląskim”

Dodano: 21-05-2018

Trwają konsultacje projektu „Program rozwoju sportu w województwie dolnośląskim”. Pierwsze spotkanie odbyło się 16 maja na Zamku Piastowskim w Legnicy.

[więcej]

V Dolnośląski Kongres Samorządowy

Dodano: 18-05-2018

100 lat niepodległości. 100 lat samorządu – pod takim hasłem w piątek 18 maja odbył się V Dolnośląski Kongres Samorządowy. Po raz kolejny do Wrocławia zawitało kilkuset samorządowców, naukowców, dziennikarzy, przedstawicieli biznesu oraz organizacji pozarządowych z całego regionu.

[więcej]

Czy jesteśmy gotowi na RODO - konferencja naukowa

Dodano: 18-05-2018

W piątek 18 maja z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Katedry Prawa Konstytucyjnego Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego odbyła się konferencja naukowa pn. „Czy jesteśmy gotowi na RODO? Ocena rozwiązań przyjętych w polskim systemie prawnym”. W spotkaniu udział wziął marszałek Cezary Przybylski oraz minister Mirosław Sanek, Zastępca Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

[więcej]

20-lecie Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego

Dodano: 17-05-2018

W tym roku obchodzimy 20-lecie istnienia Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Dwie dekady temu kompetencje związane prowadzeniem WORD-ów zostały przekazane z wojewodów na marszałków województw. W środę 16 maja marszałek Cezary Przybylski wziął udział w jubileuszu WORDu w Jeleniej Górze.

[więcej]

Konwent Przewodniczących Sejmików Województwa Rzeczpospolitej

Dodano: 17-05-2018

W stolicy Dolnego Śląska odbywa się Konwentu Przewodniczących Sejmików Województw Rzeczypospolitej. Gospodarzem Konwentu jest Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Paweł Wróblewski.

[więcej]

Blisko 200 nowych miejsc w żłobkach

Dodano: 17-05-2018

Kolejnych 187 nowych miejsc w żłobkach powstanie w dolnośląskich gminach. Projekt realizowany jest przez Dolnośląski Ośrodek Pomocy Społecznej, a pieniądze pochodzą z funduszy unijnych, które są w dyspozycji Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

[więcej]

Uczę się bezpiecznie żyć - finał

Dodano: 16-05-2018

Finał Dolnośląskiego Konkurs Bezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć” zakończył zmagania przedszkolaków i uczniów z całego regionu. Po raz kolejny walczyli o miano najlepszych rozwiązując praktyczne problemy i zadania konkursowe dotyczące bezpieczeństwa środowiskowego: społecznego, gospodarczego i przyrodniczego. Równocześnie zdobywali wiedzę, jak umiejętnie i skutecznie udzielić pomocy w sytuacjach zagrożeń w życiu codziennym. W czasie trwania konkursu kształtowali...

[więcej]