rozmiar czcionki: A | A | A

Kolejne „Kino za Rogiem” na Dolnym Śląsku

Dodano: 06-07-2018

Po Krzeszowie, Kowarach, Wleniu i Lubomierzu przyszedł czas na otwarcie nowego kina w Bolkowie. Jest to 5 tego typu miejsce na Dolnym Śląsku, a 54 w kraju. Wicemarszałek Iwona Krawczyk uczestniczyła w uroczystym otwarciu obiektu.

[więcej]

Spotkanie asystentów osób niepełnosprawnych w Wałbrzychu

Dodano: 06-07-2018

O problemach z jakimi mierzą się na co dzień asystenci osób niepełnosprawnych dyskutowano podczas spotkania w siedzibie Zakładu Aktywności Zawodowej "Nadzieja" w Wałbrzychu. Spotkanie prowadzili: Aleksandra Bojo, koordynatorka z ramienia fundacji i Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych.

[więcej]

Zakończyła się oficjalna wizyta delegacji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w Landtagu...

Dodano: 05-07-2018

W dniach 2 – 4 lipca 2018 roku odbyła się oficjalna wizyta delegacji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w Landtagu Brandenburgii, który swoją siedzibę ma w stolicy Landu Poczdamie. Podczas wizyty odbyły się liczne spotkania z Parlamentarzystami Brandenburgii, podczas których omawiano dalsze kierunki współpracy obu regionów w wymiarze społeczno – gospodarczym. Delegację z Dolnego Śląska powitał Wiceprezydent Landtagu Dieter Dombrowski, który razem z Przewodniczącym Pawłem Wróblewskim dokonał...

[więcej]

Kulturalny Krzeszów: Krze-Show-Time 5

Dodano: 05-07-2018

W Krzeszowie (gmina Kamienna Góra) odbyła się jubileuszowa edycja imprezy rozrywkowo-kulturalnej, w której wzięła udział wicemarszałek Iwona Krawczyk.

[więcej]

2 mln zł na Odnowę Dolnośląskiej Wsi

Dodano: 05-07-2018

82 gminy z Dolnego Śląska otrzymają pomoc finansową na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie terenu. Najczęściej zgłaszanymi projektami w ramach regionalnego konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” są budowy lub remonty obiektów publicznych, świetlic, domów kultury, placów zabaw i skwerków.

[więcej]

„Dolny Śląsk – jeśli chcesz więcej…” – nowa kampania promocji gospodarczej regionu

Dodano: 03-07-2018

„Dolny Śląsk – jeśli chcesz więcej…” – to hasło kampanii promocyjnej opisującej gospodarczą i inwestycyjną atrakcyjność naszego regionu. Jej celem jest pokazanie potencjału Dolnego Śląska na rynkach międzynarodowych i zachęcenie przedsiębiorców do inwestowania w naszym regionie.

[więcej]

Zadbajmy o czyste powietrze!

Dodano: 02-07-2018

Zanieczyszczone powietrze zbiera śmiertelne żniwo. Tylko we Wrocławiu z tego powodu umiera rocznie ok. 1000 osób.

[więcej]