rozmiar czcionki: A | A | A

Wielka inwestycja niemieckiego koncernu na Dolnym Śląsku!

Dodano: 28-08-2017

Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego uczestniczył w ubiegły czwartek uroczystości otwarcia nowoczesnego zakładu produkcyjnego niemieckiego koncernu Borgers, który zdecydował się na lokalizację inwestycji na Dolnym Śląsku. Zakład koncernu Borgers, to kolejne miejsca pracy dla Dolnoślązaków i kolejny dowód na wielkie zaufanie inwestorów do rozwijania inwestycji właśnie w naszym regionie!

[więcej]

Piękna Wieś Dolnośląska 2017 – znamy zwycięzców!

Dodano: 28-08-2017

Niezwykła aktywność mieszkańców z terenów wiejskich Dolnego Śląska została doceniona przez samorząd województwa. Konkurs „Piękna Wieś Dolnośląska” jest organizowany przez urząd marszałkowski od dziewięciu lat. Dziś marszałek Cezary Przybylski wraz z wicemarszałek Ewą Mańkowską ogłosili wyniki konkursu.

[więcej]

24 mln zł na szpitale w regione

Dodano: 25-08-2017

W Legnicy podpisana została umowa, na mocy której dolnośląski samorząd przeznaczył na zwiększenie dostępności do specjalistycznego leczenia pacjentów ponad 24 mln zł w ramach Regionalnego Program Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Sygnatariuszem umowy był marszałek województwa Cezary Przybylski.

[więcej]

Ćwierć milnona złotych na szkoły w gminie Warta Bolesławiecka

Dodano: 25-08-2017

Ponad 250 tys. złotych ze środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego zostanie przeznaczonych na wyposażenie w sprzęt i pomoce dydaktyczne, dla pracowni matematycznych, przyrodniczych i cyfrowych w szkołach na terenie gminy Warta Bolesławiecka, w Raciborowicach Dolnych, Warcie Bolesławieckiej, Iwinach i Tomaszowie Bolesławieckim.

[więcej]

Lepsza jakość i większy dostęp do elektronicznych usług administracyjnych dla Dolnoślązaków!

Dodano: 25-08-2017

Marszałek Cezary Przybylski razem z Romanem Potockim, Starostą Powiatu Wrocławskiego podpisali umowę dofinansowania na zwiększenie dostępności e-usług w Powiecie Wrocławskim oraz 8 Gminach: Czernicy, Długołęce, Jordanowie Śląskim, Kątach Wrocławskich, Kobierzycach, Mietkowie, Siechnicach i Żórawinie. Dzięki środkom unijnym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego w imieniu dolnośląskiego samorządu Marszałek przekazał dofinansowanie w wysokości blisko 10 mln zł....

[więcej]

Mistrzostwa Europy WKKW w Strzegomiu

Dodano: 21-08-2017

W dniach 17-20.08.2017 r. po raz pierwszy w Polsce odbyły się Mistrzostwa Europy we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Wicemarszałek Iwona Krawczyk wraz z burmiestrzem Miasta Strzegomia Zbigniewem Suchytą oraz prezesem Marcinem Konarskim uczestniczyła w ostatnim dniu zmagań jeźdźców oraz ceremonii dekoracji medalistów.

[więcej]

Jubileuszowy Jarmark Tkaczy

Dodano: 21-08-2017

Już po raz 10 w Chełmsku Śląskim odbył się Jarmark Tkaczy Śląskich "Z Lnem w Europie", w którym jak co roku wzięła udział Wicemarszałek Iwona Krawczyk wraz z Burmistrz Miasta Lubawki Ewą Kocembą oraz Teresą Sobalą, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego "Tkacze Śląscy". Jarmark Tkaczy Śląskich to święto tradycji i historii tkactwa oraz uprawy lnu na ziemiach kamiennogórskich. Zorganizowany został wspólnie z Gminą Lubawka, Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego...

[więcej]