rozmiar czcionki: A | A | A

Apel do Posłów, Senatorów oraz Prezydenta RP w sprawie odrzucenia planowanych zmian w...

Dodano: 22-06-2017

Liderzy Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego, marszałek Cezary Przybylski, członek zarządu województwa Jerzy Michalak oraz prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz podpisali Apel Apel do Posłów, Senatorów oraz Prezydenta RP w sprawie odrzucenia planowanych zmian w funkcjonowaniu Regionalnych Izb Obrachunkowych.

[więcej]

Obrady Regionalnego Forum Terytorialnego

Dodano: 22-06-2017

Regionalne Forum Terytorialne, w obradach którego udział wziął dzisiaj marszałek Cezary Przybylski oraz wiceminister rozwoju, Paweł Chorąży to miejsce dyskusji na temat celów, kierunków i efektów polityki regionalnej oraz platforma wymiany informacji i doświadczeń między uczestnikami polityki regionalnej z obszaru województwa dolnośląskiego.

[więcej]

III Ogólnopolski Zjazd Regionalistów

Dodano: 22-06-2017

W dniach od 8 do 11 czerwca br. odbył się w Legnicy Ogólnopolski Zjazd Regionalistów. Organizatorem Zjazdy był Urząd Marszałkowski.

[więcej]

Dwie ważne inwestycje w gminie Prusice ze wsparciem marszałka

Dodano: 21-06-2017

Przebudowa Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu oraz modernizacja trasy Dębnica-Skokowa to dwa projekty gminy Prusice, na które marszałek Cezary Przybylski przeznaczył ponad 10 mln zł dotacji. Wsparcie zostało przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Dolnego Śląska, a umowę z marszałkiem podpisał dzisiaj burmistrz Igor Bandrowicz.

[więcej]

Strategia rozwoju sportu na Dolnym Śląsku

Dodano: 21-06-2017

Dolny Śląsk w dalszym ciągu będzie stawiał na sport. O tym, jakie programy i projekty będą priorytetem dla województwa w następnych latach ostatecznie zdecydują mieszkańcy Dolnego Śląska. Samorząd rozpoczął prace nad nową strategią. Jej składową na pewno będą zaprojektowane już inwestycje: Dolnośląskie Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej, modernizacja tras narciarskich w Karkonoszach w okolicy Wielkiej Kopy oraz lekkoatletyczna hala sportowa we Wrocławiu.

[więcej]

XII Międzynarodowa Konferencja Ewaluacyjna

Dodano: 21-06-2017

Marszałek Cezary Przybylski wziął udział w otwarciu XII Międzynarodowej Konferencji Ewaluacyjnej, której organizatorami są Ministerstwo Rozwoju oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

[więcej]

Wielkie spotkanie liderów samorządowych podczas Kongresu Regionów

Dodano: 20-06-2017

Samorząd Województwa Dolnośląskiego jest Partnerem i Gospodarzem trwającego we Wrocławiu Kongresu Regionów 2017, który odbywa się w dniach 19-20 czerwca w Narodowym Forum Muzyki. W otwarciu Kongresu udział wziął Marszałek Cezary Przybylski i Jerzy Michalak, członek zarządu województwa.

[więcej]