rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie Marszałka z Ambasadorem Turcji

Dodano: 28-04-2017

27 kwietnia 2017 roku Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, spotkał się z Tunc Ügdul, Ambasadorem Republiki Tureckiej w Polsce. Ambasadorowi towarzyszył Evren Müderrisoğlu, Radca Ambasady Turcji w Polsce. Stronę polską reprezentowali Karol Przywara,, Dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą, oraz Barbara Kluza, kierownik w Dziale Kontaktów Pozaeuropejskich.

[więcej]

Pożegnanie Maturzystów z Kamiennej Góry

Dodano: 28-04-2017

W piątek 28 kwietnia 2017r. uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze w uroczysty sposób zakończyli rok szkolny i pożegnali się ze szkolnymi murami. W uroczystościach wzięła udział wicemarszałek Iwona Krawczyk.

[więcej]

Amerykańscy dyplomaci na Dolnym Śląsku

Dodano: 28-04-2017

Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, spotkał się z dyplomatami z USA w Polsce: Johnem C. Law, Zastępcą Ambasadora USA w Polsce, Walterem Braunohlerem, Konsulem Generalnym USA w Polsce, Pam DeVolder, Konsul ds. Prasy i Kultury. Podczas spotkania poruszano różnorodne tematy – rozmawiano o pobycie amerykańskich żołnierzy na Dolnym Śląsku, inwestycjach amerykańskich firm w Polsce, polityce wizowej USA w stosunku do Polski oraz smogu, który jest istotnym problemem na Dolnym...

[więcej]

Poczdam: Sport w roli głównej

Dodano: 27-04-2017

Podczas dzisiejszego posiedzenia Kuratorium Europejskiej Akademii Sportu w Poczdamie zostali powołani nowi członkowie reprezentujący Województwo Dolnośląskie: wicemarszałek Iwona Krawczyk, radny Sejmiku Jacek Pilawa oraz prezes Dolnośląskiej Federacji Sportu Arkadiusz Zagrodnik. Obrady potrwają dwa dni.

[więcej]

Ponad 55 mln zł na przebudowę ul. Buforowej we Wrocławiu

Dodano: 26-04-2017

Są pieniądze na generalną przebudowę ulicy Buforowej we Wrocławiu. Zarząd województwa zdecydował o przyznaniu inwestycji 55,3 mln zł dofinansowania z puli Regionalnego Programu Operacyjnego. Kwota ta stanowi ponad 70% całkowitej wartości projektu. W podpisaniu umowy o dofinansowanie przebudowy ulicy Buforowej uczestniczył marszałek Cezary Przybylski, Jerzy Michalak, członek zarządu województwa oraz Maciej Bluj, wiceprezydent Wrocławia.

[więcej]

II Dolnośląskie Forum Business & Motivation

Dodano: 26-04-2017

22 kwietnia w Dzierżoniowskim Kinoteatrze Zbyszek odbyła się największa motywacyjno-biznesowa konferencja na Dolnym Śląsku. Patronat nad imprezą objęła Wicemarszałek Iwona Krawczyk, która wzięła również udział w panelu dyskusyjnym „Budowanie skutecznych zespołów drogą do sukcesu”.

[więcej]

„Mała Wielkanoc” pamięta o tradycji

Dodano: 25-04-2017

Konkurs na Tradycyjne Potrawy Wielkanocne - Mała Wielkanoc, w którym uczestniczyła wicemarszałek Iwona Krawczyk odbył się 22 kwietnia w Lubawce już po raz trzydziesty trzeci. Swoje stoły wielkanocne pokazało dziesięć zespołów z różnych części Polski.

[więcej]